• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 08:25

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Рибите са ми болни от Ich

Започната от Cr3a7iv3, 19.12.2009 15:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Cr3a7iv3

19.12.2009 15:34 Last Edit: 19.12.2009 16:27 by Лора
3дравейте, имам ~40 риби в 110 литров аквариум. Онзи ден като си купих една Гупа, тя не плуваше, стоеше по дъното, и се разболя от Ich. Сега почти всички са болни: имам молинезия, гупи, хелиери, трихогастери, стъклени сомове, и една не знам как се казва но прилича на Немо, само че не оранжево и бяло, а оранжево и черно - имам 3 такива и другите не ги знам какви са. Та забелязах болестта 3 дена след като имаха бяли точици, защото това са ми първите риби и не знаех и се оказа че са болни. Купих си лекарство Tetra Ich сипах както пише на бутилката. И след 1 час ми умряха 3 риби, и след малко един стъклен сом. Дали съм предозирал? Сега източих половината вода и сипах нова без да слагам препарат. И ще видим какво ще стане. Моля дайте ми идеи как да ги излекувам.Благодаря.


Редактирах поста, като направих цвета нормален.

Лора

Не съм лекувала с препарат на Тетра и немога да дам отзиви за него.
Ихтиото не минава без жертви. Късно си започнал лекуването и затова рибките са умрели. Увеличи температурата в аквариума и сложи нова доза от препарата, както е описано.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

}|{opukc

Ползвай Punktol/JBL/-прилагаш по инструкция и за 5 дни забравяш за ихтио-то. Приложението е елементарно.

Cr3a7iv3

Добре, ще пробвам и ще пиша какво е станало

Similar topics (5)

24339

Започната от Borko7


Публикации: 20
Прегледи: 10534

12200

Публикации: 11
Прегледи: 6260

9356

Публикации: 3
Прегледи: 2084

1963

Публикации: 4
Прегледи: 6650

338

Започната от Halford


Публикации: 18
Прегледи: 9130