• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:02

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем със златна рибка - червено петно с бяло по средата

Започната от ochko, 02.11.2021 12:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ochko

Здравейте колеги ,

Извинявам се , че не съм писал скоро по темата , но нямах време , както и почти никакво развитие с рибката. Занесох проба от водата и всичко и беше наред. Реших да не пренасям рибата наляво надясно , че и без това сигурно е стресирана от тези антибиотици и т.н. След разговор с момчето от магазина , реших да спра Нистатина и да продължа със Seachem Metroplex , тъй като явно Нистатина не действаше както се очакваше. От понеделник сме на другото, разликата е ...като че ли мъъъъничко зарастват въпросните ранички. Днеска ще и направя една солна баня да видя как ще се отрази.

Иначе , рибката изглежда като да се чувства добре ... плува си , храни се , не седи по ъглите. Общо взето както трябва да си бъде.

Надявам се , скоро да има някакво огромно видимо подобрение , че вече незнам какво да правя.

Ами... това е от мен засега.

Хубав ден

ochko

Добър вечер , Колеги

Ще синтезирам какво съм правил от Понеделник досега и какъв е ефекта.

Понеделник 1-ва доза Seachem Metroplex (3 мерителни лъжички ударно на 57 литра аквариум), иначе са 2.

Както казах в последния си пост , почти никакво подобрение до Четвъртък. Раничките си седят и не зарастват. Хранене както обикновенно.

Четвъртък първа солна баня на 3,7 литра (1 галон) вода с 1 и половина чаена лъжичка морска сол във вода от аквариума и преди това разтворена сол. Рибката седя 20 минути. Като постоянно я следях, заради солта. Добавяне на 2-рата доза от Metroplexa (2 мерителни лъжички).

Петък сутринта , коренна разлика в раничките на долните перки, вече са почти зараснали и избледнели. Раничката на задната перка също се забелязва подобрение, както и на тази на тялото.

Днес  следобед направена 2-ра солна баня като предишния ден. 

Чакам резултатите утре.

Снимки ще сложа накрая , ако има положителен ефект всичко това.

Хубава вечер.

ochko

Здравейте колеги,

Смятам , че солните бани оправиха положението :) Ще продължа с тях докато не изчезне абсолютно всичко изцяло. Снимката с раничките е от 08.11 , като до 10.11 нямаше абсолютно никаква разлика, даже ставаха по големи и лекувах само с Метроплекса.
От четвъртък до вчера съм правил солни бани. Долните ранички изчезнаха напълно  *YAHOO*  *DANCE* , а тези на перката и на тялото са завяхнали почти изцяло, както се вижда (ако се вижда добре) от другите снимки които са от вчера.

Поздрави и хубав ден.

П.С. Ще пиша накрая , отново със снимки, когато вече всичко е изчезнало.


mushroom

Няма да те хваля много... дано да си набарал правилното лечение.
Успех!
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

ochko

Цитат на: mushroom - 16.11.2021 09:45Няма да те хваля много... дано да си набарал правилното лечение.
Успех!

:) Да недей , че последния път като ме похвали и нещата станаха още по зле  :-D  :-D

ochko

Ето и снимки току що направени, как вървят нещата от последния ми пост, само със солни бани всеки ден по 20-25 минути.

Виждат се едни много ситни бели петънца останали по перката и от раничката на тялото.

Това е засега. Надявам се скоро всичко да изчезне, че близо 1 месец борба :)  :-D  :-D  :-D

Поздрави и хубав ден.

@Mushroom - Благодаря за моралната подкрепа :)  *THUMBS UP*  *THUMBS UP*


mushroom

Всеки път вадиш ли го шишкото от аквата за баня?
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

ochko

Цитат на: mushroom - 18.11.2021 23:34Всеки път вадиш ли го шишкото от аквата за баня?

Опа *privet*

Да, вадя го Ханс (така сме го кръстили  :-D  :-D , не че знаем дали е мъжки или женска) всеки път. Като преди това съм сипал в една кофа 3,7 литра (1 галон) вода от аквариума и предварително съм разтоврил 1-2 чаени лъжички морска сол. Там седи 20-25 минути, като постоянно го наблюдавам да не му стане нещо от солта. Някои даже слагат много повече сол и те изпадат в нещо като ШОК , ама не ми се рискува да не я/го предобря. Други пък полагат директно сол на раничките по 2 пъти дневно , ама и това нещо не ми допадна ... така да кажа  *NO*  :-D
 

ochko

Здравейте, Колеги !

Днес направих поредната и надявам се последна солна баня на рибока. Резултатите са видими от снимките.
Останаха едни 3 мноооого мънички бели точици на задната парка, които ще следя.

Това е от мене засега и се надявам да се засечем в някой друг раздел на форума, само не и в този :)

Модератора или Админа , ако прецени може да заключи темата.

Поздрави

NO CARRIER

Поздравления за усилията и добрия резултат! Нека си седи темата.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

ochko

Цитат на: NO CARRIER - 24.11.2021 08:52Поздравления за усилията и добрия резултат! Нека си седи темата.

Благодаря !  *THUMBS UP*  *privet*

Similar topics (5)

30675

Публикации: 2
Прегледи: 1839

52771

Публикации: 1
Прегледи: 1680

24350

Започната от fifi


Публикации: 3
Прегледи: 2497

38201

Публикации: 6
Прегледи: 3165

158

Публикации: 4
Прегледи: 4228