• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
09.05.2024 02:35

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Цихлидите

Започната от niki_s, 02.07.2005 11:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niki_s

В тази област да се каже, че съм нов, но не съм чувал такива работи да стават. Тук ще ти одговори Боби.

Boby_

Цитат на: "веско"Имам меко казано странно питане.Възможно ли е хонджи и церелос да се кръстосат :shock: Питам защото едното мъжко хонджи и женския церелос  ме смайват с поведението си,в смисъл че изпълняват брачни ритуали      :lol:

Бих казал, че доста се различават по външен вид (цветово най-вече), но са представители на един и същ род, а при малавийците стават кръстосвания и между по-малко родствени видове, така че не е изключено. Обикновено обаче при достатъчно женски от собствения си вид мъжкият не би трябвало да обърне внимание на толкова различна риба. Но щом казваш, че я "сваля", може би скоро ще си имаш бебета от прословутия и изключително популярен вид "Малави 12".  :lol:

веско

Не само я сваля,въртят се в кръг и се тресат като за световно и на всичкото отгоре тя му лапа аналната перка,вярвам че разбираш какво искам да кажа.

77

Цитат на: "веско"Не само я сваля,въртят се в кръг и се тресат като за световно и на всичкото отгоре тя му лапа аналната перка,вярвам че разбираш какво искам да кажа.
че от такива работи кой не разбира :doctor  hug
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

веско

Ами дъщеря ми,въпреки че не съм сигурен :D

Стамен

Нямам опит с цихлидите, но от форума се запалих и реших да започна да трупам опит отнякъде. За начало си взех една двойка цихлазоми. В момента забелязах, че са хвърлили хайвер в общия аквариум. В аквариума има 10 големи анциструса и една двойка крибензиси. Въпроса ми е има ли шанс след излюпването си малките да бъдат изядени от крибензисите или мама и тако ще ги пазят? Съще ме интересува да отделя ли хайвера или да го оставя в общия аквариум? Какъв вид са?Рибите са чисто бели на цвят, като женската е с жълто петно около коремчето.

niki_s

Мисля, че ще ги изядат. Не ми се вярва мама и тати да ги пазят. Да попитам по този въпрос женската ми metraclima ectherea се върти около мъжкия и се накласня на една страна когато е близо до него. Възможно ли е това да е брачен ритуал?

AQUASAUR

Стамене, много се радвам да приветствам още един от "нашта кръвна група"...:P  демек Цихлидаджия :!:
Най-вероятно имаш чифт "Бели зебровидни цихлозоми", които са най-плодовитото и адаптируемо "племе"...  :D
За никоя друга американска цихлида не се сещам... :roll:
да е давала такъв геройски отпор на всеки нашественик... :evil:  :twisted: както тези симпатяги... :D
Не цепят басма ни на Астронотуси...,ни даже и на костенурки... :!:
Без майтап, бях наказал един новосформиран такъв чифт(заради масов побой над останалите си събратя)
пускайки го в аква-терариума за продажба на костенурки(с около 35 литра водна площ)...
От състрадание им пуснах и едно гърне...и познай...ако костенурките(естествено от най-малкия търговски размер)
успяваха все пак по малко да поплуват в началото...,
то след, няма и седмица, като се пръкнаха малките на нигрофасциатумите...ха са цамбурнали във водата -
ха "белите делфинчета" тутакси ги изтласкваха обратно на тераската им... :twisted:
И, вярвай ми, така си ги отгледаха малките за няколко месеца...,
независимо колко костенурки минаха през това време през аквариума и се продадоха...
Така че, за тях специално - не се притеснявай... :!:
По-скоро наблюдавай дали няма да ти пречукат крибензисите и някой анциструс... :twisted: ,
че са наистина "свирепи" родители  :evil:  :!:
Дори и за специално подхранване на малките не е необходимо да мислиш... :roll:
достатъчно е да стриваш по малко от коя да е храна...
и ако можеш, пусни им някакво елементарно растение за вегетарианско дояждане...
УСПЕХ !

NikolaV

Аквазавре, сега се сещам, че подобна гледка съм виждал в магазина ти :-)

Стамен

В момента им подготвям 100 литров аквариум. Смятам, че на първо време ще им е достатъчен. Мъжкия крибензис са го нтикали в криптокорината и не излиза от там. Все още незакачат анциструсите, но за тях съм чел, че и те не се дават лесно. Анциструс бил гледан в аквариум с пирани и след като три дена го нападали започнал да ги напада той вадейки страничните си шипове. Тогава пираните загубили интерес към него.

martinis

Стамене, браво! Привет и от мен, макар да не се познаваме лично. Много се радвам за цихлазомите ти. Снимай ги да ги видим, ако можеш де, че аз си ги снимам мойте само на телефона си :lol:
Помисли и ти за идеята за създаването на истински, легитимен клуб... :wink: Виж, ако не си прочел темата на Аквазавъра за Клуб на любителите на цихлиди в Б-я.

Стамен

Само да оцелее поколението и ще ги снимам.

веско

Вчера след много борба успях да хвана едно хонджи и едно ломбарди с хайвер в устата.Отделих ги в отделни аквариуми без да извадя хайвера както правя обикновено.Тази сутрин от хайвера нито помен.Въпроса ми е ,възможно ли е да са се стресирали дотолкова че да си изядат хайвера.

jkk

Биха могли от стрес да изядат хайвера си, дори и ларвите.За цихлидите е често явление, да изяждат хайвера си при безпокйство, стрес или страх от други риби. Критични са първите два дни.
Успех другия път
350 л Малави, 120 л растителен

rakim

rofl  rofl  rofl по дяволите тук форума не го бях разглеждал rofl извинявам се че се смея но наистина седя в нас и не мога да си взема въздух.niki_s,брато ти ме уби rofl ,не ти го казвам с някъв лош подтекст,кефиш много честно :lol:
540л Южна Америка

Similar topics (5)

16136

Публикации: 1
Прегледи: 3714

6264

Публикации: 4
Прегледи: 3463

42985

Публикации: 4
Прегледи: 3760

6632

Публикации: 3
Прегледи: 2926

5371

Публикации: 6
Прегледи: 5101