• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 21:07

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Едно скро

Започната от railer, 14.01.2005 15:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

railer

Първо здравейте на всички и за много години.Аз така от скоро чета форума ви и с удивление разбирам колко е напреднала акваристиката у нас в сравнение с  времето когато аз се запалих  :D Не че съм много стар но от малък си обичам рибоците :) Както и да е да не ви занимавам с моята скромна автобиография, а да прибегна направо към въпросчето...Та след всички рибки които съм гледал накрая си останах със симпатийте към Астронотуса, макар че от време на време ми се приисква да пусна още нещо в аквариума :roll:  и исках да ви питам тъй като след като купения от мен аквариум протече и се наложи да сложа двата ми астронотуса в 50 литров аквариум както се досещате борбата за територия съвкупност с това че е по-силния индивид по-големия уби по-малкия ми астронотус и сега не знам дали ще мога да пусна нещо отново при него било то и друг астронотус със същите размери? Знам че има компетентни в областа и ще бъда благодарен ако ми дадете адекватен отговор :wink:

Boby_

Думите "Астронатус" и "50 литра" не бива да се срещат в едно и също изречение, освен в следното:
Астронатусите не могат да живеят в 50 литра в никакъв случай!  :wink:

Ако не можеш да осигуриш достатъчно място за рибата, по-добре се откажи от нея и премини на по-подходящи за толкова малък аквариум видове. Има голямо разнообразие и нищо няма да загубиш, даже напротив, ще можеш да си направиш красив и подреден аквариум, който да ти носи радост.  :wink:

etg

Aко става дума за 50-те л. няма смисъл да говорим.
Ако ли пък става дума за бъдещият ти  голям аквариум:
Пускаш новата приблизително толкова голяма риба първа да се окопити, след това терориста и ако си допаднат може би няма да има проблеми.
Ако аквариума е доста голям и добре подреден  с корени , камъни и растения най-вероятно ша са сработят.
А ако ще бъде гол, правиш като в зоологическата градина : в сравнително малък аквариум (около 500л.) наблъскваш 10 големи астронотуса и немаш грижи, те непрекъснато ще се дърлят, но поне ще се редуват.
Иначе мисля че няма да имаш никакъв проблем с какъвто и да е едър сом. :lol:
Успех и ни осведоми.

railer

Боби разбира се, наясно съм с това  :lol: Аз никога не съм падал под 100л за риба, но така се случи и нямах алтернатива в дадения момент. Сега съм подсигурил 160л знаейки че също не е достатъчно но такива са ми възможностите за момента.Благодаря за отговора

railer

Етг  :) Това за зоологическата ми хареса...аз така или иначе съм си с почти гол аквариум, пък и вече съм изпуснал момента с окопитването тъй като тоя свирепяга живее в него близо 2 месеца вече :)

etg

Имай предвид , че това за зоологическата градина го казах на майтап.
Аз лично не мисля, че това е добро решение, пък и няма никаква естетика. :cry:

railer

Нали съм лимонада простено ми е  8) ето как изглежда скромният ми аквариум http://free.hit.bg/railer/images/Image(226).jpg

Boby_

Е, той е малък още оскарчо. Ама като порастне, ще стане страшно. Но щом си гледал, ти си знаеш.  :wink:

etg

С каква храна го храниш?

Longanlon

добре де, ше ме светни ли някой каква им е далаверата на тия шарани? нито са особено цветни, нито са с някакво интересно поведение или форма на тялото, големи са, ровят, късат растенията. единствената хвалба за тях, която съм въдял беше онова че ядяли черен дроб като питбули...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

Boby_

Цитат на: "Longanlon"..ядяли черен дроб като питбули...

Много добре си напипал идеята.  :wink:

railer

Храня го с телешко сърце + оцветител...

railer

Лонгалон: Аз лично се запалих на времето по тази рибка заради невероятната и способност да засмуква всичко което влиза в устата й  :wink: Що гупи са пожертвани  :D

Longanlon

според мен пример за агресиви риби са някои южноемерикански цихлиди, които убиват по доста зрелищен начин и то съвсем не само значително по-дребни от тях.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

railer

яко, че нали това е красотата :) не някви безцелно плуващи амеби наричащи се рибки :cry:

Boby_

Цитат на: "railer"яко, че нали това е красотата :) не някви безцелно плуващи амеби наричащи се рибки :cry:
Ако търсиш динамика, Америка не е контитнентът за теб. Защо не помислиш за африкански цихлиди - Малави, Танганайка и Виктория са пълни с такива рибки, пред коити всички американци бледнеят в пряк и преносен смисъл.  :wink:

railer

Определено винаги съм си падал по африканските цихлиди...ако си помислил че си падам по американските заради снимката не е така просто това докопах от някъде :) Има една африканска с много голяма уста която ме кефи максимално...

Boby_

Цитат на: "railer"Определено винаги съм си падал по африканските цихлиди...ако си помислил че си падам по американските заради снимката не е така просто това докопах от някъде :) Има една африканска с много голяма уста която ме кефи максимално...
Това на снимката е именно африканска цихлида.  :wink: Нимбохромис по-точно.  :lol:

Longanlon

знаеш какво имам пред вид боби, не ме ебавай
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

Boby_

Цитат на: "Longanlon"знаеш какво имам пред вид боби, не ме ебавай

Не те ебавам, наистина не знам какво намират хората в тях. Аз лично не ги харесвам. Сигурно има нещо, но ми убягва. Също както и при дискусите. Но колкото хора, толкова вкусове в крайна сметка.  :wink:

railer

Много ми хареса и си я свалих...малко я оприличавам на щука :)) дали пък това не е въпросната риба която ме изпълва....мисля че онази не съм я виждал в такива ярки цветове 8)

Boby_

Цитат на: "railer"Много ми хареса и си я свалих...малко я оприличавам на щука :)) дали пък това не е въпросната риба която ме изпълва....мисля че онази не съм я виждал в такива ярки цветове 8)

Това на снимката е Nibochromis venustus - малавийска цихлида от групата Утака. Много красива рибка, но определено не е за първи малавиец - не е лошо да понатрупаш опит преди това.
Ето малко инфо за нея:
http://www.cichlid-forum.com/profiles/species.php?id=1160

dido 1

Цитат на: "railer"Първо здравейте на всички и за много години.Аз така от скоро чета форума ви и с удивление разбирам колко е напреднала акваристиката у нас в сравнение с  времето когато аз се запалих  :D Не че съм много стар но от малък си обичам рибоците :) Както и да е да не ви занимавам с моята скромна автобиография, а да прибегна направо към въпросчето...Та след всички рибки които съм гледал накрая си останах със симпатийте към Астронотуса, макар че от време на време ми се приисква да пусна още нещо в аквариума :roll:  и исках да ви питам тъй като след като купения от мен аквариум протече и се наложи да сложа двата ми астронотуса в 50 литров аквариум както се досещате борбата за територия съвкупност с това че е по-силния индивид по-големия уби по-малкия ми астронотус и сега не знам дали ще мога да пусна нещо отново при него било то и друг астронотус със същите размери? Знам че има компетентни в областа и ще бъда благодарен ако ми дадете адекватен отговор :wink:

railer поздрави за избора на рибок "Астронотус" и на мен ми е любимец. Значи при мене случая беше следният: купих си два броя Астронотус и след време единият се спомина :cry: а другия остана без "другарче" и докато му осигуря компания той доста наедря 10-15см. Преди 2 месеца си купих още 2бр. които бяха около 4-5см, но проблеми и кървави разправии между тях не са се случвали. По скоро разправии се получават между двете по малки, а голямата изобщо не им обръща внимание.

Понеже стана въпрос и за храненето, наистина са си питбули :D . Всичко ядат тез зверчета - пилешки дроб, пилешки пържоли, а веднъж пробвах и с луканка :shock: -никакъв проблем папкат здраво и са си живи и здрави :twisted: .

77

аз немога да ви разбера вас с рибешките питбули :cry: като искате да се кльопа здраво дроб вземете си истински питбул(въпреки че са най кухите кучета) :wink:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

dido 1

Цитат на: "77"аз немога да ви разбера вас с рибешките питбули :cry: като искате да се кльопа здраво дроб вземете си истински питбул(въпреки че са най кухите кучета) :wink:

:D  :D  77 вземи си и ти може и да ги обикнеш в последствие :D

77

мерси,за тая цел си имам ротвайлер :D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

dido 1

Цитат на: "77"мерси,за тая цел си имам ротвайлер :D

Знам че кучето се води за най-добрия приятел на човека, но при нашето хоби "Акваристиката" би трябвало да се поправи на "Астронотуса най лакомия в къщата (в аквариума)" :D

Anonymous

Цитатrailer поздрави за избора на рибок "Астронотус" и на мен ми е любимец. Значи при мене случая беше следният: купих си два броя Астронотус и след време единият се спомина :cry: а другия остана без "другарче" и докато му осигуря компания той доста наедря 10-15см. Преди 2 месеца си купих още 2бр. които бяха около 4-5см, но проблеми и кървави разправии между тях не са се случвали. По скоро разправии се получават между двете по малки, а голямата изобщо не им обръща внимание.

Понеже стана въпрос и за храненето, наистина са си питбули :D . Всичко ядат тез зверчета - пилешки дроб, пилешки пържоли, а веднъж пробвах и с луканка :shock: -никакъв проблем папкат здраво и са си живи и здрави :twisted: .

Точно това исках да чуя, но във всички случаи трябва да се има в предвид че всяка риба има различен характер, може по природа да са еднакви но в никакъв случай по нрав.Ще взема да се пробвам да му пусна още един пък ще видим какво ще стане  :wink:

Anonymous

Цитатrailer поздрави за избора на рибок "Астронотус" и на мен ми е любимец. Значи при мене случая беше следният: купих си два броя Астронотус и след време единият се спомина :cry: а другия остана без "другарче" и докато му осигуря компания той доста наедря 10-15см. Преди 2 месеца си купих още 2бр. които бяха около 4-5см, но проблеми и кървави разправии между тях не са се случвали. По скоро разправии се получават между двете по малки, а голямата изобщо не им обръща внимание.

Понеже стана въпрос и за храненето, наистина са си питбули :D . Всичко ядат тез зверчета - пилешки дроб, пилешки пържоли, а веднъж пробвах и с луканка :shock: -никакъв проблем папкат здраво и са си живи и здрави :twisted: .

Точно това исках да чуя, но във всички случаи трябва да се има в предвид че всяка риба има различен характер, може по природа да са еднакви но в никакъв случай по нрав.Ще взема да се пробвам да му пусна още един пък ще видим какво ще стане  :wink:

dido 1

Цитат на: "Anonymous"
Цитатrailer поздрави за избора на рибок "Астронотус" и на мен ми е любимец. Значи при мене случая беше следният: купих си два броя Астронотус и след време единият се спомина :cry: а другия остана без "другарче" и докато му осигуря компания той доста наедря 10-15см. Преди 2 месеца си купих още 2бр. които бяха около 4-5см, но проблеми и кървави разправии между тях не са се случвали. По скоро разправии се получават между двете по малки, а голямата изобщо не им обръща внимание.

Понеже стана въпрос и за храненето, наистина са си питбули :D . Всичко ядат тез зверчета - пилешки дроб, пилешки пържоли, а веднъж пробвах и с луканка :shock: -никакъв проблем папкат здраво и са си живи и здрави :twisted: .

Точно това исках да чуя, но във всички случаи трябва да се има в предвид че всяка риба има различен характер, може по природа да са еднакви но в никакъв случай по нрав.Ще взема да се пробвам да му пусна още един пък ще видим какво ще стане  :wink:

Пожелавам ти успех :D , пробвай и после сподели как е хавата.

Anonymous

сложи някакво прикритие преди да пуснеш новата рибка

Similar topics (3)

7414

Публикации: 2
Прегледи: 3454

6087

Публикации: 71
Прегледи: 28262

38562

Публикации: 6
Прегледи: 3433