• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 17:41

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

трудна ли &#

Започната от Живко, 04.01.2005 20:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Живко

питам защото това ми е единствения успешен опит с цихлиди,освен скаларии де.интересно ми е дали съм бил късметлия или наистина водата в Плевен е перфектна за тях.
Никой не се е родил научен.

Astronaftus

Абе, пичун, кво ша речи "зебровидна цихлозома" бре???

Boby_

Зебровидната цихлазома е може би най-лесната както за гледане, така и за размножаване цихлида. По-добре е да се каже, че не е лесно да се уморят зебровидни цихлазоми. Освен това в аквариум със зебровидни цихлазоми винаги има ЕКШЪН.  :lol:

Astronaftus

Окейче ,батка ама тва някви малвийци ли съ , хамериканци ли съ ?
дайте некфъ снимка поне ...
...ако не става и латинското наименование

Boby_

:lol: Старото име на вида е Cichlasoma nigrofasciatum - използвам него, защото все още твърде малко хора знаят за "разхвърлянето" на почти целия род цихлазома по други родове. Актуалното име на зебровидната цихлазома е Archocentrus nigrofasciatum. Обитава Централна Америка и е страшно кораво малко копеленце - виждал съм да живеят с кеф в акватерариум, пълен с доста големи червенобузи костенурки.
http://fish.orbust.net/convictcichlid.html  :lol:  :wink:

Astronaftus

Абе пичове да бехте къзали ,че става въпрос за Негрофасциатум бре !
Само че има и чисто бели негрофасциатоми (като изключим женските индивиди от този тип) , на тях как им викате тука в София : "Беловидна цихлозома"

Boby_

:lol: Викаме им "бяла зебровидна цихлазома".  :wink:

Astronaftus

Много тарикатско наистина  :twisted:

Boby_

Цитат на: "Astronaftus"Много тарикатско наистина  :twisted:

Супертарикатско, нали? Почти като оня биоцелатум, дето го беше сложил отначало на снимката.  :wink:

Astronaftus

Онуй тарикатското дет го бях турил одее ,беше тинейджерясъл Жокер (  Aequidens rivulatus ) , а не биоцелатум макар че тука по шоплука май и "биоцелатумите" ви са си дибидюс "октофасциатуми"...

niky

Радвам се, че си фен на рибите, но не мога да разбера какво удоволствие ти прави да пишеш на диалект?
Или пък е мода някаква? Или ?....

Astronaftus

Секи с навлеците си ...Ний с аркадашите ут Димитровград тъй по-ни кефи да си лафим и ф Чатъ ! Щто, нешто проблем ли имъш ? :lol:

niky

Да ти кажа, тук няма никой от Димитровград.

Не знам за Boby, но аз лично не смятам изобщо да ти отговарям, като ми пишеш някакви неразбрани думи.

Boby_

Цитат на: "Astronaftus"Онуй тарикатското дет го бях турил одее ,беше тинейджерясъл Жокер (  Aequidens rivulatus ) , а не биоцелатум макар че тука по шоплука май и "биоцелатумите" ви са си дибидюс "октофасциатуми"...
Мдам, вярно си е сега като позагледах снимката.  :lol:
А между другото Ники е прав по отношение на диалекта - дай малко по-леко с него, че трудно става диалог така.

Astronaftus

Един, двама, трима...Още някуй да ни му съ нрави "Диалекта"ми...!?? Кво Ви става,бе хора...!?? Вии май и чуство за хумур нямати...или сте някви "пенсии"... Тамън съ зарадвах, че шъ мога  тука да полафя или науча нешто от някуй по-сириозен Хобибрадър за Американскити Цихлиди...и Вии зехти да ми съ обяснявати в нелюбоф...!?? Нидейти така – не искам да обидя никуй!!! И приканвам наште хора от Южнити Щати на България – който е набарал тоз форум ,да вземи да са включи..., че май шъ стана Десидент!

Boby_

Цитат на: "Astronaftus"Един, двама, трима...Още някуй да ни му съ нрави "Диалекта"ми...!?? Кво Ви става,бе хора...!?? Вии май и чуство за хумур нямати...или сте някви "пенсии"... Тамън съ зарадвах, че шъ мога  тука да полафя или науча нешто от някуй по-сириозен Хобибрадър за Американскити Цихлиди...и Вии зехти да ми съ обяснявати в нелюбоф...!?? Нидейти така – не искам да обидя никуй!!! И приканвам наште хора от Южнити Щати на България – който е набарал тоз форум ,да вземи да са включи..., че май шъ стана Десидент!

Хуморът е хумор, когато е на точното място, в точното време и човек поеме нужната доза. Освен това за да си смешен, трябва да си оригинален, а ти не си.
Колкото до рибките, аз съм фен на африканските цихлиди. Минах и през американските преди години - има интересни видове, но като цяло бледнеят пред тези от континента, дал на света вида Homo sapiens sapiens.  :lol:

Mario

Цитат на: "Astronaftus"Един, двама, трима...Още някуй да ни му съ нрави "Диалекта"ми...!?? Кво Ви става,бе хора...!?? Вии май и чуство за хумур нямати...или сте някви "пенсии"... Тамън съ зарадвах, че шъ мога  тука да полафя или науча нешто от някуй по-сириозен Хобибрадър за Американскити Цихлиди...и Вии зехти да ми съ обяснявати в нелюбоф...!?? Нидейти така – не искам да обидя никуй!!! И приканвам наште хора от Южнити Щати на България – който е набарал тоз форум ,да вземи да са включи..., че май шъ стана Десидент!

И все пак, ти колко имаш по Български и Литература?

P.S. извинявам се за offtopic -a , неможах да се сдържа ! :lol:

Boby_

Цитат на: "Mario"
И все пак, ти колко имаш по Български и Литература?

P.S. извинявам се за offtopic -a , неможах да се сдържа ! :lol:

Това е друга тема и не мисля, че е редно да я дискутираме тук.

Мен лично не ми пречи начинът, по който пичът се изразява - щом го влече, да пише както иска. Просто ми се струва, че няма как да стане интересен и сериозен разговор така.

Живко

определено мисля,че пича/човека/ е добре по български,но литературата не е разбрал.показва и завиден интелект не е лесно да редиш такъв словоред пък бил той и трудно разбиращ се.
не виждам разлика от латиница и диалектица.
жалко защото май разбира и от риби.
Никой не се е родил научен.

Raven

вие на това диалект ли му викате.
да чуете бабами как говори - тя е от едно село от врачанският балкан,женами още ме ползва за преводач при разговорите с нея. :D

все пак наистина може и да посмекчи диалекта - не за друго ама аз съм от друг краи на страната и понякога не вцепвам маина :D

освен това форума не е точно такъв тип си мисля.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Mario

По принцип знам, че хората с диалект пишат правилно !

Давам за пример Стойка от Big Brother  :) Алиджан я пита: -Добре де ти като казваш МИСО , така ли го пишеш?А тя му отговори: -Не, МЕСО пиша!
Така, че ...

Astronaftus

Евала, Боби, май само ти си пич !
Както и да е ( сами виждъте - намалих диалекта ) исках само да ви питам къде в София мога да намеря такива БАБАНКИ* като на снимките

*БАБАНКИ - Екземпляри

discus

Цитат на: "Astronaftus"Евала, Боби, май само ти си пич !
Както и да е ( сами виждъте - намалих диалекта ) исках само да ви питам къде в София мога да намеря такива БАБАНКИ* като на снимките

*БАБАНКИ - Екземпляри

Не знам защо всички които не живеят в софия си мислят че тук всичко е супер , и има всичко.Това просто не е така .Вярно е че можеш да ти ги донесат но зависи колко е готов човек да плати. Аз лично ако живея в Димитровград бих намерил начин да си пазарувам от Турция

Boby_

Цитат на: "Astronaftus"Евала, Боби, май само ти си пич !
Както и да е ( сами виждъте - намалих диалекта ) исках само да ви питам къде в София мога да намеря такива БАБАНКИ* като на снимките

*БАБАНКИ - Екземпляри

За съжаление не знам откъде можеш да намериш такива. Аз лично не съм виждал, но не смея да кажа категорично, че няма - не се занимавам с американци от няколко години и нямам голям поглед върху пазара. Виж, ако искаш малавийци, обади се.
:wink:

etg

Ako не се лъжа това е Cichlasoma synospilum(за новото и име не се сещам).
Ако е така на съботния пазар при Ники с африканските цихлиди има малки 4-5см.
Опа сега видях че има две снимки, имам предвид дясната за лявата незнам.

Longanlon

Хъхъ, смяташ, че Боби е пич само защото не си се карал с него... :wink:

Питай тука един килиман...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

Boby_

Цитат на: "Longanlon"Хъхъ, смяташ, че Боби е пич само защото не си се карал с него... :wink:

Питай тука един килиман...

Ей, недей така, че ще ми излезе име.  :lol:

etg

А ако лявата снимка е Cichlasoma carpinte(пак не и знам новото име), отново при Ники той знае къде има.   :roll:

cihlidi_fan

Цитат на: "Живко"питам защото това ми е единствения успешен опит с цихлиди,освен скаларии де.интересно ми е дали съм бил късметлия или наистина водата в Плевен е перфектна за тях.



Аз имах чифт и в момента в големия ми аквариум имам (Metraclima lombardoi).Ставаше въпрос че чифта ми нигрофасциатуми умря(и 2-те рибки)От преди това бяха хвърлили хайвер и в момента с големите ми рибки пак повтарям(metraclima lombardoi)живеят нигрофасциатуми бебета на по 1см.До сега само 1път съм видял мъжкото ломбарди да изяде едно от малките.Та да ти кажа чифта ми хвърляше хаъвер всяка седмица.И вече започваше да ми писва.В момента имам около 100(бебета на по 1см.Както и около 50(вече не толкова бебета на по 4см)Имам около 6 женски отези по 4см дето ти казам.Малии аз написах цял роман за тях :lol:  :lol:  :lol:
220л. Танганайка
17 Tropheus sp."Red" Chimba, 10 Cyprichromis leptosoma "Utinta"
3 Telmatochromis vitattus, 3 lamprologus ocellatus

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg151.imageshack.us%2Fimg151%2F8813%2Flogocopy&hash=b4ea5442a8466f141a31ed7c3c139d77bd107786

Живко

моя мъжки уби женската/тя се занимаваше само с бебоците/ за една вечер.бебетата бяха на десетина дни.може би защото бяха в малък 30л. съд.явно рибките ги бие здраво хормона.
Никой не се е родил научен.

Astronaftus

etg - позна за снимката от ляво , но тази която беше от дясно (сега единствена) е на FlowerHorn ,а не нъ Синуспилум (ама и Синуспилума става мноо як)
За сажаление не успях да отида на въпросният пазар в Събота  :cry:
С Брътчеда така се натрескахме сношти у една чалга Дискотека  :shock: ,че едва преди час доидох на себе си   :(