• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 02:42

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Стъклен сом с бели петна

Започната от Desidy, 29.01.2011 20:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Desidy

29.01.2011 20:52 Last Edit: 29.01.2011 23:03 by Desidy
Здравейте,
някой може ли да ми каже какво е това по сома?
Имам 4стъклени сома, но тези петна ги има само по единия, появиха се преди два-три дни.С какво да го лекувам?
Благодаря предварително!
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

phoenixlm

Ако нямаш проблеми с английския - прочети тук: http://www.aquariacentral.com/forums/showthread.php?p=1202109 и наблегни особено на последния пост. Първия човек, който е писал, е имал рибка със същите симптоми и е лекувал със сол(не е публикувал резултати обаче, а тези риби са чувствителни към сол), доколкото видях, но последното мнение е, че болестта е Columnaris Disease ( и човека е писал, че рибката се е излекувала успешно, макар и да се е възстановила напълно след време) - има писано из форума за нея, потърси. При стъклените сомчета изглеждало различно заради липсата на пигментация, но трябва да е тази болест. Ако нещо не ти е ясно в английския текст, почакай, утре ще гледам да го преведа. За момента не го закачай или прецени на момента, ако някой колега ти даде по-компетентно мнение. Успех. 

Desidy

Сомът си е все така, не се увеличават петната, храни се нормално и е активен, но незнам докога?
Ако някой е имал подобен проблем моля за информация. *SORRY*
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

n1k3r

Аз до колкото знам такива неща МОГАТ да се появят от липса на витамини или поне така знам. Като ги храниш пусни им витамини- люспи. Около 1 лвл е пакетчето. И да се молим, че ще се оправи.  ;-)

Desidy

 *THUMBS UP*
Още сутринта ще взема витамини и ще пробвам.
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

n1k3r

Погледни си и другите рибки дали им има нещо. А за резултати от витамините чакай най малко след 2 3 дена.

Desidy

Цитат на: n1k3r - 31.01.2011 19:10
Погледни си и другите рибки дали им има нещо. А за резултати от витамините чакай най малко след 2 3 дена.
За сега няма резултат от витамините, но на още едни стъклен сом се появи петно, също и на един неон/другите 15-16 неона нямат/.
Не искам да пускам химия във водата, че вътре има черита и рачета. Утре ще ги отделя в друг аквариум,  но после какво да ги правя?
*HELP*
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

Desidy

След 5 бани с трипафлавин, сомът е жив издрав.
И без петна!
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

Similar topics (5)

30477

Публикации: 3
Прегледи: 3204

6587

Публикации: 1
Прегледи: 3524

2001

Започната от Fellex


Публикации: 5
Прегледи: 5889

24980

Започната от sasho85


Публикации: 3
Прегледи: 2469

13677

Публикации: 4
Прегледи: 4040