• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 02:31

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

проблем със скалария?

Започната от danoto, 15.12.2007 01:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

danoto

значи имам бяла скалария от два месеца и доста наедря от както си я купих от магазина  :-) обаче започна да ми гони рибките.имам чифт гупи и им е разкъсала опашките малко. Също и тернеции и при тях е така но по-слабо и въобще ми гони всичките  :-( а не мога да и определя пола.Дали си търси партьор или защо е така.Нека някой да каже ако разбира плс!  *dontknow*

mimka

Ще ги гони,ще ги гони пък накрая *dead. Скаларии и гупи съм чувала,че не се гледат заедно.
Но пък то гупите всичко живо ги гони :-D.

ceco

Бих те посъветвал да си вземеш поне още 1 скалария или пък да махнеш тази.
Аз имах твоят проблем, но след 2-3 дни нещата се обърнаха и всички риби започнаха да ми тормозят скаларията.След като взех още няколко всичко се нормализира.

nina

Скалариите са цихлиди, цихлидите са агресивни риби. Това по принцип. Аз също имам бяла /цвета е без значение обаче/ скалария, но не закача никоя риба в аквариума. Ако искаш да си я гледаш, както и другите рибки, намери начин да я отделиш на друго място за около месец и после я върни в този аквариум. Когато скалариите се чувстват новодомци, не закачат хазяите, пък били те и по-малки от тях. Като ти казах да я преместиш някъде, имах предвид да я дадеш за временно отглеждане при някой приятел, ако имаш възможност, не да й купуваш нов аквариум. Това, като съвет от мен, не гарантирам 100% решаване на проблема. Успех!  :-)

danoto

ми ще видя да я изолирам някаде в по малкия аквариум  *JOKINGLY*

mp450

Аз също имам скалария.В аквариума бях сложил и два трихогастера обаче се скъсаха да я гонят и ги махнах.След това си купих тернеции тях пък скаларията ги гони, но след няколко дена всичко се оправи.Покълва ги и разбра че не са за ядене.  :-)А за пола аз знам, че само когато се размножават могат да се различават.Мъжкият има по-изспъкнало чело, а на женската не е така.Наскоро ходих в един зоо магазин и ми каза че не се гледа челото а аналните перки цитирам "същото е като живородките".Така ли е?

islander

Не не е така.
Я кажи на кой магазин си ходил? Аз май се досещам, ама искам да ми кажеш ти.

p4elara

В момента имам 6 скаларии и се водат двоики и да ви кажа че до сега само хвърлят хаивер но не се излюпва а тва с челата и с перките мисля че не е вярно по моя случаи може да са две женски докато не си излюпат хаивер неможеш да си сигорен коя е мъжка.

danoto

ми да ви кажа това с перките е пълна измислица защото скалара няма анална перка като на живородка.А колкото до челото скалара трябва да е много голям и над 2 години за да си личи по него.Иначе моите скаларки единия ден ми изглеждат с изпъкнали чела, на другия пък ми се струват с вдлъбнати и така  :-| *dontknow*

mejdupraznika

Аз имам 3,  2 мъжки и 1 женска поне така мисля. Едната ми мъжка е супер голяма и супер голямо чело, воали аве сичко на мах  *DONTWORRY*. Ама двойкат супер я гонят  *MODERATOR*

mp450

Цитат на: islander - 16.12.2007 22:56
Не не е така.
Я кажи на кой магазин си ходил? Аз май се досещам, ама искам да ми кажеш ти.

И аз мисля че не е така обаче от магазин НЕОН така ми казаха.

Similar topics (5)

9423

Публикации: 16
Прегледи: 7245

57047

Публикации: 3
Прегледи: 1856

51032

Публикации: 2
Прегледи: 2981

31741

Започната от yumkata94


Публикации: 1
Прегледи: 2346

5581

Започната от angel_88


Публикации: 20
Прегледи: 13710