• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 11:17

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Помощ.. съмнения за Ихтио ??

Започната от mastermind, 25.02.2011 15:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mastermind

здравейте
днес ходих да купя мелахитово зелено, но не съм го сипал още.. ами  аквариума е 40 л
6 гупи 2 плати и 2 сома  + 1 ампулариа охлиув
осветлението е 2х 15 вата
нямах нагревател с термореле но днес купих зашото прочетох че се стресират рибите нощно време като падне температурата а през деня стуга 27 градуса
вода.. сменям 20-25% вдяка събота с престояла  но не съм я темперирал със стайна температура я наливах бавно през маркучето
преди 2 дни ми умряха 2 от мъжките гупи... нямаха някакви белези  (бели точки или нешо такова) просто бяха някак омарлушени.. а 1-та от тях и се поду много корема  но при другите не съм наблюдавал нещо такова... за всеки случай смених храната със сера випан в оригинална опаковка зашото до тогава ги хранех с някаква уш сера випан насипна от пазара
имам 3 растения
валеснария - която изкарва 2 нови издънки , кабомба, което съшо върви добре за сега и има нови разклонения.. и някакво по бавнорастящо широколистно, на което не му знам името... аквариума е на ... 2 , 3 седмици някъде  като преди да вкарам рибите поседя седмица и половина  само с вода.. после 3  4 дни с грунд и растения + аерация и отоплението
грунда ми е  кварцов пясък 5-7 мм големина хранят се веднъж дневно  по 1 щипка и 1 ден гладуват
филтъра ми е  вътрешен на атман  пуснал съм му и аерацията имам  1 Корен който е преваряван преди да се пусне вътре
не мога да преценя дали е ихтио.. но по мъжката гупа за която се съмнявам от няколко дни гледам се развиват такива бели топченца бяха 2, 3  днес мисля , че са повече и на 1-то и око също има нешо бяло но по останалите риби не се забелязват такива белези за сега

по сомовете (калихтус) имаше някакви бели петънца (2 ,3) още като ги купих .. но реших  , че са си така  не са се увеличавали по тях  и седят като спукани

незнам какво да правя просто...
тва мелахитово зелено пише да се дозира 1 мл на 100 л вода.. само че дозиращата капачка започва от 2,5 мл и не мога да схвана колко да сложа за 40 л аквариум, който реално сигурно е околу 30


ПП : 1 от гупите ми роди днес.. ще убие ли мелахитовото малките бебета и охлюва?

помагайте..

paolo6481

Ако имаш капкомер преброй колко капки са на 2,5мл и ги раздели на 8.Пример-2,5мл са 160 капки.Делено на 8 са 20 капки.Значи слагаш 20 капки.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

Morphined

"Малахитовото" няма да убие бебетата 100%. За охлювите не знам (защото не съм имал такова животно никога) но едва ли. Ще ти оцвети водата,но не се притеснявай.
Най-добре дай снимка. Когато рибите ми бяха болни от ихтио нямах нито една гупа от общо към 300 заразени риби. В смисъл нито една болна гупа.
За калихтите въобще не знам дали може да го хванат. Принципно гледам масово живородки и съм забелязал,че хелерите и ПЛАТИТЕ хващат винаги ПЪРВИ от живородките гъбички и ихтио.
Т.е. ако имаш ихтио първо ще ти умрат платите и първо тях ще подпука. А ти нищо не казваш за тях.
Може да е съвсем друга болест или да не е болест въобще.
Пак казвам,най-добре дай снимка.

mastermind

26.02.2011 04:42 #3 Last Edit: 26.02.2011 19:03 by mastermind
ами не мога да я фокосирам и тъй като е много пъргава тъпата риба проклета ..
а 1 от платите нещо съшо беше свила опашката и май мернах 1 бяло зрънце на задния плавник...  да става квото ще  вече почнах да ги лекувам за ихтио.. пък ако оцелее нещо оцелее..  сипах им 25 капки малахитово
аквариума е 40 литров.. 25 30 литра да е реално водата в него

а растенията ми ще се скапят ли ? :(((



едит:


днес въпросната болна гупа има нещо като Провлак белезникав отстрани на тялото си сеедно се е спукал пашкула (белите точки) на 1 от женските гупи има също 1 петанце.. а 1 от оранжавите ми умря


едит 2: 2 сома си заминаха над филтъра легнали
1 мъжка гупа  се влачи по земята  ихтиото си се разпространява... и по другите риби сега забелязах...
всичко е "супер"

след като измрът всички  трябва лида изхвърля и растенията и да махна всичко и тн за да стартирам на ново аквариума .. или след 2 седмица без риби  бактерията ще си умре

малахитовото зелено го дозирам по капка на литър  - приблизително 24 25 капки.. обаче днес като слагам за 2-ри път.. пак ли 25 капки трябва да сложа  .. сменил съм 6 литра от водата с престояла ...

питам за да не ги предозирам акосе натрупва дозата от днес със тази от вчера или си трябва всеки ден след смяна на 1/4 от водата да се слагат пак 25 капки

Similar topics (5)

16983

Публикации: 10
Прегледи: 6547

16997

Публикации: 1
Прегледи: 2278

1660

Публикации: 8
Прегледи: 7355

33070

Публикации: 4
Прегледи: 3799

48035

Публикации: 6
Прегледи: 3485