• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
12.05.2024 19:53

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Това ихтиофтириаза ли е ?

Започната от PVV, 10.02.2013 15:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

PVV

Ще помоля за съвет :

Обем на аквариума:..200

Височина:..50 см

Грунд
Дебелина на дъното:..3-7 см
Размер на камъчетата:0,5-3

Осветление:3х30 вата - Аквастар, гролукс и  филипс 845

Филтрация
Вътршен филтър л/ч:.- 700 л/ч
Външен филтър л/ч: - 900 л/ ч
Система за СО2:  НЕ- слагам глутаралдехид по 4 мл на ден

Филтрите работят- непрекъснато

Дата на стартиране на аквариума: 21,05,2012 г

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни: НЕ
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)   -НЕ.

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни: НЕ

Вода
Сменям по 50.литра  на всеки 10 дни.
При смяната: Водата е от чешмата (престояла). Водата е с температура 24 градуса.
Температурата на водата в аквариума е 27градуса.

Храна
Видове храна:Артемия майки замразена - два пъти сезмично, Супервит гранелат на Тропикал,JBL- Novo Pleco, JBL Novo color, Спирулина гранули на Тропикал 36 %
Колко често храните рибките си:веднъж вечер , един ден гладуват
За колко време рибките изяждат порциите си:2 мин

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:50%
Колко % са бързо растящи:80%
Колко плуващи:няма

Риби:
Полово зрели(видове, брой):2 скаларии, 2 калихта, 1 гибицепс, 2 даниута, 7 барбуса, 15 неонки, 6 хокейки, 2 трихогастера Леери.
Млади риби(видове, брой):няма
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой): няма


  Това на снимката ихтиофтириаза ли е и това лекарство на Тропикал ще помогне ли? Пише само 30 мл за 300 литра и толкова. Колко дена да го държа с лекарството и след това трябва ли да повторя.Мисля да вдигна температурата на 30 градуса и да изсипя дозата за 200л. Досега не съм слагал никакви лекарства в аквариума и ме е страх да не объркам цикъла. Ако я измадя и лекувам отделно мисля нйма да има ефект, щото сигурно има спори във водата.Пък и ще стресирам рибата. Разполагам само с този препърат , както и със Сера акватан, Сера токсивек и Тетра аквасав. Ще съм благодарен на съвети, защото за първи път ще се мъча да спася риба. А калихчето ми е готино, яде, движи се много и по нищо не показва ,че има някакъв проблем.





Не можах да направя по качествени снимки, много са подвижни сомовете за което се извинявам. Пълно описание на аквариума ми има в профилите.
http://aquariumbg.com/forum/snimki-na-akvariumite-na-chlenovete-na-kluba/akvariuma-na-pvv/

Здравков

Преди няколко години и аз имах такъв проблем. Този препарат на тропикал не е лош, всъщност в Разград май друг вид или марка няма. Дигни температурата и слагай от този препарат, няма опасност от предозиране.

Това пише в брошурата на тропикал за този препарат...


Успех!

vanko77777

Здравей, според мен нищо му няма на сомчето тези точици не са ихтио излишно се притесняваш,  имал съм такива сомове и си имаха сходни бели точки като на твоето и вече 5 години си живеят и нищо им няма
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

S_mo

Цитат на: vanko77777 - 10.02.2013 19:24
Здравей, според мен нищо му няма на сомчето тези точици не са ихтио излишно се притесняваш,  имал съм такива сомове и си имаха сходни бели точки като на твоето и вече 5 години си живеят и нищо им няма
И аз имам подобни наблюдения.  *THUMBS UP*

Nikiengi

Цитат на: vanko77777 - 10.02.2013 19:24
Здравей, според мен нищо му няма на сомчето тези точици не са ихтио излишно се притесняваш,  имал съм такива сомове и си имаха сходни бели точки като на твоето и вече 5 години си живеят и нищо им няма
Точно така. Не ге закачай и не им слагай нищо. Прави ли ти впечатление, че са симетрично разположени от двете страни на рибката. *DRINK*

PVV

Точиците и аз ги забелязях отдавна, но това до лявото око се появи вчера и е доста по- голямо. Направи ми впечатление ,че тези точици почти не се виждат с просто око, но когато снимаш сомчето и на снимката излизат. Просто се притеснявам да не би да прогресира болестта . Най- вече петното до окото е доста по- голямо. Засега вдигнах температурата и сипах профилактично от препарата. По другите  риби не забелязвам нищо. Щуреят и плюскат като ненормални.

Стоян Михов

Точките са отворите на страничната линия на главата (генипори) изглеждат малко увеличени., но може да е от снимката, това пред окото обаче е по различно може да е стара рана, едва ли е ихтиофтириоза.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

PVV

На третия ден след третипането петното до окото почти не се забелязва. Смених малко вода и сложих пак от препарата, надявам се след 2-3 дни да няма нищо вече.

Similar topics (5)

17685

Публикации: 6
Прегледи: 4754

5545

Започната от angel_88


Публикации: 12
Прегледи: 6357

51077

Публикации: 2
Прегледи: 2359

40292

Започната от vazmuten


Публикации: 24
Прегледи: 12375

31374

Започната от mara21


Публикации: 3
Прегледи: 2570