• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
11.05.2024 07:43

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Cihlidi

Започната от Drago, 03.10.2004 16:55

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

dido

Ми тъп съм, извинявай :-)

Boby_

Щом мъжкият е бил без черти, значи не става дума за Cynotilapia afra. Я кажи какви бяха женските - жълти ли?
Ако е така, значи си имаш работа с Metraclima estherae (или с други думи "синя зебра").
Така или иначе щом рибите ти са били от Малави, това ще рече, че изискванията им към водата са по посока алкална и твърда такава. А с корена си постигнал точно обратното - подкиселяване. Така че хич не е чудно, че са обърнали коремите.
Ама ти си си виновен. Я си представи майка, която си ражда бебе, обаче не знае с какво да го храни и вместо мляко, му дава люта чушка. Тя виновна ли е, че е невежа?

Anonymous

женските все още не се бяха оцветили и незнам какъв цвят щяха да станат. Проблема е, че този, от когото си купих корена му описах какви са ми рибите, а той нищо не каза. А тези цихлиди са първите, които гледам, иначе риби гледам вече 10 години.
Благодаря все пак  :wink:

Boby_

Щом женските не са били оцветени, значи си говорим за други риби. Не мога да определя обаче какви точно.  При Metraclima etherae женските са си оцветени още от личинки.

Mercedes`SLK

е то вече ясно от какво са умрели, следващия път ще внимавам и мисля преди да прая нещо. Благодаря все пак