• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 12:06

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

"Pearling" - O2

Започната от nenad66, 21.06.2009 23:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

barabata

То си е очевидно че не са "закачени" балончета. След като изгасне осветлението до сутринта се разтварят балончетата образувани при светлината и преди светване на лампите няма балончета. След като светнат лампите отива към 2 часа и почват да се виждат новите балончета - ЦО2-то не се спира денонощно.

Ако беше от ЦО2-то денонощно щеше да си има балончета. Другото е че съм го наблюдавал процеса , но само на отделни листа на отделни растения (на подходящото място в аквариума) без подаване на ЦО2 и без да има силна светлина.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

nenad66

Toa e cista fotosinteza"ne stanuva zbor za zadrzuvanje na CO2.Koga site parametrise zadovoleni,svetlo,gjubrenje i dr,sekogas ima pearling,nekogas e mnogu izrazen nekogas e poslabi ntenzitet,Cist produkt na fotosintezata O2 *THUMBS UP*
svaleriste staro

nidkolio

ОК, разбрах ;-)
Надявам се някога и аз да го докарам то това положение.
nenad66 *privet*
https://www.youtube.com/user/ZoomagazinPetPaw Полезни клипчета

nenad66

Цитат на: nidkolio - 22.06.2009 21:55
ОК, разбрах ;-)
Надявам се някога и аз да го докарам то това положение.
nenad66 *privet*
;-) *THUMBS UP*
svaleriste staro

zaeka

22.06.2009 22:17 #19 Last Edit: 22.06.2009 22:28 by NO CARRIER
Фотосинтеза
от Уикипедия, свободната енциклопедия

http://bg.wikipedia.org/wiki/Фотосинтеза

Обяснява целия процес и отговаря на доста въпроси - относно кипенето >как ,кога и защо

denbosch

Снощи забелязах нещо интересно-от края на една валиснерия подрязана преди седмица започнаха да излизат на поразия мехурчета-това кипене ли е? Досега ми кипеше само мъха и то доста,но така да ми кипи растение не съм виждал,а снощи по мъха кипене нямаше...

barabata

Да - кипене е. Ако има и други наранени растения - от нараненото място започва да излиза кислород още преди да почне да се вижда по листата.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Aleksandar B


nenad66

svaleriste staro