• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
22.05.2024 15:18

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

скалариите ми хвърлиха хайжер в общиа аквариум

Започната от niki929, 08.07.2006 23:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niki929

кога ще се излюпат защото четох че се излшпват на 2 ден а вече минаха 2 дни

nightyj

Два дни е много относително. Зависи при каква температура се развива хайвера. И да се излюпят малките голяма вероятност има да бъдат изядени или да паднат на дъното, или между растенията и да не могат да се грижат родителите за тях. Дай повече информация за акравиума си и снимки най-добре :)

niki929

вече сварши хаивера побеля  :(  :cry:  :cry:  :cry:
а на колко време хвърлят за да знам кога да ги отделя :cry:  :(  :(  :(

rookie_gyn

Чифта скаларии не се отделя преди всяко хвърляне на хайвер, а се отделя веднъж и си живее постоянно в друг съд - може взависимост от размера на рибите да е от 35 до ....колкото литра можеш да им отделиш,  но в никакъв случай дълбочината на водния стълб не трябва да е по-малка от 30 см. Повече не ми се пише, ако изпълниш казаното от мен до тук и тогава пак ти хвърлят хайвер- ще ти опиша по-нататък какво да правиш.

nightyj

1-3 седмици щом веднъж са хвърлили после хвърлят често.

niki929

за момента нямам друг акжариум но ще търся

ВЕТЕРАН

Цитат на: "niki_s"Човек няма да се излюпът ако неса в отделен аквариум. :evil:

АА що си мислиш така :?:
Съвсем нормално е да се излюпят в общият аквариум!
Друг е въпроса дали ще ги опазят после.Все пак това са няколко стотин рибки!Най-добре е да се отдели хайвера(ако е на листо барабар с листото).Слага се дезифектант и се захранва с артемия,като проплуват!

Успех!

niki929

а как да се излюпат защото моите побеляха

ВЕТЕРАН

Цитат на: "niki929"а как да се излюпат защото моите побеляха

Това вече е божа работа :lol:
Зависи от няколко работи:параметри на водата,дали са мъжка и женска :wink: температура и т.н.
Както вече ти писаха колегите по хоби,побелелия е плесенясъл,сиреч нищо не става от него!

niki929

как дали са мъжки и женски ,   та те може ли да са еднополови .
:?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:

ВЕТЕРАН

Цитат на: "niki929"как дали са мъжки и женски ,   та те може ли да са еднополови .
:?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:
:lol: Могат и само две женси да си хвърлят хайвер,па ти чакай да се излюпи :lol:

itilien

Цитат на: "niki929"как дали са мъжки и женски ,   та те може ли да са еднополови .
:?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:

ПфФФФФФФХАХАХХАХАХАХХАХАХАХХАХАХХАХАХАХАХА :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

zariio

аре бе модератораааааа :D щкво чакаш а не местиш в сметище :wink: или може бе от този глупав разговор някой ще извлече полза ли rofl
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

Живко

аз пък не виждам защо темата да е за сметище :dunno
човека пита най-сериозно. запалил се е, а всички го ебават и осират темата.
к'во сега. като нямя опит със скалариите да не пита ли?
Никой не се е родил научен.

niki929


Similar topics (5)

56700

Публикации: 35
Прегледи: 9523

29160

Публикации: 1
Прегледи: 2147

3703

Публикации: 13
Прегледи: 5388

24167

Публикации: 6
Прегледи: 3864

2540

Публикации: 15
Прегледи: 7173