• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 15:31

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

[Проблем] Болна златна рибка

Започната от ivanah1224, 13.02.2022 13:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

morriddin

А самата рибка ще да струва 2-3лева.
При това, кой точно ти каза, че е "воднянка"?
Сега при същите условия, рибката ще заболее отново и то скоро, та даже и светена вода да и сипеш - няма да помогне. С други думи - убиваш животинката с невъзможни условия за живот, пък харчиш пари за отлагане на неизбежното. Направи си сметка какво точно правиш и на каква цена (и за теб, и за рибката).
А защо да не е както трябва???

ivanah1224

Не виждам защо трябва така грубо да се отнасяте и да се чудите кое как съм преценила. Какво значение има рибата дали е 2,3 или 5 лева....Ако нещо е от значение за човек, няма значение цената му.

И не съм длъжна да ви обяснявам, но ще вметна, че вече имам 60л. Аквариум и съм се опитала да създам добри нови условия за нея, за да може да добавя после и още една за другарче.

Хубав ден!

mushroom

Здравейте,
чудесна новина, даже две чудесни новини. ( - :
Само да попитам веднъж дневно ли правихте процедурите с английската сол?
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

ivanah1224

Да, веднъж дневно, по 10 мин стоене в английска сол :)

morriddin

ЦитатНе виждам защо трябва така грубо да се отнасяте и да се чудите кое как съм преценила. Какво значение има рибата дали е 2,3 или 5 лева....Ако нещо е от значение за човек, няма значение цената му.

И не съм длъжна да ви обяснявам, но ще вметна, че вече имам 60л. Аквариум и съм се опитала да създам добри нови условия за нея, за да може да добавя после и още една за другарче.

Хубав ден!
Извинявам се ако съм прозвучал грубо, не е умишлено!
Просто исках да подчертая, че създаването на елементарни условия е по-важно от усилията да се поправят грешки от липсата им.
Провокиран от дискусията, реших да стартирам едно аквариумче на вилата.
Обем около 35л.
Растенията - в оскъдица, понеже раздавам всичко ненужно, но ще добавя няколко стръка бакопа и 2 анубиаса към камъните. Кисна и подходящо коренче.
Аквариумчето е стартирано с грунт и 50% вода от стар аквариум, растенията които успях да отделя подрязох и засадих "наново" без добавки. СО2 в моите аквариуми не се подава, торове не се ползват. При все това, само след месец ще трябва да кастря и разреждам.
Камъните са от реката, грунта - също. Дет се вика - без пари.
След 2 дни ще пусна 2-3 живородки и до месец няма да пипам нищо, освен гъбата на филтърчето и смяна на 6-7литра вода на седмица. Именно тогава ще сложа анубиасите и коренчето с малко мъх (ако намеря). За подмяна на рибките ще мисля след още един месец.
Та, всичко написано от мен досега, идеше да рече, че не е трудно и скъпо да създадеш що-годе благоприятна среда в един малък любителски аквариум без да влагаш маса пари за това, вместо да хвърляш пари на вятъра, за справяне с проблемите, които несъмнено ще рецидивират, ако не се постараеш малко.
https://www.facebook.com/messenger_media/?thread_id=100002269825183&attachment_id=2720766994735685&m
https://www.facebook.com/messenger_media/?thread_id=100002269825183&attachment_id=2720766994735685&m
https://www.facebook.com/messenger_media/?thread_id=100002269825183&attachment_id=2720766994735685&m

morriddin


mushroom

morriddin: Нямам факбук и не мога да видя какво е на линковете.
Горе долу и аз така с аквариумите и все се чудя на хората не се ли разхождат в гората, някъде до река ( - :
P.S. Аха... да да много приятно аквариумче. Имам явански мъх и анубиаси, ако искаш... мога да пратя мога и да доставя, ако си някъде по пътя. Ще пътувам от брега към Боровец петък/събота ( - :
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

morriddin

Сега се вижда, извинете ме за недоглеждането! *thanks

morriddin

Цитат на: mushroom - 21.02.2022 21:22morriddin: Нямам факбук и не мога да видя какво е на линковете.
Горе долу и аз така с аквариумите и все се чудя на хората не се ли разхождат в гората, някъде до река ( - :
P.S. Аха... да да много приятно аквариумче. Имам явански мъх и анубиаси, ако искаш... мога да пратя мога и да доставя, ако си някъде по пътя. Ще пътувам от брега към Боровец петък/събота ( - :
Два анубиаса и една шепа мъх биха ме направили много щастлив.
Драсни едно ЛС да се уговорим.
Благодаря предварително!
п.п. И за да оспамя тотално темата на колежката, ще кажа, че китайците не спират да ме изумяват - онова малко черно нещо в ъгъла, което наподобява някакъв малък вътрешен филтър, си мислех че и за 20л няма да има сили, пък то вече 3 дни старателно се опитва да изкорени криптокорината и гигантската валиснерия... Ще се наложи да му правя нова касета с 3 секции май...

White Wolf

Какъв точно е модела на филтъра? като каза китаец, ама то един ли е!  :-D
Че аз така се зачудих на един мой китаец  Hailea прави егати течението първата седмица, викам си брей ще издуха растенията- да ама не! след две седмици вече едвам движеше водата, чистя го редовно така че не е от това, не е задръстен, не знам къде може да е проблема, просто  спря да прави каквото и да било течение и сега едвам едвам мести горния пласт на водата.

mushroom

Колега не вярвам, чак толкова да е "мощен". Дойдат ли рибите и храненето ще го чистиш в най-добрия случай на 2 месеца. Е всичко зависи и колко са рибите и колко храниш, разбира се.
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

morriddin

Цитат на: White Wolf - 22.02.2022 17:29Какъв точно е модела на филтъра? като каза китаец, ама то един ли е!  :-D
Че аз така се зачудих на един мой китаец  Hailea прави егати течението първата седмица, викам си брей ще издуха растенията- да ама не! след две седмици вече едвам движеше водата, чистя го редовно така че не е от това, не е задръстен, не знам къде може да е проблема, просто  спря да прави каквото и да било течение и сега едвам едвам мести горния пласт на водата.
Не знам кой модел е, знам само че е RS.
Щерката го е купувала и е изхвърлила кутията.
Относно твоят - щом и почистен не работи добре, най-вероятно перката му затяга. Погледни я, почисти с четка за зъбки, раздвижи я и би трябвало да се оправи.

morriddin

Цитат на: mushroom - 22.02.2022 19:33Колега не вярвам, чак толкова да е "мощен". Дойдат ли рибите и храненето ще го чистиш в най-добрия случай на 2 месеца. Е всичко зависи и колко са рибите и колко храниш, разбира се.
Пуснах 4 рибки днес, принципно моите рибки са на "строга диета" когато не размножавам, ама при старият затлачен грунт който сложих... досега тая пущина трябваше за се позадръсти, като се има впредвид големината на касетата и факта, че обра всички боклуци от дъното, пък и изчисти водата за има-няма 12 часа... Мисля да му сложа една "фуния" утре.

Similar topics (5)

51390

Публикации: 3
Прегледи: 2807

3700

Публикации: 4
Прегледи: 3524

14208

Публикации: 10
Прегледи: 5591

44742

Публикации: 3
Прегледи: 2848

10279

Започната от pepi


Публикации: 11
Прегледи: 7051