• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 11:32

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Рибите умират- стават слабо подвижни и ..

Започната от llello, 17.05.2005 10:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

llello

Рибите умират- стават слабо подвижни, седят по дъното и умират за 24ч. Видими признаци няма. Температурата я сменях сякаква - резултат няма. Идеи? :cry:

Boby_

Цитат на: "llello"Рибите умират- стават слабо подвижни, седят по дъното и умират за 24ч. Видими признаци няма. Температурата я сменях сякаква - резултат няма. Идеи? :cry:

Не даваш достатъчно инфо, за да ти помогне някой. Какви са рибите, коко са, какъв е размерът им, колко е голям аквариумът, каква е филтрацията, какво е отоплението, как се грижиш за рибите?

Longanlon

Цитат на: "llello"Температурата я сменях сякаква - резултат няма.

Идея: смяната на температурата не е никак хубаво нещо, тъй като допълнително стресира рибите. Ако промяната е с повече от 5-6С най-вероятно тя има съществен принос за скоростната смъртност.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

llello

Рибите които умряха са молинезии и неонки сега маи са на път даниото. имам и златна. Как се грижа...Ми храня ги не много достатъчно си мисля, помпата е от тези потопяемите с активен въглен във филтъра. А сложил съм и лекартство - тетрахлор абе някакво такова жълто за 3 болести което се слага по 1 капка на литър. температурата преди 3 дни беше 20 сега гледам да е около 25-26.

etg

ЦитатРибите които умряха са молинезии и неонки сега маи са на път даниото. имам и златна. Как се грижа...Ми храня ги не много достатъчно си мисля, помпата е от тези потопяемите с активен въглен във филтъра. А сложил съм и лекартство - тетрахлор абе някакво такова жълто за 3 болести което се слага по 1 капка на литър. температурата преди 3 дни беше 20 сега гледам да е около 25-26.

Лекарството най-вероятно е трипафлавин, а не тетрахлор и определено няма много да помогне. Комбинацията активен въглен и лекарство пък също е безмислена. И накрая температура от 20 за молинезии е много ниска, но след като умират и други риби явно причинита не е само тя. Даваш недостатъчна  информация . :?

llello

четох навсякъде за симптоми за болести, но никъде не отговарят.
Рибите бързо стават малкоподвижни, седят до дъното скоре след това умират. това е. само златната държи, с изключение на това, че днес беше полудяла - плува като луда насам натам 2 пъти по-бързо от обикновено.

Nemo

Блъска ли се в стените или водораслите ?
Π ө ů ҹ υ њ σ ß

llello

еми то тя си е такава груба като прасе. Да се блъска- не бих казал. Поопира се, но при тази скорост по-силничко.

Boby_

Неслучайно попитах за филтрация, размер на аквариума, брой и размер на рибите. На мен това ми прилича на отравяне.

llello

забравих да кажа- рибите са подрастващи,  пубери по-късни.

miTko

Ами не слагай никаква химия! Остави температурата такава(25-26), смени 1/3 от водата виж какво ще стане и пиши пак! Какво друго ти остава... :?
Разни мои АКВАРИУМИ 

llello

Цитат на: "Boby_"Неслучайно попитах за филтрация, размер на аквариума, брой и размер на рибите. На мен това ми прилича на отравяне.

Рибите са купени скоро, аквариума за сега е малък -10л, но рибите са малки а помпата е с 200л/ч капацитет. Ядат чернодробна храна. Отравяне- мисля че няма от какво.

miTko

Цитат на: "llello"
Цитат на: "Boby_"Неслучайно попитах за филтрация, размер на аквариума, брой и размер на рибите. На мен това ми прилича на отравяне.

Рибите са купени скоро, аквариума за сега е малък -10л, но рибите са малки а помпата е с 200л/ч капацитет. Ядат чернодробна храна. Отравяне- мисля че няма от какво.
Аааа....Пич, спри да ги храниш 3-4 дена! По-зле няма да станат!
Разни мои АКВАРИУМИ 

Boby_

Цитат на: "llello"
Цитат на: "Boby_"Неслучайно попитах за филтрация, размер на аквариума, брой и размер на рибите. На мен това ми прилича на отравяне.

Рибите са купени скоро, аквариума за сега е малък -10л, но рибите са малки а помпата е с 200л/ч капацитет. Ядат чернодробна храна. Отравяне- мисля че няма от какво.

:lol: Ааа, винаги има - щом аквариумът е нов и е толкова малък, няма нищо по-лесно от това да скочат нивата на амоняк и/или нитрити, които са силно отровни. Да не говорим за "качествата" на чернодробната храна.  :lol: Сменяй 1/3, както ти каза Митко и попрочети нещичко за  азотния цикъл.  :wink:

Boby_

Тази статия също може да ти е полезна:
http://aquariumbg.com/forum/viewtopic.php?t=774


Неслучайно има секция FAQ - полезни неща има там.

Similar topics (5)

6999

Публикации: 7
Прегледи: 6700

26170

Публикации: 15
Прегледи: 10032

6335

Публикации: 9
Прегледи: 5101

21106

Публикации: 9
Прегледи: 5054