• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 20:32

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Дискуси + к&

Започната от patter, 09.01.2005 23:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

patter

Един приятел иска да си прави аквариум. Има 200л съд (или нещо такова) Въпроса сега е с какво да го "зариби".  Поради една или друга причина си е харесал дискуси, но въпроса е с какви други рибки ...

Моята идея е за 4-5 дискуса + 20на неонки + 10на колизии + ансцитруси , но не съм сигурен доколко ще са съвместими като видове.

 В сайта пише че дискусите е добре да се гледат във "видов" аквариум ... ама те са цихлиди а аз не се сещам за подходяща комбинация.

niky

Тая комбинация си е добра.
Не знам само за колизите. Иначе с неони и анциструси си живеят без проблем.
Виж с растенията е по-трудно, защото ако ги държиш на 30 градуса малко растения оцеляват.

discus

Дискуси плюс всчкакви дребни харацини неони, родостомуси и т.н. въпрос на вкус .Просто един биотопен американски аквариум.

patter

Опааа сетих се за едни други цихлиди - скалариите ... ама те са подобни на дискусите и едва ли ще си постигнат целта да разнообразят гледката и да "успокоят" дискусите.

За растения - мисля да сложим криптокорини и анубиас

Raven

според мен дискусите трябва да се гледат сами, първо са податливи на заболявания и зарази ,второ по добре ми изглежда.
200 л. е минимума за аквариум с дискуси - дават 40-60 литра на парче+стерилна чистота+ смени на водата през ден + висока температура и специализирана храна +още куп други условия.
аз пробвах да гледам дискуси в общ аквариум и в резултат само ги гледах как умират един по един.
ако можех бих си направил един 400-600 л. проточен аквариум с 15 броя 25см. дискуси вътре - даже без растения :D
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

77

амазонката при 29 градуса се чустваше перфектно :D препоръчвам ти я :D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

niky

Цитат на: "raven"
ако можех бих си направил един 400-600 л. проточен аквариум с 15 броя 25см. дискуси вътре - даже без растения :D

Без растения?!!
За ядене ли ще ги отглеждаш  :D

Raven

този с растенията си остава - тои е задължителен :D

а дискусите знам че се гледат наи добре в гол аквариум - така се снижава риска от зарази- много се наплаших с тези риби.

глупави риби ,ама красиви - влизат ти под кожата някакси :lol:
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

discus

Цитат на: "raven"този с растенията си остава - тои е задължителен :D

а дискусите знам че се гледат наи добре в гол аквариум - така се снижава риска от зарази- много се наплаших с тези риби.

глупави риби ,ама красиви - влизат ти под кожата някакси :lol:

това си е мит дискусите спокойно могат да се гледат в аквариум с растения , растенията нямат нищо общо със заразите не се препоръчват заради температурата, щото при евентуално лекуване и повишаване на температурата до 32-34 градуса са пагубни за растенията. аз гледам дискуси в аквариум с растения и нямам проблеми за сега

patter

А на мен ми се струва и малко пресилено че дискусите се гледат трудно. Преди време имах няколко дискуса, които си се развиваха добре в общия аквариум пълен с какви ли не рибки. Не съм полагал никакви по-специални грижи за тях освен да поддържам малко по-висока температура. Започнах да следя параметри на водата, когато реших да изкарам поколение от тях, защото започнаха да хвърлят хайвер - нищо не се получи с поколението, но големите бяха о.к. :-) Хранех ги със (срааааааам) тубифекс и чернодробна.  Незнам дали причината небеше в самите дискуси - т.е. във вида им - бяха синя "змийска кожа" т.е. "най-обикновенните" дискуси (то тогава други в БГ нямаше по магазините)

След това бях известно време "въздържател" - няма никакви аквариуми , но нали знаете - топнеш ли веднъж ръка в аквариума ... отказване няма ... само трябва да имаш място за гьола :-)


 @77 Благодаря, аз четох общата информация за ехинодорусите. Там пишеше по-ниска температура и затова ги бях изключил като вариант, но сега ще бучна една амазонка за "цвят" :-)


 Още нещо - пише че дискусите обичали да им е сянка ... дали ще се наложи да правя изкуствено затъмнение ? Лампите, които ще ползваме по всяка вероятност ще са две пури (незнам още дължината им), като смятам да слойа една гролукс и една аквастар.

Хунта

Цитат на: "discus"
това си е мит дискусите спокойно могат да се гледат в аквариум с растения , растенията нямат нищо общо със заразите не се препоръчват заради температурата, щото при евентуално лекуване и повишаване на температурата до 32-34 градуса са пагубни за растенията. аз гледам дискуси в аквариум с растения и нямам проблеми за сега

Потвърждавам! И при мен растенията си вървят без проблеми ... ако поддържаш чистота мисля няма проблем.

discus

Цитат на: "patter"А на мен ми се струва и малко пресилено че дискусите се гледат трудно. Преди време имах няколко дискуса, които си се развиваха добре в общия аквариум пълен с какви ли не рибки. Не съм полагал никакви по-специални грижи за тях освен да поддържам малко по-висока температура. Започнах да следя параметри на водата, когато реших да изкарам поколение от тях, защото започнаха да хвърлят хайвер - нищо не се получи с поколението, но големите бяха о.к. :-) Хранех ги със (срааааааам) тубифекс и чернодробна.  Незнам дали причината небеше в самите дискуси - т.е. във вида им - бяха синя "змийска кожа" т.е. "най-обикновенните" дискуси (то тогава други в БГ нямаше по магазините)

След това бях известно време "въздържател" - няма никакви аквариуми , но нали знаете - топнеш ли веднъж ръка в аквариума ... отказване няма ... само трябва да имаш място за гьола :-)


 @77 Благодаря, аз четох общата информация за ехинодорусите. Там пишеше по-ниска температура и затова ги бях изключил като вариант, но сега ще бучна една амазонка за "цвят" :-)


 Още нещо - пише че дискусите обичали да им е сянка ... дали ще се наложи да правя изкуствено затъмнение ? Лампите, които ще ползваме по всяка вероятност ще са две пури (незнам още дължината им), като смятам да слойа една гролукс и една аквастар.

Щом ще са вде лампи осветлението ще е достатъчно притулена аз съм с 5 120 см лампи

Живко

с комбинация дискуси,колизи и анцитруси няма да имаш проблеми.това го знам от опит.имах и  растения,но убийте ме,не помня какви.
дискусите са много ефектни риби,обаче при тях няма почти никаква интрига.
само си висят.
виж колизите са друго нещо и ако са с дискусите на 30С ще хвърлят хайвер здраво.ако имаш 6-7бр. купона ще е як.
Никой не се е родил научен.

abaro

30 градуса за колизи не е ли много?
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

Живко

ами пробвай.
моите се справяха.
Никой не се е родил научен.

Живко

всъщност нека бъда по ясен.
човека иска да гледа дискуси.
казвам,че колизите по никакъв начин няма да пречат на дискусите.
по добре за него е щом иска да има двата вида,да създаде максимални условия на дискусите,по обективни причини.
а колизите са риби които са доста държеливи риби/говоря за температурата/.
при мен винаги са били такива,пък така пише и в дебелите тефтери.
Никой не се е родил научен.

abaro

Е аз нямам дискуси нито ихтиофтириус (да не чуе дявола) нама да ги мъча излишно.
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

Similar topics (5)

50423

Публикации: 1
Прегледи: 1780

33417

Публикации: 3
Прегледи: 3693

9331

Публикации: 10
Прегледи: 5347

1065

Публикации: 17
Прегледи: 12676

48312

Публикации: 2
Прегледи: 2441