• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
21.05.2024 02:08

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпрос за Ихтио

Започната от sharkolasnik, 26.04.2009 14:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sharkolasnik

Имам един въпрос. Имах две женски бети болни от ихтио(лекувах ги с costapur  на сера), едната не оцеля другата се пооправи, сега има съвсем малко бели точици, но тялото и е побледняло сякаш. Въпросът ми е колко време след лечението мога да я върна в общия аквариум без да има опасност болестта да се пренесе. На кое трябва да обърна внимание?

Divane

Според мен,докато не се изчисти от белите точки - никакво връщане. Също така е добре да се третира и общия аквариум ако е била там когато се е разболяла.

Но нека специалистите да кажат..

kvostaaa

Цитат на: Divane - 26.04.2009 14:55
Според мен,докато не се изчисти от белите точки - никакво връщане. Също така е добре да се третира и общия аквариум ако е била там когато се е разболяла.

Но нека специалистите да кажат..
точно така не че съм специалист но ако е била в общия аквариум я върни и третираи целия аквариум.на скоро целият ми аквариум беше пламнал от ихтио,и излекувах рибките с малахитово зелено 1-ден овеличих температурата на 27 градуса и третирах както си пише в опътването 2 ден овеличих на 29 и продължих както пише в опътването,като след смяната на водата повторих лечението защото болеста е силно заразна и трябва да се онищожи напълно
п.с.пробвал съм и други начини ама не се е получавало ,не че няма други препарати които помагат(това е моят личен опит и всеки избира как даси лекува рибките,само да спомена че имаха доста ихтио и нямаше никакви жертви и болеста изчезна *DRINK*)
Ако някой те обиди, СПРИ, преброй до10 и след това пречукай гадното копеле!
,

zambo

Лекуваш я според указанията на препарата , който ползваш . След края на лечението я остави в карантинния аквариум поне 10 дни . Наблюдавай рибите в основния аквариум и ако се появят белите точки дори по една риба третирай целия съд .Ако обаче не се прояви болеста недей да сипваш никакви лекарства .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

sharkolasnik

Ясно, ще седи там още време докато се оправи съвсем и тогава в общия :-). Благодаря ви за съдействието  :-) *privet*

Similar topics (5)

2052

Публикации: 8
Прегледи: 5033

21455

Започната от GinGar


Публикации: 16
Прегледи: 15203

17257

Публикации: 3
Прегледи: 4369

55823

Публикации: 6
Прегледи: 3299

50268

Започната от alf91


Публикации: 8
Прегледи: 3684