• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 14:39

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Воднянка ли е?

Започната от deadline78, 07.04.2011 20:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

deadline78

Одеве гледам синия диамант дискус с много надут корем а другите са си добре имам още 7 дискуса някои са на 9-10 месеца някои са на 2,6 гд.Та искам да питам възможно ли е да е лепнал воднянка 2-3 дни ги храних с тубифекс и тетрадискус гранула след това,температурата в аквариума ми е 34 градуса доливам по 10% вода с Аквасейф на тетра всеки ден. Рибата умираше бавно и зада несе мъчи е ефтанизирах бързо.Никога съм нямал проблем с такова нещо и реших да ги подсиля с черав малко и проблем загубих 1 красив 13 см дискус и нямаше още година рибата.

Zen

преди вр. 2 малки риби под 1 г ми умряха от воднянка маи е неличима или поне много трудно .
''настрахнали'' ли са люспите

deadline78

Днес сутринта ядеше като разпрана черав и преди 2 часа я видях да страни и едно мудно се движеше и отдолу на анусчето и се виждаше няква червена течност или нишка.На 100% съм убеден че е от тубифекса.Малко зло ще прозвучи но не исках да се мъчи и и скъсах главата рязко :'(

Zen

незнам може и да си избарзал.
и на 2 ми риби имаше кръв на ануса,щом казваш че и на твоита е имало нещо може и правилно да си постапил , че кават че е заразно

deadline78

Ако кажа че вътрешно си знаех че се една риба щеше да ми е жертва никога през живота си несъм давал тубифекс на дискусите и съм нямал проблем кво ме накара да им зема и да им разнообразя менюто тва е в рамките на днес е 3 ден сутрин давам черав а следобед гранулка,като преди место черава сутрин давах кайма.Азь съм си виновен повече черав няма да земам.

joro1981

Как разбра ,че е умирала бавно ? С корема нагоре ли е плувала ? Най вероятно е имала чревни паразити или просто е била преяла. При мене единият сан мера наду корема и спря да се храни за 1-2 седмици. С Бактопур прояде и се оправи за 6-7 дни.Според мене автаназията е била напълно излишна.
Пийте червено вино за да сте здрави, а здравето е нужно за да се пие ракия !

deadline78

Едвам мърдаше а и почти тръгваше да ляга настрани и като я барах не мардаше.Тази риба  ми беше любимец но заради 1 не бих рискувал 10.

Similar topics (5)

22597

Публикации: 2
Прегледи: 2728

2751

Започната от outis


Публикации: 4
Прегледи: 6436

43060

Публикации: 3
Прегледи: 3034

28930

Започната от avrora


Публикации: 2
Прегледи: 4700

9181

Публикации: 12
Прегледи: 6674