• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 20:54

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

пак каракуди

Започната от danchi, 25.02.2009 21:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

danchi

абе има едно малко язовирче(езерце) дълбоко е около 4 мерта и щироко 3 на 4 искам да го зарибя с каракуди но незнам дали ще живеят защото няма какво да им осигорява кислорог храната е в изобилие но нямат кислорот само когато вали наи-много да им се осигорява малко та искам да питам дали ще живеят и ако може колко да пусна

bigbeer

Пусни колкото можеш.. популацията ще се саморегулира. след година пусни и 2-3 щуки.. и после  ми се обади да дойда с кепчето ;)  *DRINK*

chepik

За каракуди няма проблем само гледаи да не са повече от 100-200 :)

А защо го не напълниш с златни ???

danchi

А защо го не напълниш с златни ??? 

то е атски мръсно но мисля че ако пусна малко каракуди те ще изядат всичко и ще се изчисти относно това 100-200 аз мислех да пусна 10-15 но смятам че за неколко години ще станат повече но на такова малко пространсво ще има ли пополация *dontknow*

chepik

Цитат на: danchi - 25.02.2009 21:50
А защо го не напълниш с златни ??? 

то е атски мръсно но мисля че ако пусна малко каракуди те ще изядат всичко и ще се изчисти относно това 100-200 аз мислех да пусна 10-15 но смятам че за неколко години ще станат повече но на такова малко пространсво ще има ли пополация *dontknow*

Не се надявай да изчистат ще го осер... още повече.Само помпа с филтър и UV лампа май ше свършат работа.Гледал сам в едно подобно 2м диаметър на 1,3м кам 60-80 бройки и всяка пролет имаше популация .

zmeq

Неграмотнотта не е извинение  :-[

SkyNer

Каракудите могат и в мокри парцали да се размножава. *offtopic
Сега сериозно в този водоем пусни 15 полово зрели каракуди и на пролет им гледай сеира.
Прохождащия

danchi

няма от каде да взема зрели каракуди ще зема 20-30 от магазина за риболов но незнам дали ще живеят тия дето са от рибарския магазин вие ми кажете и ако могат до годище ще има и още

NO CARRIER

Ще живеят, де ще идат.

Местя темата в Градинско езерце.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Black Adder

Цитат на: danchi - 25.02.2009 21:29
абе има едно малко язовирче(езерце) дълбоко е около 4 мерта и щироко 3 на 4
А самото езерце какво представлява? Дупка в земята както си е с калта или е циментирано или е плочки или нещо друго?
Има ли водата от къде да се източва и съответно само на дедо Боже ли чакаш да го пълни?
Щото и това все пак е от значение. Даже ако можеш, метни и една-две снимки, за по-пълна картинка.
Че от те тия дето дават акъл, само bigbeer съм го виждал да ходи за риба  :-D

( и не е лошо, да наблегнеш малко на правописа, звучиш като 15 годишен чатър, да ме прощаваш)

danchi

копано е направо в земята нещо като кладенец но водата е почти до земята нито се пълни от нещо нито се източвапросто си има водата даже незнам от каде е но е много мръсно

morriddin

Пич, вода има ли и каракуда ще има!
Цитат на: Black Adder - 26.02.2009 11:08
А самото езерце какво представлява? Дупка в земята както си е с калта или е циментирано или е плочки или нещо друго?
Има ли водата от къде да се източва и съответно само на дедо Боже ли чакаш да го пълни?
Щото и това все пак е от значение. Даже ако можеш, метни и една-две снимки, за по-пълна картинка.
Че от те тия дето дават акъл, само bigbeer съм го виждал да ходи за риба  :-D

( и не е лошо, да наблегнеш малко на правописа, звучиш като 15 годишен чатър, да ме прощаваш)
Тука става въпрос за каракуда, баце, не за дискуси! *CRAZY*
Цитат на: chepik - 25.02.2009 22:08
Не се надявай да изчистат ще го осер... още повече.Само помпа с филтър и UV лампа май ше свършат работа.Гледал сам в едно подобно 2м диаметър на 1,3м кам 60-80 бройки и всяка пролет имаше популация .
Ей тука вече наистина говорим за сериозни риб..и! Обаче, и осигуровки ще трябва да им плащаш, или поне билетите! Не обърквайте хората, щото ИАРА и аквариумите ще инспектират!
А, относно кой е "РИБОЛОВЕЦ", ще оставим да решат колегите в други форуми.

danchi

а може ли да пусна и царички или те са  хищни

chepik

Ако целта е потомство не пускай.

danchi


Деян

Защото ще го изядат, ако целта ти е шарения, отиваш напролет в най-близкото вичре и нагребваш каквото падне, хващаш няколко жаби, една водна змия и си "на шест".

SkyNer

2-3 Крокодила 4-5 Зебри 2 Камили 7-8 Слона 2-3 Анаконди Няколко пауна Раци Октоподи Медузи за да е пълна манджата с грозде.
Прохождащия

mejdupraznika

каракудата е по издръжлива и от цигани, сложете едн жива каракуда в хладилника и я изкарайте след 2 часа гарант че ще е жива  *DRINK*

danchi

абе ако пусна тостолоп или шаран те няма ли да опясът водораслите

Деян

Цитат на: mejdupraznika - 27.02.2009 22:21
каракудата е по издръжлива и от цигани, сложете едн жива каракуда в хладилника и я изкарайте след 2 часа гарант че ще е жива  *DRINK*

Доказано е, че ако е поставена във влажно помещение, може да издържи до пет дни извън вода. :)