• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 04:29

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Моля за съвет !?

Започната от xenohack, 30.05.2016 00:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

xenohack

Имам следния проблем , миналата година го имах същия ефект :
Като се позатопли особено по обяд започва един странен процес ..
Зеления налеп по дъното започва да се отделя и се изкачва на повърхността ,
така до привечер докато не събере на повърхността някъде един кръг зеления.
На сутринта всичко е наред зеленията е изчезнала и към обрд ефекта стартира
отново ! Дайте съвет какви мерки да взема , имам UV , водни лилии , блатен аир ,
помпата е 5 кубика на час ,приличен филтър, фонтан през деня и допълнителна аерация.
20 риби и много жаби.... не знам как да се отърва от тях в момента през ноща е
ужасно !

vmax

Мерките са засенчване, още повече растения или някаква химия :) Мен ми се струва че всички ново напълнени езера минават през този цикъл с тези водорасли. Развиват се на дъното на самото езеро, тоест ако има много плитчини, ще благоприятства развитието им. През деня изплуват на повърхността, понеже при фотосинтезирането отделят балончета газ, който полепва по тях и ги кара да изплуват. Тогава е момента ако не искаш да използваш химия, просто да ги обираш с някакво кепче. За няколко дни предполагам ще ги изчистиш. Поне при мен с малкото езерце така се случваха събитията. С голямото което правя сега, нямам идея какво ще е положението, понеже още не е стартирано. То е по-дълбоко и предполагам няма да има такива проблеми.

xoxi

Купи си, или си направи скимер който да ги обира.

philander

привет
независимо дали на дъното има водорасли или детрит , винаги ще излизат лятото ,независимо  колко е дълбоко езерото. трябва да се чисти дъното или да ги обираш със скимер когато се появят на повърхността. аз от май  до септември  през деня имам появяване на детрит от дъното до повърхността. предполагам че го издига газа който се образува при гниенето и циркулацията на водата от повърхностния слой към дъното и обратно.по този начин ако има оттичане на водата езерото се самоочиства само - природата го е измислила
жабите - само физическо унищожение, отстрел с въздушна пушка, вечер с мощен фенер  и така.
по принцип жабите лятото няма да останат в езерото , защото излизат по ниви, градини и т.н. да се хранят с мушици и не стоят във водата.

Similar topics (5)

50560

Публикации: 9
Прегледи: 4826

41739

Публикации: 33
Прегледи: 23663

25220

Публикации: 3
Прегледи: 5476

58519

Започната от gambletrade


Публикации: 32
Прегледи: 27956

25044

Публикации: 3
Прегледи: 4546