• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 11:29

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпрос

Започната от stanislav89, 08.07.2012 23:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stanislav89

Здравейте , предстои ми направата на градинско езеро в близката седмица, та въпросът ми е следният: някои има ли опит с засаждането на тези лилии и как точно се засаждат, каква е вероятноста да се хванат?
http://online-magazin.ovo.bg/shop/3404/desc/nymphaea-caerulea-sinja
ето тук има и доста други, спрял съм се на тази и на червената .

golfer9699

Аз взех от тези семена преди около месец,жената която ми ги продаде каза да спукам семената с игла за да можели да покълнат.Някъде бях чел,че като вземеш семенцето слагаш го в чаша посипваш го с малко пясък и,пълниш с вода и го оставяш на слънце.И по двата начина при мен не избиха. П.С. По добре си купи готови лилии!

lerby

Цитат на: golfer9699 - 09.07.2012 10:37
Аз взех от тези семена преди около месец,жената която ми ги продаде каза да спукам семената с игла за да можели да покълнат.Някъде бях чел,че като вземеш семенцето слагаш го в чаша посипваш го с малко пясък и,пълниш с вода и го оставяш на слънце.И по двата начина при мен не избиха. П.С. По добре си купи готови лилии!

Съветвам те да послушаш колегата. Миналата година и аз минах през същото и нито едно семенце не поникна.

stanislav89

Да не пускам нова тема реших да пиша тук. Проблемът е следният- стартирах моето езеро преди 3 4 седмици и водата беще кристална, преди няколко дни валя дъжд и водата се поразмъти и режих да сменя 50 %. След смяната на водата езерото се избистри, вчера пак смених 50%  и стана още по добре, но днес ставам и беше доста мътна дори зелена ми се струва. Да си взема някакъв прерата за алги ли ?
Езерото е на сякна под асмата, но и слънцето го огрява около 6-7 часа на ден.

lerby

От препаратите файда няма, единственото решение е UV-C филтър. Препарата временно избистря ако изобщо избистри водата и след това с нова сила зеленясва. И то доста повече от преди.

Similar topics (5)

56639

Публикации: 3
Прегледи: 2660

52906

Публикации: 1
Прегледи: 2383

23043

Започната от iccoo


Публикации: 3
Прегледи: 5244

38411

Публикации: 4
Прегледи: 3871