• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 09:20

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

ред чери

Започната от Mirobg, 04.02.2012 13:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Mirobg

Малко макро снимки от мен
: 04.02.2012г 13:01ч
  :-)
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Здравков

Супер са!  *BRAVO*

Mirobg

:o Гледам си снимките и срам. Ама какво да се прави? Някъде бях чел,че скаридите не цапали. Да ама не и мойте. Цапат като за световно. Храня през 3-4 дни,а и през повече. Ама те чоплят постоянно и преработват.
Пробвах да преместя мамчетата в друг съд за фотосесия да не се излагам като сега,ама те с претенций. Наситено червения цвят бега,немат спирка,не мога да им смогна да ги хвана на фокус със съпунерката.
В крайна сметка като се абстрахирате  от заобикалящата среда се надявам да ви харесат моите "претенций".
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

ivan66661

Скаридите са много хубави само не разбрах защо дъното е голо?

Mirobg

Това е едно 30 литрово което в момента му мисля съдбата каква да му е. И за да не седи прзен ... съм пуснал наематели :D.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Здравков

Цитат на: Mirobg - 05.02.2012 12:04
Това е едно 30 литрово което в момента му мисля съдбата каква да му е. И за да не седи прзен ... съм пуснал наематели :D.
Не искам да се бъркам, но не е много добре за скаридите да са без грунт.

Mirobg

И причината е ...?
До този момент не съм имал проблеми.
: 05.02.2012г 14:02ч
И причината е ...?
До този момент не съм имал проблеми.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

teodorcho

Много хубаво са оцветени скаридките. Браво  :-)

Mirobg

Натурален цвят,без химия и фото шоп. :)
на живо е по ярък цвета.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

raadkoo

Много хубави цветове вадят браво. В моя скаридарник отначало също нямаше грунд, но като видях колко цапат и им сложих 2 см. колкото да има. Все едно да имаш стадо подрастващи гупи. :-D

Здравков

Цитат на: Mirobg - 05.02.2012 14:58
И причината е ...?
До този момент не съм имал проблеми.
: 05.02.2012г 14:02ч
И причината е ...?
До този момент не съм имал проблеми.

Тежките газове които падат на дъното са вредни за тях. Когато има грунд те не са изложени пряко на мръсотията което ги предпазва от натравяния и болести.
П.С. Както казах и преди, не искам да си натрапвам мнението.

Peza

Цитат на: Иван Петров - 12.02.2012 21:30
Тежките газове които падат на дъното са вредни за тях.
Или ти не си се изразил както трябва, или аз нещо не мога да разбера. Тежките газове ... във вода сме! Падат на дъното ... при наличие на циркулация? Извинявам се за спам поста, но това е нещо ново за мен. Без упрек, но така написано ... ще съм ти благодарен ако поясниш точно какво и как.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

danielm

Скаридите са добри.
Всички, които овидях си имат дефекти, но без тях ... трудна работа.
Тази от 6 или седмата даже е с доста червени крака,  а малчугана ако е мъжкар ще помогне в бъдеще.

Ето няколко и от мен:
прабаба:
http://snimki.be//store/1/P1020903.JPG
http://snimki.be//store/1/P1020904.JPG
баба (най-добрата):
http://snimki.be//store/1/P1020891.JPG
http://snimki.be//store/1/P1020893.JPG
заедно:
http://snimki.be//store/1/P1020905.JPG
http://snimki.be//store/1/P1020906.JPG
http://snimki.be//store/1/P1020907.JPG

и предпоследното поколени от което оставих 2 скариди, макар че имат дефекти доста:
http://snimki.be//store/1/P1020900.JPG

stanislav89

Много добре оцветени, с какво ги храниш?

Mirobg

Дани, признах те за по-добър ...фотограф. ;) Шегувам се. Какво разбираш под "дефекти"?
И аз имам като 'бабати';),но нещо макрото на съпунерката не ги лови добре. Тези снимки станаха добре.
Чесно казано като изключим 'бабето' мойте са по -наситено червено. Може би на живо е друго. Все пак нали знаеш "моето гардже е по-рошаво".:D
Би ли споделил за белезите на едно "недефектно" чери.
Смятам ,че ще бъде много полезно.
:)
: 13.02.2012г 18:06ч
Дани, признах те за по-добър ...фотограф. ;) Шегувам се. Какво разбираш под "дефекти"?
И аз имам като 'бабати';),но нещо макрото на съпунерката не ги лови добре. Тези снимки станаха добре.
Чесно казано като изключим 'бабето' мойте са по -наситено червено. Може би на живо е друго. Все пак нали знаеш "моето гардже е по-рошаво".:D
Би ли споделил за белезите на едно "недефектно" чери.
Смятам ,че ще бъде много полезно.
:)
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

evgeni200

За дефектите и на мен ми е интересно :-)
Ето и от мен един дребосък:

danielm

под дефекти визирам прекъсванията по окраската по тялото и ... краката. Стигнем ли до краката, знаи смемого напред.
цвета май ти е по-добър ... но плтността не е.
черито обаче е съчеание от двете, затова ще раменяме!

evgeni200

На снимката е дребосък около 1 см.Бабите са като твойте плътно червени.

Mirobg

М да времето ще покаже. Да ти кажа почти всяко поколение става с по-наситен цвят от предното. Като се сетя какви бяха като ги взех от Мишо.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

danielm

ако поколението е читаво ... мъжкита са много малко.
ако женските варират с клас, то мъжките явно с по няколко. Но при добър мъжки ефекта е по-силен.
Аз имам бебче като на Миро. Ако е мъжко - всички други заминавт.

P.S. черито е като "звук и светлина" в Търново.
едното без другото не става.
аз затова изхвърлям 90% ит поколението.

evgeni200

Колега би ли пуснал снимки на хубава женска и мъжки съответно?

danielm

аз много хубави все още нямам.
Просто имам по-хубави от масово продаваните.
НО скоро .... се надява.
: 13.02.2012г 20:08ч
Изчакйте да сменим с  Mirobg по някоя ...

Mirobg

Да си кажа и аз в началото хвърлях по някоя побледа бройка,но от извесно време спрях тази практика,защото забелязах,че обикновенно наситените женски носят по-голям брой яйца от бледите които рядко имат поколение. Мъжките явно харесват повече наситените.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

danielm

ама наситени женски не харесват червените мъжки  ...
явно им личи, че са селектирани  ... слаби, инпотентни, болнави ... и т.н.
: 13.02.2012г 20:08ч
аз изхвърлих бледите мъжки и за пръв път имам поколение, което се роди червеникаво ... розово ... пепел от рози или там нещо си!

Mirobg

Важното е да ти радва окото,пък сиви,червени или розови ...

П.С. И гейовете са хора :D
: 13.02.2012г 20:08ч
Важното е да ти радва окото,пък сиви,червени или розови ...

П.С. И гейовете са хора :D
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

danielm

ами аз затова ще махам рибите ...
нито ме кефят, нито ми се занимава вече!
минавам само на скариди

Mirobg

Вярно е това,че в скаридите има особен чар. Голяма краста са. Много успокояват. Особено след работа разстоварват качествено психиката.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

evgeni200

Аз затова ли не мога да си харесам риби?
Бих се радвал на две снимки може и линкове на "еталонни" черита.

sailender

А тук мога ли да пусна снимчица на една моя мутация :)

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

sailender

Това е смесицата между обикновенно чери и Ред Рали скарида..... когато порасне се окраси така.... сега се надявам в поколението да има разни разновидности ... от едната страна тази е почти изцяло плътен цвят. а от другата има бяло петно. Когато намеря снимката с петното ще постна и нея.

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi44.tinypic.com%2F2zscilk.jpg&hash=2b4890e1f3f4a2dd574e0235944dbb61ff5b604c


Similar topics (1)

24160

Публикации: 9
Прегледи: 6922