• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 03:16

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Развъждане на неони

Започната от harry, 04.07.2004 15:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

АМАЗОН

А,най-вероятно е от инбридинг да се получи.
Предполагам че рибите които са хвърляли си купил от 1 магазин.

ARCHEON

Цитат на: АМАЗОН - 21.03.2012 17:27
А,най-вероятно е от инбридинг да се получи.
Предполагам че рибите които са хвърляли си купил от 1 магазин.
`

Така е...от един магазин ги купих...
Смятам да опитам да хвърлят още веднъж за да видя дали ще се получи същото...
Но е интересно ако това е причината...израждане на родовата линия... :-( :'(
Не знам дали не се дължи на факта, че не съм слагал нищо във водата след като се излюпиха...нито трипафлавин, нито метиленово синьо...

killiman

Цитат на: nidkolio - 21.03.2012 16:33

1.Недостатъчно минерали във водата, понеже всичко се случва в почти дестилирана вода.
2.Бактериялна инфекция... нямам идея от къде но е много възможно още в съвсем начален стадии на развитие на рибоците бактериите да са похапвали от където сварят и най често е откъм опашката.

И двата варианта са напълно възможни, както и да са двата едновременно. Недостатъчните микроелементи във водата са причина за дефекти по рибите. Много от вас са виждали рибки с липсващи хрилни капачета. Този дефект се получава от липса на достатъчно минерали във водата. Или поне се появява доста по-рядко във вода с достатъчно разторени минерали.

tetra

Причините за липсата на опашки и недъгавите екземпляри може да предизвикат много фактори като най важните са; Не добре подготвен чифт при хвърлянето на хайвера,не спазването на пасивния и интензивен период при размножаването.Стартирането на активния размножителен период не е започнал с жива храна.Производителите са имали заболяване преди размножаването си.Лошо захранване на новоразплаващите риби-не е захранено с жива храна.Параметрите на водата при хвърлянето на хайвера са били с големи отклонения от оптималните.Лоша хигиена в аквариума за хвърлянето на хайвера. *DRINK*

ARCHEON

Цитат на: tetra - 22.03.2012 20:28
Причините за липсата на опашки и недъгавите екземпляри може да предизвикат много фактори като най важните са; Не добре подготвен чифт при хвърлянето на хайвера,не спазването на пасивния и интензивен период при размножаването.Стартирането на активния размножителен период не е започнал с жива храна.Производителите са имали заболяване преди размножаването си.Лошо захранване на новоразплаващите риби-не е захранено с жива храна.Параметрите на водата при хвърлянето на хайвера са били с големи отклонения от оптималните.Лоша хигиена в аквариума за хвърлянето на хайвера. *DRINK*

Какво значи "не добре подготвен чифт"...Истината е, че моите неонки са в аквариум с много риби те им пречат да упражняват риуалите по хвърляне на хайвера...Не съм разделял рибките преди отделянето им в аквариума за хвърляне...Хранил съм със замразена храна (бял, черен червей, артемия).... малките захраних директно с новоизлюпена артемия....водата...дестилирана с химическа лаборатория...за хигиената вероятно не е оптимална, но чистя през ден....
Между другото преди малко забелязах, че и по тези с развитите опашки се появяват тук там бели налепи по опашките .... което ме навява на мисълта, че може би това е бактериална инфекция....
нямам идея как се лекува?...ако някои даде идея...ще съм благодарен....

vesko29

Здравейте. За да не отварям нова тема ще попитам в тази.
Наскоро си купих няколко обикновени неонки,които пуснах при велиферите.Преди два дни забелязах,че най едрата от тях гони всички останали в обособена част на аквариума.Може ли това да е женска и да се приготвя да хвърля хайвер?Ако е така как да сформирам двойка като не ги различавам? Моята идея е тази неонка + двете най дребни от останалите.През какъв интервал от време хвърлят хайвер женските?

romel

   Неонките  макар и пасажни риби често се гонят без да влагат в това някаква  териториална  агресия. Едри женски често гонят останалите риби  в началото на  чифтосването  но скоро  ролите се разменят и мъжките  поемат инициативата . така че трябва повече да ги наблюдавате  и когато видите  хайверните зърна ще си  отговорите на  въпроса.

Similar topics (4)

2363

Публикации: 379
Прегледи: 256048

25498

Публикации: 18
Прегледи: 11787

939

Публикации: 88
Прегледи: 75775

17603

Публикации: 11
Прегледи: 9288