• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 16:32

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

проблем с фосилуси

Започната от i4o, 16.11.2008 10:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

i4o

Фосилусите ми са два единя имаше едно бяло петно върху челото , което за няколко седмици и стана на кратерче същото и по корема само , че там от бяло стана червено        .Аз лично мисля , че са язви.Аквариума е 44 л с тях живеят 2 калихта , 2 акули "силвър шарк'' лекувам ги със сол  *bolnariba2*   :duvar:
*HELP*

ico

Рибите ти са неподходящи за тоя обем. Или си вземи много по-голям аквариум или махни тия риби и си вземи някакви дребни на които, ще им е добре в тоя.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

i4o

  Не са някакви гиганти , около 10 сантиметра е всяка

i4o

моля помогнете ми кажете как да ги лекувам имам  нагревател  и филтър с дунапренена гъба също така имам шлаух камъче  та ка че получават въздух

i4o

 много е зле ситуацията помагайте моля ви
:-| :'( =-O  *HELP* *HELP* *HELP* *HELP* :buff: :duvar: :-(

zambo

Аквариумът е абсолютно неподходящ за тези риби . Визирам обема му .
Калихтите непонасят сол , спри да я слагаш .
Филтрацията ти също е неподходяща .
Пробвай с това   лекарство .
Има обаче една форма в раздел болести , попълни я . Така ще се получи пълна картина на твоя аквариум . По досегашните ти оскъдни описания повече може да се гадае отколкото да се направи верен извод .
http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,5455.0.html
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

i4o

Обем на аквариума:44 л.

Височина:30 см.

Грунд
Дебелина на дъното:...........1-5см.
Размер на камъчетата:...........от 3мм. до 1см.

Осветление:луминисцетна лампа

Филтрация

Аераторна помпа с гъба




Филтрите работят непрекъснато
Дата на стартиране на аквариума: преди 2 години

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
няма
Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:...........метиленово синьо,трипфавалин

Вода
Сменям по 3 литра (процента) на всеки14 дни.
При смяната: Водата е престояла. Водата е със стайна температура  градуса.
Температурата на водата в аквариума е 30 градуса.

Храна
Видове храна:...........чернодробна
Колко често храните рибките си:...........веднъж на ден
За колко време рибките изяждат порциите си:...........2-3 мин.

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:..........почти 0%
Колко % от дъното са бързо растящи:.........0%
Колко плуващи:..........

Риби:                                                                                                                               
Полово зрели(видове, брой):............всички
Млади риби(видове, брой):............няма
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):...........2 бр. акули "Силвър шарк"
П.С. темпаратурата е така защото паразитите не могат да

zambo

Просто незная откъде да започна ...

Смени фитрацията . Напълно неподходяща за този аквариум , освен ако не махнеш тези обитатели и започнеш да гледаш само скариди .
Сменяй поне по 15 л. от водата и намали температурата . Смените да са седмични .
Чернодробната храна я изхвърли  . Има  голямо разнообразие от качествени храни . 
Засади растения .
И както вече ти писах нито един от тези рибоци не е за толкова малък аквариум .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Живко

Общо взето излиза, че добавянето на двете акули са объркали работата сериозно. Може да си домъкнали и някоя екзотична болест. Факта, че не са се разболели акулите, въпреки че те са били стресирани от транспорта, говори за лоши условия в твоят аквариум. Раните-язви могат да бъдат причинени от различни заболявания, които се лекуват с различни препарати. Проблемът е, че няма как да поставим диагноза без да видим рибата на живо или много детайлна снимка на язвата. Ще пусна едно запитване във секцията на СЕРА да видим какво могат те да препоръчат в този случай. Нещо комплексно.
Никой не се е родил научен.

i4o

въпрос към замбо - какъв филтър и колко ще ми излезне
:-|


zambo

Вътрешен фиртър -350-500 л/ч.   
Малък канистър - Едем 501, 511   - има го про зооманиак
Окачен филтър
Цените са според марката .

Лично предпочитание - Окачен филтър , но му махаш ватите и гъбите , слагаш керамика. Стига да не те дразни визията .
Недостатъка му е , че неможе да се скрие .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

SERA

Здравейте,

Ще прескоча съветите за аквариума, че направо ...
Без детайлна снимка или да видя рибката и разглеждане на проби от тъканта под микроскоп/бинокуляр си е чисто гадаене. Така както ми го описа ми прилича на бактериална инфекция. Спри солта, остави трипафлавино за дезинфекция.
Варианта е или да се спрем на бактериална инфекция и да започнеш лечение с нещо силно или да се ползва широкоспектърен препарат ( например sera Omnipur ). Не е задължително да използваш препаратите на sera ( в профила ти не виждам от къде си, а в някой градове е трудно да намериш нещо повече от мет.синьо ), може някой от колегите да ти препоръча нещо от хуманитарната медицина, което да става за акваристични цели. Аз препоръчвам sera bactopur direct, силно и бързоефективно лекарство против бактерии ( спазвай инструкциите при употреба ).
При всички случаи не смесвай лекарствата и лекувай само с едно от тях.

Поздрави
Сера

Similar topics (5)

28261

Публикации: 10
Прегледи: 6519

56794

Публикации: 6
Прегледи: 3809

16432

Публикации: 20
Прегледи: 8546

52551

Публикации: 13
Прегледи: 6262

10314

Публикации: 3
Прегледи: 3323