• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 03:06

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпрос за малки скаларии

Започната от gh05t, 09.08.2008 14:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

gh05t

Здравейте, имам малки скаларии, който преди ден почнаха да плуват свободно, та въпроса ми е на каква дълбочина могат да се гледат, при положение че в аквариума в който са не се подава въздух. И веднъж дневно ли да ги храня или по два пъти?

elderonth

При положение ,че не се подава въздух сложи флейтата на вътрешния филтър така ,че да прави леко течение по повърхноста,за да се обменя кислород с водата,храни по 2 пъти дневно по малко,и ако питаш мен пусни 3-4 малки ампуларии за да обират по дъното остатъците от храната.Дълбочината на съда не е от някакво голямо значение.Късмет:)

Лора

Хм! Ти хубаво ми даваш съвети,но никъде не пише дали изобщо има някакъв филтър.Дори и големината на аквариума не е дал.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

spetsa

Два пъти при новоизлюпени скаларии на ден е малко,храни ги по възможност четири пъти. ;-) След това намали храненето на 2 пъти и смяняй 1/3 от водата през ден.

raiko

С артемия ли ги захранваш?

Similar topics (5)

19128

Публикации: 8
Прегледи: 4583

6296

Започната от valevbg


Публикации: 8
Прегледи: 6024

38609

Започната от niki26


Публикации: 9
Прегледи: 5529

30814

Започната от gogata_bsl


Публикации: 8
Прегледи: 3493

28542

Публикации: 1
Прегледи: 2696