• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 01:13

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

голяма скалария....хелп

Започната от P_A_N_T_E_R_A, 07.02.2007 03:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

P_A_N_T_E_R_A

имам една голяма скалария..към 10 см вече...и не ще да живее с други рибки които пуснах наскоро,пуснах 2 молинезки при нея тя ги гони,данио-гони,за гупи да не говорим,неони те са в друг аквриум(знам че много им се ослаждат на скалариите неони) та кажете ми аккво да правя ? с какво да я отглеждам,тя до ся няколко години е живяла с 3 калихта , а сега е сама...да и зема мъжки .....или да и върна калихтите или и е се 1  :-D посъветвайте ме...

П.С. в зоомагазините ми казват че до край ще си живее сама,щом е голяма и е свикнала....
няма нищо по-лошо от начинаещ,безпаричен акварист

rookie_gyn

А знаеш ли със сигурност дали е женска? Ами отдели я в отделен съд, даже ако анмериш друга и евентуално станат чифт /примерно ако уцелиш половете, или пък ако не се изтрепят/ може да си ги гледаш двете в един 45-50 л аквариум.

P_A_N_T_E_R_A

еми всъщност не съм сигурен че е женска,в сайта не пише как се разпознават  :-[ ?
няма нищо по-лошо от начинаещ,безпаричен акварист

por4eto

на мен ми казаха ,че  даже да са полово зрели трудно се  разпознават,
но попринцип мъжките са с по изразително чело и по наситени цветове.
но както ми бяха мъжка и женска ,мъжката изяде плавниците на женската
и тя си умря. :'( *WASSUP*  =-O

P_A_N_T_E_R_A

еми да значи правилно съм предположил че е женска щот няма чело,смисъл има си ма не е ръбато,а за цветовете-тя е чисто черна :)...незнам ще видим,предполагам че ако и зема мъжки ще си се оправат.

п.с. според вас ако е сама скучно ли ще и е ?  :-[
няма нищо по-лошо от начинаещ,безпаричен акварист

sandan



п.с. според вас ако е сама скучно ли ще и е ?  :-[
[/quote]
Чак пък да и е скучно *mislia*

botan

а и аз имам 1 черна и голяма и самотна в 50 л.
дали няма ДА СТАНЕ ДА............я взема..........че да видим кво ще стане
*KISSING*

P_A_N_T_E_R_A

а освен скалария каква друга риба мога да и зма дето няма да я нарада,неска пробвах експериментално с една мъжка бета и я нападаше и нея.....явно територията ще си остане само нейна до край ! :)
няма нищо по-лошо от начинаещ,безпаричен акварист

rookie_gyn

Малко старо ама да си го кажа. Това, че са чифт две скаларии, даже да са живяли 5 години заедно нищо не пречи на едната риба / без значение мжка или женска/ да вземе и да пречука другата. Който иска да се опитва да ме опровергае? С видео и фото материали и на живо/ Защото това което описвам ми се е случвало не веднъж

GEORGI

13.02.2007 22:03 #9 Last Edit: 14.02.2007 10:44 by GEORGI
пусни една пирания да я видим тогава кво щте се прави на важна...... *ROFL* *ROFL* *ROFL* *CRAZY*Майтап.Опитай да пуснеш няколко по едри анцитруса или некви други сомчета аз примерно мойте скалари ги гледам с един анцитрус един друг сом и два големи фосилиса-големи са около 25-30см.Абе пробвай или с анцитруси или с фосилиси или ако си сигурен че е женска пусни при нея мъжка скалария :-)

Similar topics (1)

38047

Публикации: 23
Прегледи: 8613