• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 23:30

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Кръв около хрилете на една златна рибка?

Започната от LeiNaD, 01.02.2009 23:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

LeiNaD

От 1-2 дни едната ми златна рибка има кръв около хрилете си, се едно има рани. Някъква идея какво може да е? Притеснява ме това че се разраства а не се оправя.

momo1993

една от рибите ми (златна) иманеещо като израстък до хрилете :( ! Питах акварист и той каза че това е гуша и каза да спвам по 1-2 капки Йод секи ден въ водата . Това го правех 1 месец без да спирам ,но нощо не се промени  :-( .            Можеъте ли да ми помогнет нещо  *SORRY* ! Блгодаряр предварително .

momo1993

Извинявам се за грешното писане ,но се наложи да пиша с друга клавиетура и се получи това  :-) ! Наистина ако можете да помогнете с нещо ще съм ви много благодарен  :-)

bastuna

Цитат на: momo1993 - 02.02.2009 10:49
една от рибите ми (златна) иманеещо като израстък до хрилете :( ! Питах акварист и той каза че това е гуша и каза да спвам по 1-2 капки Йод секи ден въ водата . Това го правех 1 месец без да спирам ,но нощо не се промени  :-( .            Можеъте ли да ми помогнет нещо  *SORRY* ! Блгодаряр предварително .


E....., как може такива работи , сега ..?  :-| Кой е този акварист / бурканист/ ? И изобщо , що се връзвате на такива - 2 флакончета йодна тинктура !!! Тази рибка още жива ли е ?
Златна рибка с щитовидна жлеза ... =-O
ЛИСТОВКА-ПАМЯТКА СНАЙПЕРУ
Снайпер - это специально отобранный, обученный и подготовленный к самостоятельным инициативным действиям воин, меткий стрелок, умеющий искусно действовать в боевой обстановке. Задача снайпера - уничтожение важных и опасных целей

Живко

Ще кажеш ли кой е този акварист?
Никой не се е родил научен.

kvostaaa

Цитат на: LeiNaD - 01.02.2009 23:00
От 1-2 дни едната ми златна рибка има кръв около хрилете си, се едно има рани. Някъква идея какво може да е? Притеснява ме това че се разраства а не се оправя.
моята златна рибки имаше язва отстрани на корема хрилете и бяха зачервени,ако е нещо такова предполагам че може да е натравяне с амоняк лекувах я с малахитово зелено на опътването пише как и сол първите няколко дне на 22 градуса за да е обогатена на кислород и после повишаваш до 27 ако е това де защото може да са много неща даи повече инфо за аквариома колко литра е колко риби имаш кога сменяш водата,как я сменяш.Най-добре попални това

За да е по-лесно на другите да ви помогнат попълнете следните полета, оцветени в червено.


Обем на аквариума:...........

Височина:...........

Грунд
Дебелина на дъното:...........
Размер на камъчетата:...........

Осветление:...........

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба):...........
Аераторна помпа (с гъба):...........
Вътршен филтър л/ч:...........
Външен филтър л/ч:...........
Система за СО2: ...........

Филтрите работят(непрекъснато) или (изключвам ги за .... часа).

Дата на стартиране на аквариума:...........

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
...........

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:...........

Вода
Сменям по ....литра (процента) на всеки....дни.
При смяната: Водата е (престояла)/(от чешмата направо). Водата е с температура ....градуса.
Температурата на водата в аквариума е ....градуса.

Храна
Видове храна:...........
Колко често храните рибките си:...........
За колко време рибките изяждат порциите си:...........

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:...........
Колко % от дъното са бързо растящи:.........
Колко плуващи:..........

Риби:
Полово зрели(видове, брой):............
Млади риби(видове, брой):............
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):...........
Ако някой те обиди, СПРИ, преброй до10 и след това пречукай гадното копеле!
,

LeiNaD

Бая въпрос и задал на които не мога да отговря се пак съм новак и аквариума не ми е знай какво.  Аквариума е 30 литра, за 4 златни рибки по 4-5см. Декорацията на дъното е около 2-3мс с големи обли камъчета. Филтрацията е с гъба. Проблема се получи след смяна на водата, новата вода съм третирал с "sera Toxivec", около хрилете и отдолу гушата имаше кръв, като първия ден беше само само на левите хриле, след което се разнесе. В момента рибката е изолирана от другите и малко по малко кръвта зе да изезва и да заздравява, обаче забелязвам че губи апетит.

ivailo7406

Колега мисля че при теб не е гъбична инфекция - лошото е че не си пуснал снимка, по скоро някякво отравяне, сменяй през два дена водата 1/3 и добавяй малко сол обаче морска

kvostaaa

златните рибки са много за такъв аквариум и с тая филтрация наи вероятно са получили натравяне с амоняк, най-много една златна рибка,и 3-4 по малки за такав аквариум и ако можеш си купи  помпа филтар за по-добра биологична филтрация 10-12 лв са.
: 11.02.2009г 20:08ч
виж товаhttp://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,7402.0.htmlи най-вече товаhttp://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,155.0.html
Ако някой те обиди, СПРИ, преброй до10 и след това пречукай гадното копеле!
,

LeiNaD

Цитат на: kvostaaa - 11.02.2009 20:27
златните рибки са много за такъв аквариум и с тая филтрация наи вероятно са получили натравяне с амоняк, най-много една златна рибка,и 3-4 по малки за такав аквариум и ако можеш си купи  помпа филтар за по-добра биологична филтрация 10-12 лв са.
: 11.02.2009г 20:08ч
виж товаhttp://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,7402.0.htmlи най-вече товаhttp://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,155.0.html

Всъщност вече действам по въпроса и съм поръчал 140-150литров аквариум. Само да намеря и удобен скрийн на който да седи аквариума и ги местя в по голям аквариум.

kvostaaa

тоя 150 л аквариум ще е идеален за тези златни рибки *THUMBS UP*,ама не зимаи повече  ако се грижиш добре за тях че видиш кави ще станат
п.с. какво стана с болната златна рибка
Ако някой те обиди, СПРИ, преброй до10 и след това пречукай гадното копеле!
,

Similar topics (5)

28239

Публикации: 25
Прегледи: 10904

38201

Публикации: 6
Прегледи: 3178

56601

Публикации: 3
Прегледи: 2384

4613

Започната от tina098


Публикации: 7
Прегледи: 4266