• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
10.05.2024 18:13

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Мъх по Бета

Започната от velis, 24.05.2012 19:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

velis

Здравейте, извинявам се ако има такава тема, но не намерих. Та проблема ми е следния: рибата(Бета) има нещо като мъх, всяка Бета ми живее определен период от време и ''мухлясва'' (Аз така казвам на това). Преместих я в кръгъл аквариум и сложих сол, защото пишеше, че е най-добре да се сложи сол да дезинфекцира. Литража на аквариума, в който беше рибката е 10, но сега я преместих в 5 литров. Температурата е около 21-23 градуса. По-подробно ще видите на снимките за какво става въпрос, а снимките са направени преди около половин час. Моля пишете за да не умре, не бих искал тази също да умре от това (''мухлянката'')

maiorazzz

Цитат на: velis - 24.05.2012 19:50
Здравейте, извинявам се ако има такава тема, но не намерих. Та проблема ми е следния: рибата(Бета) има нещо като мъх, всяка Бета ми живее определен период от време и ''мухлясва'' (Аз така казвам на това). Преместих я в кръгъл аквариум и сложих сол, защото пишеше, че е най-добре да се сложи сол да дезинфекцира. Литража на аквариума, в който беше рибката е 10, но сега я преместих в 5 литров. Температурата е около 21-23 градуса. По-подробно ще видите на снимките за какво става въпрос, а снимките са направени преди около половин час. Моля пишете за да не умре, не бих искал тази също да умре от това (''мухлянката'')
Kолега имах подобен проблем с две мъжки Бети спленденс. Първа я гледах в общ аквариум и започна да "мухлясва"и да и изчезват части от плавниците,помислих че някоя от другите риби я е наръфала.Втората като я купих я сложих в 10 литров аквариум,след седмица започна и тя да"мухлясва"тогава смених половината вода и сложих половин супена лъжица морска сол и повиши температурата до 32 градуса.След няколко дни рибката се оправи.А пък на бета и трябва минимум 25-26градуса

velis

Благодаря, колега! Сега ще видя какво мога да направя, отглеждам Бети от 2010, доста болести разбирам, ама това ме затруднява.  :-D

maiorazzz

Цитат на: velis - 24.05.2012 21:21
Благодаря, колега! Сега ще видя какво мога да направя, отглеждам Бети от 2010, доста болести разбирам, ама това ме затруднява.  :-D
опитай,надявам се да се излекува рибката *THUMBS UP*

velis

 :-( Рибката си отиде, беше много красива, явно съм закъснял. Е, тя вчера беше доста зле, но днес вече е мъртва, жалко! Дано сега е на по-добро място! :)

: 25.05.2012г 21:09ч
Моля някой да ми каже само каква е болестта и да даде препарат с който да се третира, благодаря ви предварително, колеги!

rampage

Опитай  Сера бактопур аз съм доволен от препарата има го и 50 мл така че може да избираш

velis

Много ти благодаря, ще си взема от това лекарство, дано помогне. :)
Приятен ден! 

ico

Хубаво е, да разбереш, че болестите са в следствие от лоши условия. За да не се разболяват рибите, се оправят условията според изискванията им. Вместо да даваш пари за лекарства и да лекуваш болните животинки, то оправи условията, за да не се налага лечение. Ако разбираше от рибки, а не от болестите им, щеше да  е много по-добре за животинките ти. Бети не се гледат на такива ниски температури.  ;-)
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Similar topics (5)

34796

Публикации: 6
Прегледи: 6336

31583

Публикации: 6
Прегледи: 6234

55945

Публикации: 2
Прегледи: 2418

31250

Започната от mati


Публикации: 11
Прегледи: 7628

22670

Публикации: 1
Прегледи: 4823