• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 12:13

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

[Проблем] Рибките пожълтяват и слабеят

Започната от desi1, 28.01.2015 00:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

desi1

Отново им смених водата 15л. Едната днес (тази с хлътналия корем) я намерих във филтъра, не знам дали е умряла и я е засмукал или я е засмукал и е умряла. Като цяло останалите са добре. Две са с огромни изпъкнали очи, едната с подут корем и резки движения - подскача, блъска се в стените - все едно е сляпа.
Много ми е гадно, че от неопитност ще убия рибките... Но ще знам вече да им осигурявам по-добри условия. Вече следя лампата и храната. Ще погледна за аератор с гъба, за активен въглен и всичко, което сте ме посъветвали.
Благодаря, че се отзовахте  @}->--  и все пак се надявам да се оправят  :-)

Ivan_S

И какво стана сега? Май рибите продължават да са зле и да стават по-зле. Изпъкналите очи може да са следствие от ниското рН (ацидоза) и/или високите нитрати. При теб и двата фактора са налице. Оправи си тези параметри, макар вече да ми се струва късно. Може пък и да са бактерии. Виждам, че правиш малки смени на вода през 1-2 дни, ОК, така да бъде. Спирам до тук, защото пак ще се влезе в безсмислени спорове. Нека резултатите да говорят и дано всичко се оправи *THUMBS UP*.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

desi1

Направих още тестове на pH беше в норма.
Вече си сменям водата през 3-4 дена. За сега се държат рибоците, но не знам дали се оправят, все още си ми изглеждат омършавяли/ изгнили (не знам и аз как да го опиша). Надявам се да са по-добре , ще пиша, ако има промени. Благодаря Ivan_S и на всички, които ми помогнаха :)

Similar topics (5)

15046

Публикации: 23
Прегледи: 12121

43426

Публикации: 4
Прегледи: 2403

10811

Публикации: 17
Прегледи: 10002

32513

Публикации: 0
Прегледи: 2424