• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
12.05.2024 11:18

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

За любителите на скаларии

Започната от goldstar94, 06.09.2009 17:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

goldstar94

Здравейте ! Страшно много искам да гледам скаларии но знам , че  ядат растения  :'( моля които има скаларии да ми каже  как ги третират тези рибки срещу растения  :'(

Деян

Обясни какво имаш предвид под третиране. Не могат да се научат или третират срещу растения, те не с нито вредители, нито кученца.

goldstar94

еми третиране е как са научили рибките да нея похапват растенията  :-) :-[

valnata

Моите като ги взех от магазина ядяха валиснерията, и мисля другото ми растение беше лудвигия. Сега след вече два месеца престанаха. Увеличих малко храната и нямам проблем. Вземи си растения с по-дебели листа. Аз си вземах криптокорини и нямам проблеми. Много рядко пощипват от валиснерията. И недей за този 90 литров аквариум да взимаш 20 скаларии. Вземи си 2 до 4 броя като порастнат ще решиш кои да си оставиш. :-)

magic_paladin

Цитат на: goldstar94 - 06.09.2009 17:26
Здравейте ! Страшно много искам да гледам скаларии но знам , че  ядат растения  :'( моля които има скаларии да ми каже  как ги третират тези рибки срещу растения  :'(
Голди в твоя аквариум не  е ли  доста тясно вече за скалари!?А и скаларите обичат да са на групи от поне 5 броя.ако имаш възможност и място си купи 1 нов 150-200литра и пусни 6-7 скалара без растения с повече корени и камъни-аз смятам към Коледа да заформя точно такъв с 5 скалара.
Успех :-) .

rakim

Чак пък толкова да ядат растения скалариите....това е мит.Вземи си и си ги гледай без проблеми с растения
540л Южна Америка

bigbeer

Ето тук добре се вижда как ядат водорасли, не съм ги забелязал да закачат растенията.

http://www.youtube.com/v/5dwhveIwaYM&hl=en&fs=1&color1=0x234900&color2=0x4e9e00" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always"

valnata

Вземи си но максимум 4 броя.:-) Не като видиш някой да подарява скаларии да си пръв на опашката, и да ги натъпкаш 10 15 броя. Може да си вземеш 4 броя от малки, и неонки да си пуснеш.  :-)

goldstar94

гадното е , че имам доста валиснерия  *SORRY* пак неонки ще си зема  :-)

valnata

Нищо че имаш валиснерия. Какво още не ти е ясно? Взимай си 4 броя няма да я изядът. Не вярвам да е проблем, че са си щипнали някое връхче на валиснерията. При мен са 10 скаларии и още не са я изяли. Няма страшно. :-)

mastiffs

Лично при мен скалариите ми ги разкъсват , и всеки ден обирам боклуците от аквариума  *NO*
По-древни от Рим, по-големи от всички в България - това е ПЛОВДИВ !

vasso

Моите никога не са яли растенията. Просто се хранят добре и явно не са им вкусни знам ли  *JOKINGLY*

valnata

Винаги има изключения. Моите ядяха растенията като ги взех от магазина. Сега рядко посягат на валиснерията. :-)

vanko 2

Съгласен съм с колегите моите скаларии също не закачат растенията. Когато ги храниш нормално няма да имаш никакви проблеми.

Similar topics (5)

7510

Започната от Martins


Публикации: 6
Прегледи: 4042

28542

Публикации: 1
Прегледи: 2699

46966

Публикации: 4
Прегледи: 2792

26562

Започната от ivanchoy_mk


Публикации: 3
Прегледи: 3106

43556

Публикации: 0
Прегледи: 2033