• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:07

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Трябва ми съвет

Започната от gambletrade, 16.02.2018 18:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mushroom

Като си го взела слагай го тоз бетон контакт. Също така камъчетата може да ги сложиш направо с бетона/лепилото. Още докато не е втвърдило ги натискаш и оставяш така да съхне. Може би повечко материал ще замине така, но ще стане здраво.
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

niky

Аз съм правил за два аквариума задна стена от стиропор, не виждам проблем за водопад да стане по същият начин. Първо се лепят парчета стиропор едно за друго - аз ползвах монтажна пяна. След това с макетен нож се оформят камъни, улеи...както ви харесва... Върху вече оформеният стиропор мажа с четка директно със средногъста консистенция на теракол - вие сте взели даже аквамат, още по добре.  Докато още не се е втвръдило лепилото, през сито сипвам пясък, за да изглежда по естествено, не като замазан бетон. Сега е момента и да нахвърляте камъчетата. Аз даже си играх да оцветявам пясъка, ама за езеро не виждам смисъл.

Така готовият детайл трябва да се накисне във вода поне 2 седмици, за да се отмият отровните съставки и чак тогава може да се залепи на мястото където ще стои. Първит път даже го мазах с епоксидна смола, но е излишно. Просто трябва да кисне достатъчно дълго.

Аз го залепих веднага за задната стена на аквариума и кисна 1 месец, като сменях цялата вода всяка седмица, но аз нямах риби. Щом има риби трябва да кисне другаде и накрая да се залепи там където желаете. Това е, нищо особено, но си е играчка :)

Daniella

Много много съм благодарна за съветите , та и за насър4ението !
Моят проект напредва бавни4ко, но съм супер щастлива !
Стане ли пооформен ще снимам да се фукна малко ! *Fuck!*
Обемът се разтегна , защото обграждащите камъни се оказаха бая големи
и виждам зор да ги настаня на местата им , но става  >:o
Еех колко му трябва на 4овек та да се зарадва като малко дете -
час по час ходя да го разглеждам O:-)
И вашите теми съм прегледала от край до край..... :-)  *BRAVO*

Similar topics (5)

56490

Започната от xenohack


Публикации: 3
Прегледи: 2387

25044

Публикации: 3
Прегледи: 4523

50560

Публикации: 9
Прегледи: 4809

41739

Публикации: 33
Прегледи: 23518

25220

Публикации: 3
Прегледи: 5457