• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
14.05.2024 01:31

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Скаларии

Започната от S_Y_N_C, 14.10.2008 16:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

S_Y_N_C

кажете ми какви водорасли да си взема че да не ги ядат скалариите купих си едни които плуват отгоре не се засяват в грунда че бяха евтини но те ги опасоха за 2 седмици неостана нищо почти в аквариума има още данио амоиниери и анцистроси :)

zambo

Казват се водни растения , не водорасли .
Всички твърдолистни ще ти свършат работа .
Анубиас , валиснерия , криптокорина ....... списъкът е много дълъг но тези са по-непретенциозни .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Tulipa

За валиснерията мога да поспоря-и тя страда от тях....За анубиас съм с две ръце.

S_Y_N_C

благодаря за отговорите :)

acho

И дъбче става.Няма да го закачат и е красиво ако се развива добре... *THUMBS UP* *THUMBS UP* *THUMBS UP* *THUMBS UP*

Деян

И моите се бяха обърнали на тревопасни,но започнах малко по-усилено хранене и спряха

S_Y_N_C

колко по усилено хранене по 2-3 пъти на ден им давам на sera ли беше храната за окраска и отделно съм смесил 3-4 вида храна чернодробна червенодробна и едни други смятам че е достатачно като разнообразие :)

Деян

Не си ме разбрал,аз не им предложих друга храна като вид,а по-голямо количество,ако опитваш,го правиш на собствен риск,не искам после коментари от рода на "ама ти ме излъга,прехраних си рибите" при мен стана,но това не значи че ще стане и при теб.
П.С.
Махни чернодробната от менюто,остави само маркова храна. :-)

zambo

Цитат на: acho - 14.10.2008 18:48
И дъбче става.Няма да го закачат и е красиво ако се развива добре... *THUMBS UP* *THUMBS UP* *THUMBS UP* *THUMBS UP*
Садил съм дъбче при скаларии . За по-малко от 24 часа го изядоха , че и корени неостанаха .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

acho

Ми незнам.При мен си вирее и нямам проблеми с него.

NO CARRIER

Подозирам, че повече видове растения биха виряли със скалариите, но ако рибите са пуснати след стабилното вкореняване.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Similar topics (5)

43556

Публикации: 0
Прегледи: 2033

24588

Публикации: 8
Прегледи: 9478

5585

Публикации: 3
Прегледи: 2750

15659

Публикации: 9
Прегледи: 6283

22014

Започната от vasso


Публикации: 6
Прегледи: 3402