• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 21:52

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с инвазия на пчели

Започната от arjentinos, 14.06.2009 21:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Деян


bigbeer

Цитат на: Bundy - 15.06.2009 21:01
И при мен има пчели и се давят в гиола,после си излизат но ме е страх да не я лапне рибата и да и стане нещо.
Аз мога да ти кажа какво става когато речен кефал погълне оса.. след 4-5 минути рибето умира.. след още 5-6 минути осата успява да прояде тялото и да изкочи над водата. После се добира до края на водоема и излиза. Съжалявам, че нямах апаратче в мен когато наблюдавах този екшън. Пчелата обаче, най-много да убие гладникът.. после със сигурност умира.

bastuna

Цитат на: NO CARRIER - 15.06.2009 22:07
Че ще пробвам, ще пробвам, ама да питам - за оси работи ли схемата с чесъна?  :-[


Работи и на оси  и на змий / съвременните спрейове против змий са на тази основа/    ! Тютюна също е интересен , с такъв разтвор си поливам два пъти през лятото закумите /олеандрите/  и други саксийни растения - не хващат листни въшки и цъфтят обилно . Един пакет цигари в 10 литра вода за 24 ч. после поливаш в корените.
ЛИСТОВКА-ПАМЯТКА СНАЙПЕРУ
Снайпер - это специально отобранный, обученный и подготовленный к самостоятельным инициативным действиям воин, меткий стрелок, умеющий искусно действовать в боевой обстановке. Задача снайпера - уничтожение важных и опасных целей

arjentinos

Това с чесъна е страхотна идея, дано е работеща. Иначе от вчера имам 200 грамов сом в езерото, но предполагам няма да му мирише много на чесън.

skekivd

Цитат на: arjentinos - 16.06.2009 10:54
Това с чесъна е страхотна идея, дано е работеща. Иначе от вчера имам 200 грамов сом в езерото, но предполагам няма да му мирише много на чесън.

Незнаех,че толокова отрано рибата се подготвяла за масата *ROFL*.Хитра идея-може ли точните пропорции на подправките или всичко е на вкус ;-)

bastuna

Цитат на: skekivd - 16.06.2009 17:31
Незнаех,че толокова отрано рибата се подготвяла за масата *ROFL*.Хитра идея-може ли точните пропорции на подправките или всичко е на вкус ;-)



Очевидно и не само това!  8-)
ЛИСТОВКА-ПАМЯТКА СНАЙПЕРУ
Снайпер - это специально отобранный, обученный и подготовленный к самостоятельным инициативным действиям воин, меткий стрелок, умеющий искусно действовать в боевой обстановке. Задача снайпера - уничтожение важных и опасных целей

chepik

Е някой пробва ли да каже резултат ?

arjentinos

Пробвах чесъна, но безуспешно. Резултата беше нулев. Сега сложих 2тенекета с вода на 100 метра от двора ми, насред полето, да видим дали ще има ефект, поне частичен.

onyxman

С тея тенекета няма да успееш да ги залъжеш, защото са дълбоки. Пчелите са много интелигентни насекоми и трудно се лъжат.

Деян

Като е дълбоко какво, просто пуска вътре да плуват парчета стереопор и задължително слага мед във водата.

arjentinos

Ами значи аз сложих летви (за да не се давят) ама мед нямах под ръка. Тия дни ще сложа. Ама ме самнява това да е вариант. Най-много да отбия част от пчелите там, ама ще видим какво ще излезе.

Деян

Ако източиш езерото всичките ще се изнесат.  :-)

arjentinos

Не се бях замислял над това. Умът ти е като бръснИч.

onyxman

Като се има предвид от колко пчели се състои само един кошер, представи си как ще ги изгониш. Според мен с източване на езерцето няма да си решиш проблема освен ако не е за цяло лято, ама до тогава къде ще си държиш рибите не зная.

zambo

Бащата има друга рецепта за прогонване на оси и пчели , но от астма . Предполагам ще действа и на градинско езеро . Прави отвара от лайка и ръси наред . Там , където е наръсил , нищо не каца .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Similar topics (5)

57895

Публикации: 10
Прегледи: 3536

27741

Започната от facy


Публикации: 13
Прегледи: 10066

18891

Започната от mi6ka


Публикации: 19
Прегледи: 14770

57898

Започната от marin.sm


Публикации: 6
Прегледи: 2355

57731

Публикации: 8
Прегледи: 4135