• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 20:56

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблеми с рамирези

Започната от Desidy, 13.01.2012 11:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

abaro

За рибите - божа работа е откъде са. Но доколкото знам в България се гледат на доста места рамирези, тъй че е напълно възможно да са местни. Предлагам ти обаче да не рискуваш засега с нови рамирези. Те са капризни риби и ако им се случи същото, ще намразиш акваристиката, а тя не го заслужава. Пробвай с крибензиси. Те според мен са най-подходящи за твърда вода. Освен това ако им осигуриш прилични условия, ще станат не по-малко красиви от рамирезите.  А ако имаш късмет и да видиш майка с един облак мъници около нея - няма по-голяма радост в акваристиката.
Друг вариант е да потърсиш Mikrogeophagus Altispinosus - т.н. "боливийско рамирези". Те са подобни на вид на рамирезите, но са почти 2 пъти по-едри и са доста по-толерантни към водата. Скоро бях пуснал снимки на някои от моите - http://aquariumbg.com/forum/fotografiya/mikrogeophagus-altispinosus-boliviisko-ramirezi/
По отношение на подхранването - мисля че е достатъчно, особено при това слабо осветление. Но слабото осветление не може да е причина за този вид на растенията. Добре е да сложиш по-ситен грунд. Фирмените аквариуми не са лоши като цялостно решение, но осветлението им обикновено е много слабо. Дано да има възможност да го увеличите поне двойно.
Резултата от теста за рН и на мен ми се струва странен, но на лентичките аз лично не им вярвам особено. И все пак, дори и да грешат, би трябвало да не е повече от 0,5 единици.
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

Desidy

Вчера четвъртата рибка, която бях отписала, започна да разперва опашка и перки, а днес вече изглежда чудесно, както като я взех. Изглежда, че все пак има шанс да оцелее. :-)
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

Desidy

Имам въпрос за артемия, но за да не отварям нова тема ще питам тук.
Рамирезито оцеля, женска е и й взех мъжки за компания /вече месец са заедно понасят се, но не чак дотолкова, че да направят чифт за сега  :-)/.
Имам от замразената артемия, но не смея да им дам. Как мога да разбера дали е годна за консумация от рибите?
Пробвах да промия със студена вода, но в цедката остана само една бяла каша. Моля, кажете ми така ли изглежда размразената артемия :duvar: ?
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

Nikiengi

От къде е тази замразена артемия - месно (Българско) производство или вносна и защо а размразяваш през цедка? Аз си отчупвам парче Българска артемия и го размразявам в чашка от кафе с хладка вода, след размразяване артемията се утаява на дъното. Изсипвам водата над артемията промивам още веднъж и след ново утаяване, изсипвам водата и давам на рибките. Моята артемия остава червена след размразяването!  :-)

beta61

Артемията с която си храня рибите е уловена и замразена от мен.Артемията когато се размрази трямва да бъде кървавочервена.За да бъде бяла и да става на каша сигурно е замразена когато е започнала да се вмирисва от престояване или няколко пъти е размразявана и пак замразявана.

Desidy

Цитат на: Nikiengi - 01.03.2012 09:32
От къде е тази замразена артемия - месно (Българско) производство или вносна и защо а размразяваш през цедка? Аз си отчупвам парче Българска артемия и го размразявам в чашка от кафе с хладка вода, след размразяване артемията се утаява на дъното. Изсипвам водата над артемията промивам още веднъж и след ново утаяване, изсипвам водата и давам на рибките. Моята артемия остава червена след размразяването!  :-)
Не знам какво производство е, купих я от магазин в Стара Загора, но нищо не пише на опаковката.
Прочетох, че трябва да се промие със студена вода, затова я слагам в цедка. В пакета е червено-кафява на цвят, но както писах после става бяла каша. Ще пробвам по твоя начин и ще видя какво ще стане.
Благодаря за отговора!
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

Similar topics (5)

36676

Започната от Norek1


Публикации: 4
Прегледи: 2814

20819

Публикации: 2
Прегледи: 2813

4959

Публикации: 1
Прегледи: 2616

39491

Публикации: 8
Прегледи: 5603

26455

Публикации: 48
Прегледи: 20144