• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 02:04

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Умрял анцитрус.Причина?(снимки)

Започната от mupk0, 04.09.2011 19:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mupk0

Обем на аквариума:35л

Височина:25 воден стълб

Грунд
Дебелина на дъното:2см
Размер на камъчетата:малки

Осветление:6вата

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба):не
Аераторна помпа (с гъба):да
Вътршен филтър л/ч:...........
Външен филтър л/ч:...........
Система за СО2: ...........

Филтрите работят(непрекъснато) или (изключвам ги за .... часа).

Дата на стартиране на аквариума:01.07.2011г

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
НИЩО

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:...........

Вода
Сменям по 12-13литра (процента) на всеки 7 дни.
При смяната: Водата е (престояла)/(от чешмата направо). Водата е с температура 25 градуса.
Температурата на водата в аквариума е 25 градуса.

Храна
Видове храна: суха (Tetra Rubin / Plecomin)
Колко често храните рибките си:1 път дневно
За колко време рибките изяждат порциите си:2-3мин

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:...........
Колко % от дъното са бързо растящи:.........
Колко плуващи:..........

Риби:
Полово зрели(видове, брой):1бр сладководен скат,1 бета,2червени неона,2нормални неона,2 анцитруса(вече 1)
Млади риби(видове, брой):............
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):...........


Ето снимка на аквата:

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fa4.sphotos.ak.fbcdn.net%2Fhphotos-ak-ash4%2F184189_1998495680128_1175605306_31818557_2555882_n.jpg&hash=6533f65d6c8d6e4c70964616386a0da1565dde7d
Ето и на умрялата рибка.Другата няма това образувание до устата си.Забелязах ,че това нещо май не е естествено.Та от него е починала предполагам.Понеже не знам как се казва,затова питам вас.



https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg18.imageshack.us%2Fimg18%2F3218%2Fimg5256s.jpg%2F&hash=658331e05c9f2298665a32f8343ba25fdb2db46e

nikolaytoshev

Трудно е да се каже от какво точно е починала рибката (говоря за конкретно заболяване). Този израстък наистина прави впечатление, но не е задължително той да е причинил смъртта.

Аз съм имам риби с туморни образувания (доброкачествени, разбира се) живели с години. Това го давам просто за пример, защото такъв израстък не съм виждал на анциструс.

Може и да е имал вродена аномалия, която се е проявила в определен момент от живота на рибката.

ludiqdoctor

Всички анциструси ги имат тези шипове. И не само: гибицепси, хипостомуси....всички sucker catfish. А относно умирането -  то хора умират понякога безпричинно, та какво остава за рибите. Не мога да разбера винаги ли трябва да има конкретна причина?
От всяко дърво да направим свирка, от всеки буркан - аквариум. И после...?

dorbitan

Тези шипчета са на пред хрилните капачета. Не са нещо което други сомове да нямат!

mupk0

Благодаря ви.Просто си мислех,че това е един вид туморно образувание,защото като гледам снимки из интернет,не ми прави такова силно впечатление.Жал ми е за рибката ,но живота продължава.Ще си набавя друга.Иначе всичко в аквата си върви супер.Пола на рибката според вас може ли да се определи с точност на тази възраст вече?Другият анцитрус и той е с толкова шипчета.Като гледам май са женски,но....само като гледам :D

dorbitan

Доколкото знам трябва да достигнат полова зрялост за да почнат да им се появяват шипове по муцунката, а това става някъде след 5 месеца.

Асен Евгениев

Не е умрял от израстъка. Нещо подут ми се вижда.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

wtw


mupk0

възможно е .Принципно имах съмнения дали е преяла така да се каже и я изчаках но уви.Видях ,че взе да се надува във водата след като умря и я извадих.Реално не беше толкова дебеличка.Иначе ги храня с 1 таблетка tetra plecomin за 2анцитруса и скатчето.Иначе Тетра Рубин я изяждат бетата и неонките още горе ;)

mupk0

Днес умря и сладководното скатче...явно нещо има проблем с тези риби.Другите сомове(не са лепящи) се развиват добре.Даже имам и един сом тип змиьорка,та той е доста лаком :D

Similar topics (5)

57392

Започната от JBCS


Публикации: 1
Прегледи: 1770

53915

Публикации: 3
Прегледи: 2557

752

Започната от Lottie


Публикации: 20
Прегледи: 8776

10296

Публикации: 6
Прегледи: 4413