• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.05.2024 00:08

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Развъждане на Данио

Започната от NO CARRIER, 09.03.2005 19:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zambo

Намери му груго място . Няма работа при новородените .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

stanislav89

Намерих му, благодаря ти !!!

gogikz

Отделил съм 2 мъжки и 1 женска от три дни да хвърлят хайвер,но нищо не става.Колко време могат да стоят така отделени защото все пак не ги храня докато са отделени.

tetra

Ако след 2-3 дни не хвърлят хайвер най добре е да ги разделим отново и продължим обилно хранене със жива храна.Именно това е главният стимулатор за преминаването от пасивния в интензивният размножителен период.  http://www.forumshumen.com/forum/viewtopic.php?f=59&t=11364   Рибите отделяме за хвърлянето на хайвера,когато женските имат подути кореми.След хвърлянето на хайвера чифтовете са разделят отново и след 10 дни пак са готови за хвърляне на хайвер.Този цикъл се повтаря 5 пъти но най ефективни са втория и третия път.При първоначалното хвърляне може да има доста презрял хайвер,докато след петия път хайвера е недоразвит. :coffee:

gogikz

А някакъв заместител на жива храна можете ли да препоръчате тъй като по това време няма от къде да намеря тубифекс или нещо друго.Единственото с което разполагам е артемия но тя е доста малка все пак с нея храня бебтата.

tetra

Живата храна няма заместители,или ако има то е цяла наука и при домашни условия е неприложима.Все пак може да се размножават и без жива храна но резултатите ще са по лоши.Обикновено размножителния период започваме когато започне да се развива планктона,няма защо да бързаме.Планктона е необходим и при захранването на стадото и резултатите са по добри отколкото захранването с артемията по няколко причини.Новоизлюпения планктон е много по дребен от артемията и можем веднага да захраним новоразплавалите рибки,докато за да даваме артемия трябва да изчакаме няколко дни тъй като е доста по едра.При отглеждане на по капризни видове просто нямаме шансове ако не захраним с планктон.При храненето с планктон водата не се замърсява с амоняк както при артемията.Планктона въобще не замърсява водата както артемията.Планктона не умира след време в аквариума както артемията и слъжи като биологичен филтър.Като недостатъка при храненето с планктон е хищния вид Cyklops които  при големи порции останал в аквариума бързо се развива и започва да лови доста по големи екземпляри от колкото е,така,че порциите трябва да са толкова така,че стадото до няколко часа да ги улови и да не подаваме следващи докато не са кнсумирани всички. *privet*

gogikz

За пръв път чувам за захранване с планктон.От къде мога да се сдобия с такъв и с информация как се отглежда и т.н.
Ще съм благодарен ако получа повече инфо

tetra

За планктона,храненето,пасивния и акривен период при размножаването на рибите можеш да прочетеш тук. http://www.forumshumen.com/forum/viewtopic.php?f=59&t=11364   *DRINK*

gogikz

Благодаря за инфото

BULLTERRIER

Ако все още имаш проблем и рибките не искат да хвърлят,намери тъмни камани сложи ги в акравиум не повече от 8 литра сипи вода около  7-8 сантиметра,премести мъжкарите да стоят там около 2 дни без да ги храниш,сложи женската и сложи аквариума така че да има слънчева светлина,без лампи и такива неща,обикновенно даниото хвърля щом усети че слънцето изгрява  :-) !!! ПОЗДРАВИ  *bg*

gogikz

Направо не знам отделил съм 5 мъжки и три женски от три дена и не искат.Аквариума е 15 литра но е пълен на половината водния стълб ми е 19 см,температурата я държа 28 градуса.Не искат да хвърлят и тва е,нямам пряка слънчева светлина но другите пъти когато са хвърляли пак е нямало.Вече ще направя един последен опит ще ги изкарам на терасата да ги напече утре слънцето и да видим,че стоят и гладни.Не искам да ги връщам в общия че гоня по 3 часа понеже имам много растения и всичко става леш след това нямам и място да ги отделя мъжките от женските за 5 дни направо съм в шах.Не знам кво да правя вече искам да изкарам хайвер женските ще се пръснат вече.Водата е от една градска чошма и е изворна без г=хлор или други химикали.

BULLTERRIER

Първото което е по-добре пусни само мъжкарите за 1,2 дни след това пусни 1 женска,след като хвърли друга и така докато ги изредиш сичките като са повече женските мъжките бързо се уморяват ! Другото което ти казах гледай да има малка слънчева светлина :)

gogikz

Благодаря за съвета ще пробвам така само че след няколко дни сега ги преместих,ще изчакам 1 ден да видя кво ще стане и след това ще ги разделя и по етапно ще ги събирам
: 04.04.2012г 21:09ч
А колко време по принцип мога да ги държа гладни без да им навреди и ако не хвърлят нищо колко време да ги държа в развъдния аквариум.До колко дни ако не стане работата трябва да ги връщам

BULLTERRIER

Не хвърлят ли до 48 часа няма да хвърлят .. 

gogikz

Това обаче със слънчевата светлина май е вярно.Изкарах ги ечера на терасата където да ги огрява слънце рибите и първата ми работа като отворих очи сутринта беше да се лепна ппри тях.Тъкмо бяха почнали да хвърлят хайвер сега като се прибрах от работа ги махнах от хайвера.Ако излюпя малки след 10-тина дни пак ще ги заложа този път обаче ще следвам стриктно съветите защото  са верни и точни.

Similar topics (5)

58651

Публикации: 1
Прегледи: 1842

59990

Публикации: 1
Прегледи: 1761

15567

Публикации: 19
Прегледи: 14839

57253

Публикации: 3
Прегледи: 3664

59975

Публикации: 1
Прегледи: 708