• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 18:26

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Езерото на Beckhama

Започната от Beckhama, 30.03.2016 20:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vmax

Добре се получава, но много внимавай с тази подложка, че е на полиетиленова основа и ако се пробие, няма залепяне. А 0,5 мм не са толкова много. Терасите за растенията с каква дълбочина са, понеже на снимките изглеждат твърде плитки.

lsimeonov

Първо поздравления за начинанието! 0,5 е достатъчно здраво, моето е така вече 5 година и няма проблем, спокойно си ходя и при пълно и при празно езеро. Аз обаче имам едно питане относно начина на редене на камъните и поставянето на филц на дъното. Как възнамеряваш да го почистваш?, обикновено езерото се източва и повечето от нас влизат с водоструйката и мият, при свободно наредени камъните с филца между тях, ми се струва че ще събереш всички дребни камъчета на дъното. Също така ми се струва поради същата причина, дъното да го оставиш свободно или ако не искаш да се вижда, тънък слой пясък. Помисли ги добре нещата, дънен сифон е много желателен, все пак един път го правиш, а после доста трудно се преправя. Поздрави!

Beckhama

          Ами засега още не съм мислил как ще го чистя точно, като рядко ще го
източвам цялото.Като му дойде реда ще видя как.Мисля да чистя като сложа
външа помпа с маркуч и да обирам по-дъното по едрите частици, като накрая
на маркуча ще сложа някаква цетка или решетка за да не засмуквам филца.

Друго на което много ще разчитам е: УВ-то, на добра филтрация и каскадата
която ще допринесе от една страна за многото кислород в езерото, а от друга
филца за колонизация на полезните бактерии.Няма да имам Сифон.

Относно фолиото установих че 0.5 е наистина доста здраво и достатъчно.
Като дойде вече ще му мисля на място и ще трупам опит все ще измисля нещо,
и отново благодаря на всички за съветите, като не спирайте с тях!

Моето вдъхновение за проекта черпя от това видео в нета:

1)
2)
3)

Slaff

Сложи сифон, че после ще съжаляваш!!!
Поздрави!!!

vmax

За сифон ще му трябва и вкопан филтър на нивото на водата, а като гледам снимките, май няма подходящо място където да го изгради.
Геотекстилната подложка от къде я закупи и на каква цена, понеже се чудя на моето разширение какво да ползвам. Първоначално мислех да пробвам с подложка за паркет или билборд винил, но ако тази е достатъчно евтина няма да има нужда да побългаряваме нещата :)

Beckhama

17.04.2016 10:08 #35 Last Edit: 17.04.2016 21:04 by Beckhama
Геотекстила го купих от HomeMax там е най-евтино:

http://www.home-max.bg/geotekstil-1-x-50-m-200-gr/?p=80,84,99

Публикациите са слети: 17.04.2016 21:04

Това е напредъка ми от почивните дни (но не и за мен  *NO*)























bojo82

Много добре се получава , браво колега. Филца разбъркан ли е с цимент , ако не е може да се измие и камъните да паднат тук там но не е фатално. А дъното можеш да му направиш замазка силен разтвор цимент и пясък и докато е сурово още да растелиш филц  равномерно. Но така или иначе  след няколко месеца дъното няма да се вижда от какво е . Борда на езерцето как си го замислил , остави си повече запас от фолиото за да вдигнеш малко полезно е при силни валежи и вятър да не се пълни с боклуци и пръст. Късметлии са тези езерняци които имат по техния край такива камъни , аз не намерих.  Закопай си всички тръби и маркучи които ще ползваш за източване и доливане , спестява малко работа после. Предвиди си и преливник , при проливни валежи че съм виждал моето за 30мин. Порой как започва да прелива през преливника макар че до сега веднъж се е случвало ! Нивелирай г/д борда , да не дойде от единия край мн. Ниско а другия да се вижда голяма част от фолиото. Това се сещам за сега само като идеи  не са забележки , ако има друго ще пиша. Каквото направиш , това е вярното а корекции винаги ще има. Поздрави и благодаря за помпата супер е ;) Днеска реших да видя да не се е задръстила с боклуци щото е пуснах през скимера без кошничка за предпазване от едри боклуци , нищичко няма в нея явно всичко смила и най вече едни досадни буболечки дето ходеха по повърхноста на водата :D

M_I_T_A_K_A

Как върви изграждането на езерото? В началото започна с добро темпо и ако не е имало проблеми, сигурно вече е пълно.... или бъркам? Има потенциала да стане чудно езеро!
Поздрави и успех за напред ;)
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

mygardenflower

За момента това езеро се очертава да ми стане абсолютен фаворит.

чайник

Абсолютно Браво!
Само ми се струват доста амбициозни тези поточета и  се опасявам да нямат достатъчно вода...

xoxi


Само ми се струват доста амбициозни тези поточета и  се опасявам да нямат достатъчно вода...


За да се напълнят потоците ще му трябва пома от порядака от поне 30м2 на час .Всичко по малко ще като да пуснеш един маркуч с вода по вада.

mygardenflower

Интересно какво ли се случва с езерото през последните два месеца. Не вярвам проекта просто да е зарязан след толкова много труд.
Нетърпелива съм за снимки.

Beckhama

Скоро ще дам снимков матрял и видео, понеже немам абсолютно никакво време
да седна на компютъра от работа, но е завършено и работи!

Публикациите са слети: 12.06.2016г 09:09ч





















Публикациите са слети: 12.06.2016г 09:09ч





















Публикациите са слети: 12.06.2016г 09:09ч





















Публикациите са слети: 12.06.2016г 09:09ч

Тази вода е от дъждовете!













Ето и технологията с пяната, която приложих за да не се губи водата под големите камани!








Публикациите са слети: 12.06.2016г 09:09ч





























Публикациите са слети: 12.06.2016г 09:09ч

Ето изглед на двора погледнат нагоре към езерото.




Публикациите са слети: 12.06.2016г 09:09ч

Това е скимера (изцяло по-български - самоделка), като помпата е на дъното на бидона.














Публикациите са слети: 12.06.2016г 09:09ч





















Публикациите са слети: 12.06.2016г 09:09ч





















Публикациите са слети: 12.06.2016 09:57




Най-после и самото пълнене на езерото!





























dimitariv_iv

Уникално.фаворит ми е.
Мусомища, гр.Гоце Делчев


Similar topics (5)

54784

Започната от mops5


Публикации: 15
Прегледи: 9831

12488

Започната от IvanBinev


Публикации: 16
Прегледи: 37609

50226

Започната от vpeychev


Публикации: 21
Прегледи: 11514

43458

Публикации: 4
Прегледи: 3683

40908

Публикации: 5
Прегледи: 3774