• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 10:29

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Наръфани плавници - болест или други рибки?

Започната от astra, 02.03.2007 22:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

astra

Имам две скаларии, едната е много лоша, постоянно гони и кълве другата. Другата е по-дребна и я купих с наръфана опашка. Това болест ли е за която не ми казаха в магазина или ... Възстановима ли е опашката? Какво ще кажете за препарат на SERA Baktopur?  *HELP*

botan

Опашките се регенерират(възтановяват).При мен трихогастера ми откъсна и изяде половината опашка на златната ми рибка в знак на протест че забравих да ги нахраня *JOKINGLY*

NO CARRIER

Бакторпурът не знам, ама и малахитово зеленото и трипафлавинът увреждат растенията. Поне някои. Наско, похвалих те в една друга тема, ама предупреждавай като даваш съвети за тези препарати.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Живко

Цитат на: astra - 02.03.2007 22:18
Имам две скаларии, едната е много лоша, постоянно гони и кълве другата. Другата е по-дребна и я купих с наръфана опашка. Това болест ли е за която не ми казаха в магазина или ... Възстановима ли е опашката? Какво ще кажете за препарат на SERA Baktopur?  *HELP*

Скалрията си е такава. Не е лоша. Просто е цихлида. Вече те посъветваха да вземеш още 2, ако аквариумът ти позволява.
Риби в които се съмняваш, че са болни НЕ СЕ КУПУВАТ. Няма как да знаем да ли е болест или е жертва на нечия агресия. Перките се възстановяват. Ако рибата изглежда здрава, Перките и са с нормален цвят, бистри и бяма някакви възпаления, не ползвай никакви лекарства. Ако в аквариумът ти всичко е наред, ще се възстанови много бързо. Можеш да направиш няколко по-големи смени на вода за всеки случай. Да каже 30% през ден.
Какво трябва да кажем за Бактопур?
Ползва се за бактериални инфекции. Такава може и при скаларията да има.
: 03.03.2007г 08:08ч
астричке, сега дочетох и другата ти тема, близнак на тази.
Ако те интересува още нещо свързано с твоят аквариум, за което да питаш в раздел болести, ще се наложи да попълниш това, за да можем да добием ясна представа за положението и съответно да вземаме трезви решения.
Никой не се е родил научен.

astra

Благодаря на всички, които отговориха на моите въпроси. Скаларията ми се възстанови и и израстна прекрасна опашка след като се разделих с другата агресивна скалария.

Similar topics (5)

19425

Започната от f1sh_m3n


Публикации: 3
Прегледи: 3600

6580

Започната от mejdupraznika


Публикации: 7
Прегледи: 7224

9157

Публикации: 8
Прегледи: 11719

46665

Започната от masklin


Публикации: 6
Прегледи: 2529

29535

Публикации: 4
Прегледи: 3986