• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.05.2024 03:37

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Еэерото на Тони

Започната от Tonisavo, 30.01.2013 19:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

evgeni enduro

Цитат на: Tonisavo - 18.02.2013 00:09

Поздрави и успехи в начинанията ви. Нядявам се някога да ви стигна. Тони.

EE, стига де!
Кое те кара да си мислиш, че си засегнал някой или пък някой ти е обиден!?
Със сигурност с това,  което са изписали колегите (включително и аз) по никакъв начин не целят да те пренебрегнат, а просто съвет от личен опит. Това, че ти казваме, че може да протече не означава, че трябва да сложиш фолио или пък да ликвидираш направеното вече езеро. Човек се учи от грешките си. Ти сам ще си ги откриеш и ще си ги отстраниш.

Относно финансовите възможноости на езерняците - познавам лично доста членове на този форум и смея да твърдя, че сред тях няма нито един в цветущо финансово състояние. Справка: погледни моята тема от начало и ще видиш,че проблемите ми са били сходни с твоите.
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

Асен Евгениев

Цитат на: Tonisavo - 18.02.2013 00:09
Това което съм направил съм го  правил с материали които съм имал и с много труд сам чисто сам няма пари  за работници.
Че то повечето сме така. Вярно, че на различен етап са ми помагали познати и роднини, но основното гърбене
си беше за моя сметка. Като си спомня какво копаене беше, влачене на камъни и подредбата им... След
което протече, бетонирах го и целия труд с камъните отиде по дяволите. :duvar: Но за другия път ще знам. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Tonisavo

Здравеите колеги. Поободрихте ме малко че нешто се бях сгъбясал. Няма да се отказвам ще се боря докраи. За сега езерцето се държи много добре нямам никакви загуби на вода и температурата на дъното е шест градуса. Само чакам още малко да се постопли и го изтакам и ще почвам да редя камънака. Отстрани маи ще се наложи да ги лепя камъните че е доста стръмничко но ще се старая възможно наи малко да е лепен камъка че ако пукне някъде няма да мога да видя къде. Мисля да пусна два пояса отстрани с лепен камък от порядъка на триисетина сантиметра и другото редене. Поздрави на всички и ако имате идеи даваите. *THUMBS UP*

Tonisavo

Здравеите колеги. Нещто не виждам много активност във форума за езерняците но това го отдавам на сезона все пак ощте си е зима. Пък и маи сме малко хората с езерца дано да ставаме все повече. За мен всеки колега с езерце е творец защото езеро с езеро еднакво няма.За да направиш нешто подобно е нужно много труд и въображение. Аз лично съм имал много негативи  от много хора около мен от сорта / що ти е тоя комарник и други от тоя сорт / но си поклащтам смирено глава и замълчавам. Макар че същите тия хора се възхищаваха на старото ми езерце което беше една локва. Въпрос на виждания.Благодарен ще съм на всеки колега които сподели идея или съвет за хобито ни.Поздрави на всички и още малко остана да се развихрим.Идва пролет а с нея и нови идеи.

Caxapa

Ей, "македонец" Времето е такова зимно. Изчакай, че на пролет виж как почват да показват всеки своите локви и риби които плуват вътре. Няма как. Сезона като мине и ще заяпочнат даже да те претрупват със съвети и идеи за езерцето ти. Надявам се не се сърдиш за "македонец" хах..  *DRINK*Март-Април ги гледай как започват да се пробуждат "езерняците"

Tonisavo

 *DRINK* Маи ще трябва да си сменям профила. :-D Но пък и МАКЕДОНЕЦ ми звучи добре та нали аз сам измислил езерата. *bg*
: 22.02.2013г 21:09ч
Чета чета и попивам информация. Та до какъв извод стигнах. При евентуално чистене на езерцето на практика ас нямам съд къде да сложа рибките в какви съдове ги слагате колеги в бидон става ли. Ох маи ще се прави още едно по малко с наилон че е по лесно от рода на два три кубика. Маи хобито се задълбочава. :-D

Асен Евгениев

Цитат на: Tonisavo - 22.02.2013 22:26
  в бидон става ли. 
Моите цяла зима изкараха в бидон.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Slaff

Цитат на: Tonisavo - 22.02.2013 22:26
*DRINK* Маи ще трябва да си сменям профила. :-D Но пък и МАКЕДОНЕЦ ми звучи добре та нали аз сам измислил езерата. *bg*
: 22.02.2013г 21:09ч
Чета чета и попивам информация. Та до какъв извод стигнах. При евентуално чистене на езерцето на практика ас нямам съд къде да сложа рибките в какви съдове ги слагате колеги в бидон става ли. Ох маи ще се прави още едно по малко с наилон че е по лесно от рода на два три кубика. Маи хобито се задълбочава. :-D
Езеро като твоето се чисти за 1 ден /вярно здрава работа/. Така, че и по-големи кофи /задължително с капаци или мрежа от горе/ и здрава ареация биха ти свършили работа. Ден два да се отвърне водата в езерото /отново е задължителна аерацията/ и си готов.
Що се отнася до малко езеро може би ще ти е нужно след година две, след като вече в голямото имаш риби от по кило и нагоре, а новите които ще си вземаш ще бъдат по дребни /като те гледам и ти като мене нямаш спиране :-D/ и ще трябва някъде да поотрастват. Така че дерзай..........

lerby

Цитат на: Tonisavo - 22.02.2013 20:57
Здравеите колеги. Нещто не виждам много активност във форума за езерняците но това го отдавам на сезона все пак ощте си е зима.

Още малко остана. Добре че тая зима беше топла. Март започва сезона.

evgeni enduro

Цитат на: Tonisavo - 22.02.2013 22:26
При евентуално чистене на езерцето на практика ас нямам съд къде да сложа рибките в какви съдове ги слагате колеги в бидон става ли.

Легени, бидони /ама ги измий от джибрито  *CRAZY*/, корита, детски надуваеми басейнчета от 10 лв и т.н. Всичко става, но при положение, че действаш експедитивно! Все пак няма да им е много добре в тези съдове. Както казаха колеги по-горе задължително покрити/похлупени, заради котки или пък изскачане.
Виж как koifish е решил проблема. Като при него рибите не са под бройка, а на килограми  :-D









А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

Tonisavo

Здравеите колеги. Kofish е професионалист за мен евала на такива хора като него. Аз съм аматиорче но човек няма как да не се възхиштава от постигнатото от такива хора. Нека да ги има за да се учим от тях. Поздрави на всички колеги.
: 27.02.2013г 14:02ч
Като разгледах раздел палудариуми се рзтопих направо такава красота в такова малко пространство е нещо уникално. Е тая красота ако се постигне в нащте градински езерца ще е нещо уникално макар че нещтата са различни. И така след като засегнах тая тема установих че зимното ми занимание ще е палудариум. Егати...... крастата. До какви ли краиности ще ме доведе. *YAHOO*

Tonisavo

Здравеите колеги. Започнах декорацията на езерцето все пак чаках този момент цяла зима за да мога да се включа в пролетното зарибяване но маи зимата не ще да си ходи маи. Източих го почистих и .....замръзна всичко. Гадна работа. Имах два бидона 120 литрови които бях подготвил за филтрация напълних ги с вода да ги мия замръзнаха и се спукаха. А на всичко отгоре ме и обраха отмъкнаха маса инструмент и ценности но това е друга тема. И въпреки всичко гледам смело напред и не се отчаивам. Дано се позатопли за да го довърша и да стигна до рибки и аз наи после. За рибките ще разчитам наи вече на вас. Аз и без това не ги различавам кои са много маркови  :-D просто да пусна някакви рибки. Естествено ще си ги платя. Но разчитам на вас за подпора им. Поздрави на всички.

patz

Здрасти, Тони. Нямаа 'са плашиш! Горе главата - т'ва с обира и другите каръци да не те спира!  :duvar:Горе главата и няма да са даваш на лошите! *bg*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs4.postimg.org%2Fbr0xvwp3x%2F0bff912017715a734f27a3df07fcdb24.jpg&hash=cb9149edb390a7e0ff7ea7c5ba851813a0bd751f

Tonisavo


patz

Колега, дай един съвет? В темата за моето езерце обяснявам как върху дебелата подложка и найлона искам да го измажа с теракол (или подобно) и да налепя камъчета. След това да го мина с хидроизолационна замазка. Какви материали използва ти?
Ако си спомняш марките - пусни ги на лично, да не става реклама.
Айде - със здраве!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs4.postimg.org%2Fbr0xvwp3x%2F0bff912017715a734f27a3df07fcdb24.jpg&hash=cb9149edb390a7e0ff7ea7c5ba851813a0bd751f