• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:01

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Странно заболяване при данио

Започната от dido, 22.12.2021 15:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dido

Здравейте,

имам проблем с моите данио и търся повече информация, ако някой се е сблъсквал с това:

Рибките са жизнени, с нормално поведение докато в един момент спират да се хранят, прегърбват се, коремите им изтъняват и скоро след това умират. Това обикновено става до 6-12 месеца след като съм ги пазарил от местния магазин. Някои от тях са млади, други възрастни - неясно колко големи.

Диетата им е Випан на люспи, по-рядко сушени тубифекси. Храня ги редовно, без да ги прехранвам

dennis

Здравей, това може би е най-често срещаното "заболяване" при даниото, което и аз съм срещал и то главно при генетично създадената версия. Имах 10тина от цветните преди, всяка една от рибките умря точно от това - гръбнакът се огъва след гръбната перка сякаш опашката им тежи, коремчето хлътва, стават апатични към всичко около тях, губят апетит и умират от глад. Предполагам е нещо генетично, може би развъдчиците използват рибки от едно и също поколение. Виждал съм такива рибки и в повечето зоомагазини, дори в такива с перфектно качество на водата. И мисля че е генетично и не е заразно, защото в същата вода от "болните"  ми рибки, включително последната ми цветна рибка, сега гледам перлено данио и смъртен случай не е имало от както съм ги взел. Решението - не купуваме цветни даниота, тернеции, барбуси и т.н. :wink:

Similar topics (5)

57253

Публикации: 3
Прегледи: 3581

59975

Публикации: 1
Прегледи: 669

8489

Публикации: 20
Прегледи: 15358

11793

Публикации: 42
Прегледи: 25638

58651

Публикации: 1
Прегледи: 1809