• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
14.05.2024 15:04

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Рамирези - до каква степен е цихлид?

Започната от Толис, 17.07.2012 23:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Толис

Става въпрос за една доста хвалена от Вас акваристка от Бургас. Тя ми продаде Рамирези уж за мирна рибка (добре, че не създава проблеми), но и за 15лв.
Четах за нея и пише, че тя джудже цихлид. До каква степен е цихлид? За сега е мирна,имам още 3 малки.Дали след време ще имам проблеми примерно ??
Най лесно е да си прост...

rollon

Цитат на: Толис - 17.07.2012 23:12
Става въпрос за една доста хвалена от Вас акваристка от Бургас. Тя ми продаде Рамирези уж за мирна рибка (добре, че не създава проблеми), но и за 15лв.
Четах за нея и пише, че тя джудже цихлид. До каква степен е цихлид? За сега е мирна,имам още 3 малки.Дали след време ще имам проблеми примерно ??
Предполагам питаш за поведение...Оформят двойки,поне при мен е така...Също показва някаква агресия,но определено не може да се сравнява с по-големите си събратя....Иначе,цената малко височка ми се струва,но зависи от цвета,големината и т.н.

Bolta

Цитат на: Толис - 17.07.2012 23:12
До каква степен е цихлид?
Дай дефиниция на този въпрос! *dontknow*
Аз бих казал, че е на 100% цихлида, но не знам какво точно искаш да попиташ!?
Цитат на: Толис - 17.07.2012 23:12
...но и за 15лв.
Ако е от тази разновидност - цената е сравнително нормална, според мен.


elblanko

Дори да е от тези, цената пак е висока. Всеки нов вид който ''сглобят'' генните инженери е скъп в началото, но може ли да се размножава в последствие цената му пада, тези риби от доста време вече са на пазара за да струват 15 лева бройката.
Тази цена може да е оправдана само ако рибата е възрастна и е изяла храна за 15 лева. Тези риби не живеят много, така че сигурно не е това причината за цената.
Толис дай снимка на рибето.
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

Heartwork

Няма спор, че е цихлид, но цената е доста високичка  *NO*
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Толис


Това Ви казвам за цената. А по-лошото е, че седмица след това я намерих в к-с Изгрев за 2,50лв. и като казах на жената за колко съм си я купил тя ме погледна като втрещена.А са едно към едно. Съжалявам за качеството.Но незнам как да правя кристални снимки...  *dontknow*
Най лесно е да си прост...

rollon

Цитат на: Толис - 18.07.2012 10:27

Това Ви казвам за цената. А по-лошото е, че седмица след това я намерих в к-с Изгрев за 2,50лв. и като казах на жената за колко съм си я купил тя ме погледна като втрещена.А са едно към едно. Съжалявам за качеството.Но незнам как да правя кристални снимки...  *dontknow*
Еми минали са те,поне така изглежда  :-)Ама,мани-Кефа,цена няма :)

Толис

Относно кефа- ТАКА Е!!!  8-) Много се раздаваме :))
Най лесно е да си прост...

Асен Евгениев

Цитат на: Толис - 18.07.2012 11:26
Относно кефа- ТАКА Е!!! 
Това за кефа е вярно, когато рибата е скъпа, но си заслужава парите. В случая по-скоро ти развалят кефа.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Толис

Еми да, ама да я хвърля ли :) Просто повече няма да ходя там и готово :)
Най лесно е да си прост...

}|{opukc

Цитат на: Толис - 17.07.2012 23:12
Става въпрос за една доста хвалена от Вас акваристка от Бургас. Тя ми продаде Рамирези уж за мирна рибка (добре, че не създава проблеми), но и за 15лв.
Четах за нея и пише, че тя джудже цихлид. До каква степен е цихлид? За сега е мирна,имам още 3 малки.Дали след време ще имам проблеми примерно ??
Нче нещо.... ма сички можеме да пишем така баси.
Е, това е...Моето късичко изречение разби твоите 5 реда в червено....
Сега, малко хора разбраха дали питаш това цихлида ли е? Или си заслужава цената от 15лв?...
Я пак!!

Толис

}|{opukc струва ми се, че се заяждаш.
Питам дали е цихлид,защото четах, че се хвали една жена,която не оправдава много думите на потребителите тука... Ти какво искаш да ми кажеш ? Поне бъди директен, а не да заобикаляш...
Най лесно е да си прост...

ivotri

Имам две такива рибки и засега са доста кротки, гледам ги със стъклени сомчета и неонки. Имам и скариди, поне засега и те не са пострадали. Според мен не са хищни, но зависи и какви други рибки гледаш. Относно това дали са от семейство цихлиди спор няма.

Асен Евгениев

Цитат на: Толис - 18.07.2012 21:18
Питам дали е цихлид,защото четах, че се хвали една жена,която не оправдава много думите на потребителите тука...
Бъди по-конкретен, за да получиш точен отговор.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Толис

Аз отговора си го получих :)
А става въпрос за прословутия магазин с/у 1 РПУ Бургас...
Най лесно е да си прост...

Similar topics (5)

35747

Публикации: 8
Прегледи: 6078

17673

Започната от Nik0


Публикации: 2
Прегледи: 3879

6017

Публикации: 1
Прегледи: 4184

21907

Започната от stilista


Публикации: 25
Прегледи: 14043

56408

Публикации: 7
Прегледи: 3789