• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 08:07

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Езерото на golfer9699

Започната от golfer9699, 03.10.2011 22:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

xoxi

Колега язък за хубавите рибки.Като гледам малкото езерце освен да направиш някакъв ръб около30-40 см за да неги стигат котките , или да си вземеш куче което да не ги понася друго няма какво да се направи

evgeni enduro

Цитат на: golfer9699 - 09.04.2012 16:18
100% е котка.
Това е причината да се откажа да гледам такива рибки. Трудноподвижни са и са ловен обект за котките.

Цитат на: golfer9699 - 09.04.2012 16:18
Освен системата против котки разработена от Евгени някои знаели ефикасен метод против тези създания  :-|

Тази "система" не я приложих на практика, защото не посмях да монтирам уреди с захранени 220в. до водата.
Миналата година се преборих с набезите посредством телена мрежа, но е адски грозно.
В момента нивото на водата е 30см под повърхността. Чудя се какво да мисля.
Ще опитам с плетена рибарска мрежа да оградя гьолчето. Поне е по-финна.
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

golfer9699

Явно в малкото езерце няма да има нищо.С големия гьол нямам проблеми няма и да имам 40см под нивото е няма как да достигнат рибите.Xoxi имах куче но го отровиха комшиите имат 10-12 котки.Познай кои е отговорен за гибелта на кучето и друго да взема и то ще има същата съдба
: 09.04.2012г 17:05ч
Преди 10 минути забелязах по едната риба че всичките и плавници са Червени и леко накъсани.Хванах я веднага.Не съм в час със наименованията на болестите така че моля да помагате!                                                                                                                           

xoxi

Виж какво намерих
Пептична язва
Възбудител
бактерия
Латинското име
Pseudomonas fluorescens
Симптоми
Малки тъмни петна
Рана кървавочервено
Кървавите петна по тялото и перките
При аутопсията е възпаление на дебелото черво
Увеличава значително предната част на корема
Exophthalmia
Ruffling везни
перки, боядисани в кървавочервено
Описание
Симптоми: рибата удари по тялото има малки тъмни петна, пъпки, които, с напредването на болестта, стават червени рани. В областта на ануса и в основата на перките се формират кървене, подуване. Възпаление на червата, корема се увеличава, има exophthalmus, ruffling везни. Често перките са боядисани в кървавочервено. В аквариума с храна, растения, почви може да получите, ако не е правилно обработват (prokipyachen или калциниран), също така и с риби, растения и оборудване от засегнатата резервоар
Лечение
Начин на лечение: терапевтични вани в общия аквариум и в отделен съд. Като цяло, аквариум с bitsillinom, biomycin, streptotsidom,. В отделно - с калиев перманганат, хидрохлорид. Трябва да се отбележи, че лечението е ефективно само в началния стадий на заболяването. В по-нататъшния ход на заболяването в сайта на язви уреждане на патогенните гъбички на родовете Saproleguia и на Achlya, с което затрудняват хода на основното заболяване. Използван bitsilin, biomycin, бял streptocid, калиев перманганат към основния предмет пурпурни на калий дребни кожни лезии. Аквариум, машини, съоръжения и оборудване трябва да бъдат дезинфекцирани.
Съфпада ли с твойте симптоми за мен това е бактериална инфекция аз съм имал подобни проблеми но не с кои лекувах с аква тоник на тетра

golfer9699

xoxi по тялото на рибата няма нищо здраво е нито пък е подута само плавниците и и гръдната перка са червени

ivotri

Да не бида просто са се оцветили плавниците. Примерно от храна или с възрастта на рибата. Има ли промяна в поведението й.

golfer9699

Промяна в поведението няма жизнена и приема храна.Не са са оцветили плавниците личи че е кръв

evgeni enduro

Цитат на: golfer9699 - 09.04.2012 19:32
Промяна в поведението няма жизнена и приема храна.Не са са оцветили плавниците личи че е кръв

Снимките не са ясни!
Прилича ли на това:


Т.Е. има ли мехурчета по плавниците?  

На върха на плавника образува ли се една бяла, слузеста "пихтия"?
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

golfer9699

Мехурчета има но съвсем малки като точки но няма "пихтия" но има слуз по плавниците

evgeni enduro

Цитат на: golfer9699 - 09.04.2012 21:16
Мехурчета има но съвсем малки като точки но няма "пихтия" но има слуз по плавниците

Според мен за тези симптоми, най-евтиният и безобиден, но в същото време ефективен метод за лечение е сол и метилново синьо, както и добра аерация.
Писал съм ти на лично какви дози прилагам аз.
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

golfer9699

Мерси за информацията утре рано се заемам  *privet*

golfer9699

Онзи ден се хванах сутринта до вечерта езерото беше измито,но имах голям проблем 99% от рибите са болни .Бях на косъм да нахраня комшиските котаци и да не се занимавам повече но,благодарение на Мишо(koifish) позакрепих положението.Два дни им правих солни бани.                                                                   П.С. Весело прекарване на великденските празници на всички колеги.
: 13.04.2012г 18:06ч
Това е новата ми придобивка за езерото!                                                                                                               

ico

Тия патки за една седмица ще направят сигурно повече лайна в езерото, отколкото рибите за няколко години...
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

aquarium.fan

Христос воскресе, колега,
наистина патките ще цапат яко водата-обема ти е малък и май ще трябва да копаш друга локва за патките или да ги дъжиш да нямат достъп до езерото. Ингересно ще е да проследим какво решение си взел и как се развива ситуацията при теб.

Асен Евгениев

Пуснах патетата да си плуват в езерото, но като видях колко го осраха за един ден - аре у курника. :-)

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi41.tinypic.com%2F5b92jo.jpg&hash=dfc200a849a4c1517bc366ebc790c7f168802b63
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Similar topics (5)

51684

Започната от stefko656


Публикации: 7
Прегледи: 4457

46844

Започната от valiovci


Публикации: 9
Прегледи: 6040

41156

Публикации: 18
Прегледи: 10976

39725

Публикации: 20
Прегледи: 27566

33851

Публикации: 11
Прегледи: 14613