Взех си 2 на бройка и незнам какви са но само да ви кажа че са неразделни постояно се гонят из аквариума бласкат се доста интересно :wink:
пусни снимка или описание или провери тук: http://www.aquariumbg.com/index.php?inspage=item_windows.txt&vid=1
е тва трябваше да е линк ама караи та влизаш в /aquariumbg.com оттам в риби и оттам в търсене по снимка
(https://aquariumbg.com/images/competition/2005/nocarrier_2_l.jpg)
Горната е мъжката, с по-воални и по-дълги плавници, а долната, по-заоблената и с по-късите плавници - женска.
а стига бе позна ги от горе посочената инфо ????????? :D
Гледал съм достатъчно време зебри, а и доста съм изчел, както и снимката е моя, така че нямам проблеми с различаването им. :wink:
и хууу де при мен има 1 рерио воално ама с подут корем :? :? :?
и ся кво е м или ж
Без снимка, само екстрасенс може да ти каже. ;-)
та така и не получихме отговор от BgMafia дали ся това са те whistle fishsmile
То на чат го обърнахме, ама... Поне аз разбрах, че става дума за Danio Rerio. :-)
Дължината на плавниците при даноито няма нищо общо с половия деформизъм.
Корема е важен hump
Цитат на: "botan"е тва трябваше да е линк ама караи та влизаш в /aquariumbg.com оттам в риби и оттам в търсене по снимка
Ще стаме линк, ако сложиш една шпация между "тук:" и линка :wink:
Пропана е написал 67 мнения за една седмица и ако ги проследим по съдържание.....абе хора,ако ви се лафи има чатове.Или и тук ви се лафи,ей просто така.
Мерси момчета за отговорите помогнахте ми доста и това са рибите дето ги имамам :lol:
Здравейте! Аз отдавна отглеждам рибки, но досега съм размножавала само гупи и хелери. Реших да започна да развъждам и данио. Много ми харесват и са издържливи рибки. Затова искам да попитам как да ги различавам - мъжки от женски? Търсих подобни теми във форума, но не намерх конкретни, затова пуснах нова.
А тук погледна ли?
http://aquariumbg.com/index.php?inspage=show_item.txt&id=122&vid=1
Въпросът ми е само един.Как да определя пола на розовото данио?
Както при останалите - хибрид е, но разлика няма.
мъжките са по-стройни
И аз реших да развъдя хайверни риби и след дълго четене и ровене в нета се спрях на данио - като най лесни за размножаване. Проблема обаче дойде от магазина тъй като бяха останали само две сини, останалите бяха розови и аз взех 2те сини и 4 розови. Когато ги пуснах в аквариума видях , че розовите също се различават - някои са на точки , други на линии, има и воални. Въпросът ми е може ли някой да им определи вида и пола и дали могат да хвърлят хайвер щом са различни?
(https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.cc%2Flrmp5ppb9%2Fobshta.jpg&hash=0d6cd65f5a1910988f754fd2082d302cb8533e2a) (http://postimage.org/)
До колкото се вижда 1 и 3 може би са Ж, 2 - М, 4 нз. По принцип Ж са по едри и пълни и гонят постоянно М. Когато ще хвърлят хайвер е обратното. . М гонят Ж
Мерси за инфото - аз пуснах 2 3 и 4 ама нищо не стана / не сложих роголисник което го отчитам като грешка, само мрежа имаше /, а 1 гони всички в общия. Значи сега ми остава да наблюдавам кога мъжките ще подгонят женските.