• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 02:24

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

болни дискуси

Започната от DSS, 09.04.2009 18:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

DSS

Здравейте, случи ми се случка с моите дискуси. Единия е много зле.
Та да започвам. Преди около месец си взех канистър Тетра тек. Първоначално добре, всичко е ок, рибите щастливи си плуват и се хранят. Преди два дена реших да го измия. Ден след чистенето забелязах, че едната риба хич не е добре. Ето така изглежда:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.postimage.org%2FaV1xM4GJ.jpg&hash=3606f81823692f4d0fd06b9d71dae4335de91006
Заграденото на снимката е нещо странно. Бяло петно като слуз. Има го от двете страни.
Днес забелязох, че и на още 2-3 има подобни наченки.
Някой може ли да ми помогне? Какво да правя? *dontknow*

vcholeva

Кажи има ли промяна в поведението на дискусите и ако има каква. Ако е това, което си мисля ще зарази и останалите, но ако лекуваш навреме ще се оправят. При подобни симптоми съм лекувала с медимор на аквариуммюнстер и с бактопур на сера - и двете помагат.

SkyNer

Ако няма други риби освен дискусите в аквариум слагай Сера Бактопур направо там. Ако има други рибки отдели заразените и ги третирай с лекарството.
Прохождащия

Живко

Цитат на: SkyNer - 10.04.2009 20:01
Ако няма други риби освен дискусите в аквариум слагай Сера Бактопур направо там. Ако има други рибки отдели заразените и ги третирай с лекарството.

Това с каква цел е?
Никой не се е родил научен.

SkyNer

Защото няма смисъл другите рибки който неса заразени да гълтът химикалите от лекарството. Поне аз така правя. Всеки си има собствено мнение.
Прохождащия

DSS

13.04.2009 18:52 #5 Last Edit: 13.04.2009 18:53 by DSS
Оправиха се.  :-) Май обаче се оказа, че е от водата. Кой да ти каже, че пълнителите на тетра не стават, като си купуваш филтър? Орлин ми препоръча микромек на JBL и вече е сложен. Сложих старият филтър и скокна веднага, другите са си отново зверове, които не спират да искат манджа. *YAHOO*

Similar topics (5)

22668

Започната от nimrod


Публикации: 0
Прегледи: 2767

7300

Започната от zambo


Публикации: 5
Прегледи: 4462

41727

Публикации: 2
Прегледи: 2666

42669

Публикации: 3
Прегледи: 4140

6377

Започната от stanko


Публикации: 6
Прегледи: 5943