• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 20:20

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

CO2 Мая и Захар Въпрос

Започната от Sandro, 07.02.2012 21:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

raadkoo

Те докато не се адаптират едвали имат големи нужди от CO2... ама си помага де. Ти си знаеш  :-) Все пак няма как да го спреш през неосветената част от денонощието, така че следи поведението на рибоците.

Sandro

Цитат на: raadkoo - 08.02.2012 11:12
Те докато не се адаптират едвали имат големи нужди от CO2... ама си помага де. Ти си знаеш  :-) Все пак няма как да го спреш през неосветената част от денонощието, така че следи поведението на рибоците.
Спирам го , сложил съм от тези кранчета за въздуха които отварят затварят и намаляват въздуха. То е на винт като искам да го спра отвъртам го така че да излиза през него и не отива в аквариума :).

raadkoo

Най-вероятно скоро ще замирише на джибри в стаята. Вътрешния ти филтър има ли от тези маркучета, който засмукват въздух? Ако има може просто вечер да поскаш филтъра да аерира водата. Балончетата въздух ще изкарват CO2 - то на повърхноста и няма да се разтваря във водата.

Caxapa

С такова кранче е твърде вероятно да си навлечеш още неприятности.
Кранчето ако не изпусне ще избие някъде по свръзките шлауха и  на последно място бутилката може да се пръсне. Последното е малко вероятно защото тези на кокакола са доста здрави но все пак.Освен това се налага всяка сутрин да регулираш балончетата което е доста сложно при положение, че сутринта налягането ще е много голямо  и после като спадне  то и подаването  на балончета ще е различно Има някъде по темите доста писано за това и го прочети,че като информация е доста обемисто.Иначе с професионалните бутилки  си има за тази цел магнитвентил който спира  потока СО2 . А в твоят случай имаш хим. реакция която действа постояно  и произвежда въглероден двуокис .

Асен Евгениев

Цитат на: Caxapa - 08.02.2012 12:04
Кранчето ако не изпусне ще избие някъде по свръзките шлауха и  на последно място бутилката може да се пръсне.
Ако кранчето не изпусне, просто ще продължи да подава СО2 и през нощта.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

terier4o

Аз въобще  не виждам смисъла  на аквариум с 4 стръка  растения да се пуска СО2  . Има една голяма заблуда  сред начинаещите  , че СО2 е панацея за всички проблеми с растенията и единствения начин за красив аквариум е подаване на СО2 .
Разберете , че трябва да се осигурят редица фактори  ... осветление , торене , някакъв баланс между осветлението торенето и СО2  и чак тогава може и да има добри резултати .
Като започнем да подаваме СО2 без да има силно осветление и много растения в аквариума ...... настъпват единствено и само проблеми , които в последствие .... могат да накарат човек дори да се откаже .
Аз погледнах профила на аквариума ти ... там има две загниващи растения .. за подбора на риби ти си знаеш , че е да го наречем неприемлив . Нямам идея какво е осветлението ти , мисля че не ториш с нищо .... , защо пускаш СО2 ?
Оправи си първо аквариума  , ако е нужно смени и грунда  махни ..... всички едри риби ...  , намери  възможно най-много бързо растящи видове растения  , които нямат особени претенции ..... изчакай малко да тръгнат нещата . През това време започни да четеш почти всичко което ти трябва го има във форума синтезирано и обяснено на достъпен език ..... и чак след това се замисли за торене СО2  и химия .
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

raadkoo

До колкото разбрах това кранче се ползва не за спиране, а за изпускане на co2 - то в стаята. Всички, който сме ползвали тая "магическа отвара" достатъчно време сме наясно за какво става въпрос. Затова се мъчим да дадем правилен съвет за употреба. Нека щом е решил сам да разбере, че с 2 стръка или 6 няма значени колко няма да стане като с магия всичко. Нека си го подава като иска. Като види че не става ще потърси какво друго му куца и може и да стане работата в последствие.

terier4o

Абе ... не знам ти колко пъти си рестартирал , ама аз съм го правил 5/6 пъти и хич не е приятно да дадеш 50 лв за растения и след 2 месеца да има само пихтия и водорасли в аквариума , пък и форума е за това  -За да помагаме един на др , за да се избягват грешки .
Всичко което трябва да се прочете го има в падащото меню в ляво ....... , само че нито има кой да чете нито има кой да го прилага .
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

Sandro

Карате по инерция и не четете какво е писано. За начинаещ не знам дали сам такъв аквариумът го имам от 15 години никога не съм се занимавла по сериозно с него. Почнах да чета тук и за това имам голямо развитие от информацията която давате , но не съм от повечето рибенца на които обяснявате. Това което трябва съм го прочел тук със ваша помощ и вашите постове. Само не разбрах от къде сте толкова сигурни че няма осветление и тор и че има 2 стръка в аквариума както е на старите снимки не знам.
Това което сте гледали на снимки не е това във момента казах че ще кача снимки днес.
Критиките ги приемам но като са правилни. Грешка е че сега не съм обяснил какво има.Също е грешка от ваша страна да съдите без да знаете какво има. Както и да е но четете по внимателно когато критикувате толкова остро.
Кранчето не служи за спиране на газта и да надува. То е като тапа отварям го и си излиза и не отива във аквариума. Не ви бърка дали мирише или не.
Не съм писал това да е темата от какво ми мирише , всъщност то и не мирише
Цитат на: terier4o - 08.02.2012 14:16
Аз въобще  не виждам смисъла  на аквариум с 4 стръка  растения да се пуска СО2  . Има една голяма заблуда  сред начинаещите  , че СО2 е панацея за всички проблеми с растенията и единствения начин за красив аквариум е подаване на СО2 .
Разберете , че трябва да се осигурят редица фактори  ... осветление , торене , някакъв баланс между осветлението торенето и СО2  и чак тогава може и да има добри резултати .
Като започнем да подаваме СО2 без да има силно осветление и много растения в аквариума ...... настъпват единствено и само проблеми , които в последствие .... могат да накарат човек дори да се откаже .
Аз погледнах профила на аквариума ти ... там има две загниващи растения .. за подбора на риби ти си знаеш , че е да го наречем неприемлив . Нямам идея какво е осветлението ти , мисля че не ториш с нищо .... , защо пускаш СО2 ?
Оправи си първо аквариума  , ако е нужно смени и грунда  махни ..... всички едри риби ...  , намери  възможно най-много бързо растящи видове растения  , които нямат особени претенции ..... изчакай малко да тръгнат нещата . През това време започни да четеш почти всичко което ти трябва го има във форума синтезирано и обяснено на достъпен език ..... и чак след това се замисли за торене СО2  и химия .
Да благодаря ти за критиките , но това което го казваш вече е сторено. Благодаря все пак но като пишеш другият път не сади веднага.

terier4o

Цитат на: Sandro - 08.02.2012 14:57
Грешка е че сега не съм обяснил какво има.Също е грешка от ваша страна да съдите без да знаете какво има. Както и да е но четете по внимателно когато критикувате толкова остро.
Като не си обяснил какво има никой не може да знае , какво има в аквариума ти , и точно за това прегледах профила на аквариума ако мислиш , че щом съм си направил труда да ти разглеждам профила за да видя какво е състоянието на аквариума .... означава , че искам да критикувам ......  , исках единствено да ти помогна  да не пускаш после теми  за водорасли .  Никой не те съди , аз не съм съдия ! Това , че имаш аквариум от 15 години не означава  , че не си начинаещ ....аквариума ти изглежда просто потресаващо , ако твърдиш ,че не си начинаещ  само защото имаш аквариум от 15 години  живееш в огромна заблуда .
Пожелавам ти успех с аквариума , ще следя профила с нетърпение   *privet*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

Caxapa

 Сандро! Не караме по инерция а по това което си ни предоставил като информация. Не може да ни покажеш някакви стари снимки  а после да излезе, че имаш едва ли не холандски аквариум обилно залесен.Защото  като ти чета запитванията а и това с рибките..Общо взето преди 15 години си имал много добър телефон с камера с който си снимал скаларии и златни които едва дишаха горките докато траеше клипа. Грешка е, че не си ни обяснил какво има в момента в аквариума но НЕ Е наша грешката  че ние не знаем какво има в него. Все пак сме акваристи а не колеги на Мистър Сенко!

Sandro

Цитат на: Caxapa - 08.02.2012 15:12
Сандро! Не караме по инерция а по това което си ни предоставил като информация. Не може да ни покажеш някакви стари снимки  а после да излезе, че имаш едва ли не холандски аквариум обилно залесен.Защото  като ти чета запитванията а и това с рибките..Общо взето преди 15 години си имал много добър телефон с камера с който си снимал скаларии и златни които едва дишаха горките докато траеше клипа. Грешка е, че не си ни обяснил какво има в момента в аквариума но НЕ Е наша грешката  че ние не знаем какво има в него. Все пак сме акваристи а не колеги на Мистър Сенко!
снимките са от 1 месец и вече не са актуални . Темата доколкото мисля не е аз какви рибки имам и не съм сложил снимки тук за да се обсъждат не е ли така.
Питах въпрос които ме интересуваше нямах точен отговор , аз вече сам си го разбрах.
Във профила съм писал че знам разбора не е подходящ вече е друг но да не задълбочаваме темата със спам. На профилът ми може да критикувате и давате съвети за новите снимки които  ще кача. Другото което е дори и да съм начинаещ толкова ли агресивно требва да се подхожда.
: 08.02.2012г 15:03ч
Цитат на: Caxapa - 07.02.2012 21:50
Някъде в мненията на колегите прочетох съвет да не избързваш с торовете а сега избързваш и с маята. Аквариума ти е много пресен и нов за да започнеш каквото и да е торене и добавяне на СО2. От клипчето с златните и скалариите  съдя, че ще имаш тепърва проблеми.

Златната рибка понеже е много лакома беше преяла оправи се нищо и няма.
Даже върнах рибките във магазина от който ги взех със човека се разбрахме да ги заменим.
Защото не е подходяща за съжителство а и започна да ми напада и яде много пистията.

Caxapa

Записвам си в тефтерчето и с интерес ще ти следя профила. Чакам неговото развитие! Успехи!

zariio

Колега я кажи за осветлението нещо щото и от него зависи тва со2 дето пускаш.По колко светиш,с какво последно и тн
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

Sandro

Пи принцип светя от вчера , направил съм часовник да свети по 12 часа на ден.
Осветлението за сега са в гролукс пи 18 в ще сложа още 2 до една седмица .
Преди това светех със един лампион но не мога да кажа колко вата е .

Similar topics (5)

55357

Публикации: 7
Прегледи: 4753

49882

Започната от gebo777


Публикации: 11
Прегледи: 5339

39539

Публикации: 27
Прегледи: 16360

24677

Публикации: 13
Прегледи: 6250

20557

Публикации: 10
Прегледи: 12267