• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 06:51

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Снимки на големи Дискуси

Започната от Иван Валентинов, 23.02.2012 18:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Иван Валентинов

Е тука има хора който продават във Варна жив тубифекс на смешни цени а количествата са големи така че вместо да ходиш да се цапаш из тинята ще ти пратят или някой колега ако има път Варна-Разград също става :-)

grigor nakov

Дискусите на DJER са уникални браво колега  *BRAVO*

DJER

А което си е яко от много малко си личи, тези са много големи на цели 28 дни   на тези вижте от сега се вижда ринг 

Mitko80

Цитат на: sensodine - 24.02.2012 19:06
Е тука има хора който продават във Варна жив тубифекс на смешни цени а количествата са големи така че вместо да ходиш да се цапаш из тинята ще ти пратят или някой колега ако има път Варна-Разград също става :-)
за съжаление от доста време никоѝ не е вадил черъв......дано се оправи времето

Иван Валентинов

Е нормално в този замраз,но до 2 седмици предполагам че нещата ще се оправят и отново ще храним яко с тубифекс :-)
: 24.02.2012г 21:09ч
Цитат на: DJER - 24.02.2012 20:50
А което си е яко от много малко си личи, тези са много големи на цели 28 дни   на тези вижте от сега се вижда ринг 
И на такъв размер =-O,ето това си е истинския професионалист :-)

stanislav89

Аз да попитам какво е това растение което си използвал за полянка. Сагитария ли е ?

stanislav77

Цитат на: 6ebeka - 23.02.2012 19:32
от тези дискуси само един е хубав според мен най-големия червен на  предния план,другите не са хранени добре и са изостанали а това пръсканото черно по тях е от паразити налегнали рибите ;-)
според мен дискуса е малък затова е на тези петна като порасне ще изчезнат.

Иван Валентинов

Цитат на: stanislav89 - 27.02.2012 21:36
Аз да попитам какво е това растение което си използвал за полянка. Сагитария ли е ?
Да сагитария е растението :-),прави супер поляна и то без да изисква CO2,единствено торене и средно силно осветление е расте като лудо :-)

pavcho85

Колеги а какво ще кажете за появата на черни точки при големи дискуси?На какво може да се дължи?Аз имам предположения че е от високо ph,понеже рибите си плуват,ядът и няма някакви странни аномалий.

Иван Валентинов

А с какъв фон си на задното стъкло?

pavcho85

С черен фон.Какво значение има това?

Иван Валентинов

Ами това е един от проблемите с поява на черни точки,тъй като дискусите са едни от рибите с по-силно изразена мимикрия и поради факта че фона е черен това ги кара един вид да се слеят с околната среда,нещо като маскировка,пробвай да го смениш със син или нещо светло и ти гарантирам че много скоро рибите ще се избистрят и ще си бъдат в цвета които са си като вид.
Надявам се да съм бил полезен.

pavcho85

Много благодаря за отговора ще опитам да сменя фона и ще пиша за резултата.

Иван Валентинов

Попаднах на този клип,честно да си призная влюбих се в този чифт,уникални цветове.

Някой в БГ има ли нещо подобно и как е точното име на този вид дискус?

Миряна

Приличат ми на тези: http://forum.simplydiscus.com/showthread.php?92451-Ring-Leopard-Pigeon-Blood-Spawn/page8

Ring Leopard Pigeon Blood Spawn
Неветоятни са  (wasntme)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Fcsyrovhmb%2F538237_3797678353034_21052137_n.jpg&hash=7f354611765e38613a09ec04546b6d458529bb4a

Similar topics (5)

3740

Публикации: 1
Прегледи: 2952

15806

Започната от Borko7


Публикации: 32
Прегледи: 28591

9051

Публикации: 0
Прегледи: 2786

6790

Публикации: 24
Прегледи: 13168