• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:28

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Добавяне на соли в Малави аквариум

Започната от Eliz, 06.02.2022 11:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Eliz

Здравейте!Искам да попитам цихлидарите от София:добавяте ли соли за втвърдяване на водата?Смятам да отглеждам Саулоси.До сега никога не съм имала африкански цихлиди.Четох доста и тук,и в други форуми, но сякаш няма единомислие по темата.Благодаря!

jabeto

А каква е твърдоста на водата,която наливате?Според повечето хора гледащи африкански цихлиди те се приспособяват към параметрите на водата и биха живяли и при по-ниска твърдост на водата.По-голям пробем е да няма големи колебания в тези параметри.Примерно да живеят във вода с твърдост 7 а да им наливата такава с 8.5.Аз живея в Ботевград и твърдоста на водата е горе доло еднаква като тази в София.Аз слагам по 2 чаени лъжици сода бикарбонат на всяка смяна на вода ,но според мен не оказва голямо влиание.Ако използвате варовиков пясък и камъни в аквариума,то те ще повишът малко твърдоста и.Може да си купите коралов пясък или да ползвате морски пясък(като мен)Аз гледам от няколко месеца малавийци и твърдоста на водата в аквариума ми е около 7.8.Проблеми не съм имал.Поздрави!

Eliz

Много Ви благодаря!Никога не съм мерила параметрите на водата,каквито и риби да съм отглеждала,а и нямам намерение.Отговорът Ви ме мотивира да опитам и с този вид.

jabeto

Действай смело.Малавийците са корави риби:)

Similar topics (5)

56476

Публикации: 7
Прегледи: 3707

18089

Публикации: 45
Прегледи: 24533

53600

Публикации: 28
Прегледи: 11777

13782

Публикации: 11
Прегледи: 6137

49818

Публикации: 8
Прегледи: 3984