• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.06.2024 11:10

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Странно поведение на Данио

Започната от bad_vaso, 07.10.2011 21:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bad_vaso

Здравейте, имам нужда от съвет за данио рерио.
В началото взех две мъжки, чиято основна окраска е жълтеникава. Преди няколко дни взех мъжка и женски, но с основна окраска сребристо, плюс четири розови. Понеже титулярите (жълтеникавите) са по-едри, веднага заградиха женската, а сребристият стоеше настрана. След два дни плътно преследване ми се стори, че единият взе надмощие. Не съм забелязал кой знае каква агресия.
Първият ми въпрос е точно тук - те моногамни ли са?
А от сутринта става нещо странно - женската в момента е с по-подуто коремче от вчера, а нейна компания вече е по-младият сребрист (с нейната окраска), а другите двама стоят като спрели настрана.
Правих тестове - показателите са по-надолу в темата. Всички останали риби се държат нормално.
Позицията им е това, което ме притеснява - не съм ги виждал такива досега. Неподвижни с леко клюмнала опашна перка.
Иначе си се хранят, но после пак заемат подобна поза.
Чудя се болни ли са или страдат от загубата на женската :) Неопитен съм и не мога да открия външни признаци за наличието на болест или инфекция.




Обем: 200 л (180)
Височина: 50

Грунд
Дебелина на дъното: 3 - 7 см
Размер на камъчетата: 0,5 - 0,9 см

Осветление: 2 x 30 W Silvaniq Grolux 895 mm
                     1 x 30 W Silvaniq AquaStar 895 mm
Филтрация
Аераторна помпа (без гъба): не
Аераторна помпа (с гъба): не
Вътршен филтър л/ч: не
Външен филтър л/ч: съмп 35л с помпа 700 л/ч
Система за СО2: мая със захар  

Филтрите работят непрекъснато

Дата на стартиране на аквариума: 25.08.2011г.

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
CO2 от една седмица - мая и захар

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни: не

Вода
Сменям по 40 литра всяка седмица
При смяната: Водата е престояла поне 3 дни. Водата е с температура 22 градуса.
Температурата на водата в аквариума е 24,5 градуса.

Храна
Видове храна: Тетра мин, Тетра Про Енерджи, Тетра Про колор, Тетра Уафер Микс, Сера Випагран, Сера Сан - редувам ги
Колко често храните рибките си: 2 пъти дневно
За колко време рибките изяждат порциите си: 2-3 минути

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения: 45
Колко % от дъното са бързо растящи: 20
Колко плуващи: няма

Риби:
Полово зрели(видове, брой): 4бр. розово данио, 4бр. данио рерио, 2 бр. червен неон
Млади риби(видове, брой): 8бр. червен неон, 1бр. анциструс, 1бр. черен телескоп, 1бр. САЕ, 1бр. ред чери
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой): 4бр. розово данио, и 2бр. данио рерио



: 07.10.2011г 21:09ч
Това са резултатите от теста. Меря с JBl Easy Test 6 in 1. Знам, че не е много надежден. Но само с това разполагам в момента.

NO3 - 10-15
NO2 - 0-0.2
GH - 7-14
KH - 6-10
pH - 7.2-7.6
Cl2 - 0

paolo6481

Ами колкото  и да е неточен комплектът от тестове,все пак дава някаква приблизителна представа за положението.А то е че параметрите ти са наред!Само едно не ми харесва-на телескопа не му е мястото в този аквариум.А Даниото ще се опревят,при 3 мъжки и само една женска ти какво очакваш?Но едва ли е болест от което се опасяваш.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

bad_vaso

Благодаря за успокоението. Телескопчето е много малко още. Засега всичко си е мирно и кротко, даже успява да се храни прилично. Ако забележа проблем ще го махна. Нали няма вероятност рериото да се чифтосфат с розовото данио? Като ги гледам се държат като две отделни групи.

bad_vaso

Рибките се оправиха, Паоло, благодартя ти. А за телескопа схванах - температурата от 24.5 - 25 е висока за него. Не ми се ще да го махам, че много ме радва.  Трета седмица вече е при мен и не съм забелязал да му е некомфортно, а тъкмо обратното и има много място за плуване.  Рисковано ли е да живее така?

paolo6481

А,той ще живее въпреки че обича по-хладно.Все едно ти да си на вечно лято.А рерио се кръстосва с розово данио.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

bad_vaso

Значи ще се чувства като мен, когато бях едно лято в Калабрия :-D  Не му завиждам тогава.
: 09.10.2011г 22:10ч
Тази сутрин намерих едното Данио мъртво. Другото е добре.
Според вас възможно ли е да съм отровил с СО2 една единствена риба? Нямам вътрешен филтър, в който да вкарам притока на СО2 за да го разпръсква из аквариума. За дифузор/реактор (така и не схванах разликата) използвам филтър от цигара. Балончетата излизат право нагоре към повърхността и едва ли се разтварят кой знае колко. В началото, подавах по 1 балонче на 1-1.5 сек. сега намалих притока до 1 балонче на 2-2.5 сек. Дали СО-то е причината за смъртта на рибката?

Асен Евгениев

Цитат на: bad_vaso - 10.10.2011 12:13
Дали СО-то е причината за смъртта на рибката?
Не.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

bad_vaso

Мерси akapulko. Дано другите оцелеят.
*lock

Similar topics (5)

22514

Публикации: 11
Прегледи: 5078

35169

Публикации: 2
Прегледи: 3177

29781

Публикации: 0
Прегледи: 2947

17287

Започната от morriddin


Публикации: 2
Прегледи: 2963

8202

Публикации: 11
Прегледи: 5843