• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 22:54

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

умират ми рибите

Започната от pachosifonq, 25.06.2011 18:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pachosifonq

здр сори че направо пиша но е спешно всеки ден ми умира по една рибка
първо бетата после моленезия,гупа,неонка а днес и голямия ми женския лепещ сом.
помогнете не знам от какво е .
аквариума е 70 литра имам лепещи сомчета молинезии гупи и още едни мисля че са някакъв вид боцета по украска са същите ама са кръгли като скалария лекувам ги от два дена с лекарство което ми даде доктора(tetra medika general tonic) но пак си умират по една на ден. занесох една рибка на доктора и той каза "настръхнали луспи изкочили очи подутост" и ми даде това лекарство. ето и малко снимки водата е сменям веднъж месечно по 20литра слагам капки само за новата вода ако бъркам нещо ми кажете. симтомите на болните рибки който умряха са мудност,плуване вертикално главата е на повърхноста и виси надолу към дъното все едно е закачена на закачалка, и дишат тежко. на снимката на сомчето което умря се вижда как са му изкочили хрилете и бетата така беше ,а преди да умре бетата като плуваше сякаш се ежеше така си разтваряше хрилете.моля  *HELP*

Дискус

Според мене е воднянка.

Mu3epHuk

 При всички случаи  в аквариума ти има  натравяне с амоняк или нитрити или както е споменал колегата - воднянка. Просто тези 20 литра ги сменяй всяка седмица с престояли в да речем 10 литрови туби от минерална вода. Филтъра не знам на колко време го плакнеш, но е добре да вадиш дунапренената му гъба и да я плакнеш в да речем извадената  за смяна аквариумна вода или както някои други акваристи казват - под чешмата с хладка вода колкото да опадат по-съществените отпадъци. Като за начало сменяй през ден или през два по 10 литра  престояла. След няколко смени, всичко ще си дойде наред. Аз съм сменял и по-ударни дози и съм нямал никакви проблеми. Освен на смяната на водата, може би е редно да обърнеш внимание и на количествата храна които слагаш на рибките. Тоест дали успяват да си изядат порцията и дали не загнива в аквариума. Не разбрах дали имаш много рибки в аквариума, които да цапат, но понеже имаш естествени растения, със смените на водата, всичко ще се подреди.

Асен Евгениев

Цитат на: pachosifonq - 25.06.2011 18:22
симтомите на болните рибки който умряха са мудност,плуване вертикално главата е на повърхноста и виси надолу към дъното все едно е закачена на закачалка, и дишат тежко. на снимката на сомчето което умря се вижда как са му изкочили хрилете и бетата така беше ,а преди да умре бетата като плуваше сякаш се ежеше така си разтваряше хрилете
http://aquariumbg.com/statii.php?statia=42
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

pachosifonq

 *thanks колеги ,ще почна да сменям водата по често ,а гъбата е пера на всяка смяна на снимката е било сигурно преди смяна на водата.
имам самнение че е от стара храна .колко време може да седи една храна преди да се развали и в какви условия да я сахранявам?
а броят на рибите е 3 по големи(на размер)
9 средни,и 5 малки на месец и половина.
а сега имам около 20 малки молинезий на 2 дена но са в друг аквариум.
но се родиха в "заразения". коремчетата и ми изглеждат подути като балонче.
*thanks ама много предварително и за другите савети. *THUMBS UP*

salamandar

Ами предлагам ти да смениш грунда с по-ситен 3-4мм,за да можеш да го чистиш и сифонираш по-добре.Незнам колко добре се чисти така аквариум както е твоят с тези големи камъни.Поне аз така мисля,и така може да си засееш растенията.

Slavov

Чичо ти саламантер ти предлага, а аз ти гарантирам от собствен опит ( за жалост) , че с тези камъни ще береш ядове. Демек , махни ги, сложи като нормален акварист - грунд 3-5мм, сифонирай 1/3 от дъното всяка седмица по 1 път, и 1/3 сменяй водата , както ти казаха да е престояла . Изрежи от стиропор или такива подложки под паркета който слагат, изрежи я в кръг, и като ги храниш, слагай само там храната, за да не хвърчи из целия аквариум. Така аз направих и нямам никакви проблеми вече (в тази сфера). Проблема ти е че м/у камъните има гняз и сомовете не могат да се докопат до тех, ии като остане - лошо ! Ае действаи и покажи после снимки докаде си стигнал. И налеи аквариума до горе, че така дразни  :karamse:

;-) *DRINK*

pachosifonq

разбирам но аз съм много зает патувам и някой път ме няма по 2,3 седмици и тогава се грижи за тях
майка ми да ги храни и да и пери гъбата и като се прибера и сменям водата.
и после пак заминавам. и ми беше трудно да и чистя аквариума и за това ми казаха да е с едър камък
така сомовете ще местят каманите и ще чистят а каквото не успеят с филтрацията и аз като сменям водата и така си ползвах аквариума 5 години. на толкова години са ми двата сома (единия умря) едната молинезия и неонката (и тя умря) и нямах ядове сега от извесно време се получи това. сменил съм помпата старата изгоря нагревателя(и да не би там да имало някаква зараза. храната ми е стара копувам повече за да има и може да се е развалила. :-(

salamandar

Тези камани които имаш,едва ли някой твой сом ще успее да ги премести за да изчисти отдоло.Ами може и от храната да е,все пак нали има някаква годност.

paolo6481

Че то нали на кутиите за храна си е щампована датата на която изтича срока на годност.Просто е задължително да има щампа.Какво има да се чудиме?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

Slavov

Може да я е купил насипна преди време, и да не му се дават 1,50 за 10грама нова качествена храна, примерно, но скоро съм сигурен, че ще му дойде акъла ;)

pachosifonq

ами да купувам насипна защото ми я мешат и има няколко вида храна  ,
а за сома да ви кажа мести каманите даже ги вдига на снимката се вижда че не е малък , а това е по-малкия и като засмучи някой камък го вдига и го пуска чак камака чука на дъното като падне.
стига с хвалбите за да не ги урочасъм.
а относно с мистерията на моя аквариум нямам жертви за сега и дано да няма
смених пак водата и мисля да го правя на две седмици. изхвърлих старата храна давам и нова
и няма ядове за сега *BRAVO*. каква храна да си купувам и как да я сахранявам *dontknow*.

salamandar


а за сома да ви кажа мести каманите даже ги вдига на снимката се вижда че не е малък , а това е по-малкия и като засмучи някой камък го вдига и го пуска чак камака чука на дъното като падне.

Това мен ще ме разтревожи,така да вдига камъните и да ги пуска,неискам да те плаша но все пак.............

paolo6481

Абе вие сериозно ли говорите за тия мешани храни?Ако правилно съм разбрал отиваш в магазина,посочваш няколко кутии с храна и търговеца ти сипва по еди си колко грама от всяка в един плик?Ами ако този търговец не ти е много добър приятел,какво ти гарантира че в отпечатаната кутия от която ти сипва има точно тази храна която трябва да е?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

pachosifonq

ами абсолютно нищо може да ти дава каквото си иска
но все пак трябва да му се има доверие защото така ще изгуби клиентите си
не че тази в кутийте не ги пакитирва бай Иван от Баркач(Плевенско село) все пак сме в бг
страната на неограничените възможности.

Similar topics (5)

5476

Започната от angel_88


Публикации: 7
Прегледи: 4390

27546

Публикации: 20
Прегледи: 17439

24175

Публикации: 7
Прегледи: 4741

3180

Публикации: 1
Прегледи: 4123