• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
30.05.2024 14:09

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Вражда между дискуси

Започната от IlOvethedouGh, 08.09.2010 19:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Alexfield

Разтварят се постепенно във водата и отделят калциев карбонат. Стават за цихлидарник, но се слагат в такъв по други причини, а и ти няма да правиш цихлидарник, нали?
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

Bolta

Ако ти е сладководен аквариума , от естетична гледна точка не се слагат миди . А ако са в по-голямо количество , мисля че повишават твърдостта на водата .

IlOvethedouGh

Добре начи миди и морската звезда няма да ги ползвам благодаря за съвета за пръчките няма проблем  *thanks чудя се за 300 литра колко пясък ще ми трябва да е 2-3 см. и да попитам тия риби могат ли да се намерят някаде :

Cyphotilapia frontosa Цифотилапия фронтоза

Cyphotilapia gibberosa Цифотилапия гибероза

Cyphotilapia sp. North Цифотилапия норт

ico

Цитат на: IlOvethedouGh - 13.09.2010 16:00
чудя се за 300 литра колко пясък ще ми трябва да е 2-3 см.
Ако размерите на дъното са 106 x 53  то за 2 см ще ти трябват към 11 литра според калкулатора в менюто, а за 3 см - към 17 л. Ако ще имаш растения по добере пусни още 2-3 см.

А за рибите които споменаваш, аквариума ти ще е малък.  ;-)
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

MeTogu

Втвърдяват водата.А и не изглежда естетично - миди и речно дъно.А морските аквариуми който правим са с ситен коралов пясък и мидите изобщо нямат място там.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

IlOvethedouGh

Та ето го и него приемам критики и съвети тия белите дето се слагат в филтъра са само един пакет маи ми трябжа още един аквариума е :
Аквариум 300 литра дъл 1027 шир 477 вис 616

Осветление: 2*39W(T5) Филтър: HQJ-900G 12W  нямам още ареатор грунда е измит . Нагревателя е Сера 300вата.








Bolta

Браво ! Добър обем .  *THUMBS UP*

IlOvethedouGh

я кежете с тоя китайски филтър ще има ли добра филтрация имам възможност за още един да зема до тоя да го сложа или да не е китайски ;) струва 30 кинта дали е надежден включих нагревателя за 12 часа стопли 300 литровия аквариъум на колко градуса да го наглася на 28-30 за дискусите и дали мога да бутам нагревателя докато работи смисъл много да го регулирам или да го изключвам ?

IlOvethedouGh

Здравейте само да попитам тази риба хищна ли е ? Cyphotilapia gibberosa
Цифотилапия гибероза ..

MeTogu

Много даже.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

IlOvethedouGh

Ясно... а това сомече може ли Pterygoplichthys gibbiceps
Птеригоплихт гибицепс ?

IlOvethedouGh









очаквам критики относно подраждането им за да задържа корена сложих речен камък преварих го малко сложих отцет  и кипеше дано не е проб.

Обитатели : 6 Дискуса - 8 сомчета - 3 скалраий растенията са изкуствени и мисля да наслагам още . Искам да ви попитам как ви харесва корена повече горе или залостен доло ?

stilista

Това че кипи от оцета означава че е варовик който по принцип вдига твърдостта на водата,но за един камък няма да имаш проблеми!
Корена е перфектен за аквариума,но пластмасовите растения дразнещо ми бодът очите.Пробвай да ги смениш с нещо истинско-анубиас,валиснерия,криптокорина или някое друго.
И моля те махни тези морски звезди понеже мястото им не е за твоя аквариум.
Успех и занапред :)
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

IlOvethedouGh

Благодаря за мнението надявам се 1 камък такъв да не е проблем но имам друг не малък проблем имам 6 дискуса единия ми дискус чекинбоард нещо седи ту на дъното ту горе високо на повърхноста 30 градуса е вътре аератора е стабилен и неще да се храни другите дискуси се хранят ама тои неще защо така ? Смисъл подпрял се е на дъното с тяло не на страни а просот се е подпрял нз стресиран ли е още другите почнаха по малко да ядът незнам моля помощ :(

tomatomov197

   Колко дни престоя водата преди да пуснеш рибите ?
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

Similar topics (5)

38969

Публикации: 7
Прегледи: 5356

22869

Публикации: 13
Прегледи: 7199

20560

Публикации: 3
Прегледи: 2574

22171

Публикации: 2
Прегледи: 3085

2187

Публикации: 4
Прегледи: 3121