• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
22.05.2024 02:46

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Пяна след лечение с нистатин

Започната от totishish, 25.03.2011 08:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

totishish

колеги писах няколко пъти за проблема ми с пяната след лечението с нистатин
след успешното лечение и мн. честа смяна на водата пяната си остава от де се взе и какво още мога да направя
за да премахна

radko milanov

няколко пъти съм лекувал с нистатин но такова нещо не съм виждал да не си предозирал дозата е 1 хапче на 25л. вода.махна ли филтъра по време на лечението и след това сложи ли активен въглен?

totishish

Значи при 140л дозирах:
1 ден 6 хапчета + 100 капки МС
2 ден 20% смяна 5 хапчета
3 ден 5 хапчета
4 ден 20% смяна 4 хапчета + 100 капки МС
5 и 6 ден наблюдение и 7 ден смяна на 40%
рибките се оправиха екстра без жертви
Филтъра не съм го махал защото мненията из форума са много разнозначни и понеже реших да разтварям таблетките предварително
се вдигаше голяма матилка и за това съм го оставил да работи
Активен въглен не съм слагал защото незнам точно как се слага във вътрешен филтър SUM SUN 800л/ч
За повече информация Нистатина ми е на Фирма Актавис не намерих др. напълно възможно е някоя от съставките вътре да прави реакция с нещо и оттам да става пяна

radko milanov

предозирал си колега след втория ден не се слага лекарство и не се сменя вода 4-5 дни.активния въглен се слага във филтъра продават се китайски в кутийка просто го слагаш при гъбата и трбва да седи около месец.
аз лекувам така 1ви ден вдигам температурата до 29-30г. 1 таблетка нистатин на 25л. вода махам филтъра 1 1чаена лъжичка сол на 20л. вода. 2ри ден сменям 20% от водата 1 таблетка нистатин на 25л. вода. след това чакам 4 дни и наблюдавам рибите ако случайно има някоя умряла я изваждам през цялото време храня нормално. след това сменям 30-35% от водата и стартирам филтъра въглен в него.
а за пяната не знам какво да те посъветвам може би някой по опитен колега трябва да каже.

dalgia

Това по ми прилича на пяна от веро. *dontknow*

totishish

добре мерси за отговора ще взема активен въглен и ще сложа
Ами ако евентуално съм предозирал за да не сменям наведнъж голямо количество вода
ще сменям да два дена по 20% и би трябвало малко по малко да се маха пяната

Similar topics (5)

19346

Публикации: 5
Прегледи: 6297

15153

Публикации: 12
Прегледи: 6419

44502

Публикации: 15
Прегледи: 6460

10465

Публикации: 15
Прегледи: 10048